УРОК 24 Узагальнення знань з теми ,,Початкові хімічні поняття”

Опис документу:
- поглибити знання учнів про фізичні та хімічні явища; продовжити формувати поняття про хімічний елемент, валентність, періодичну систему, відносну молекулярну масу та масову частку; - розвивати вміння виконувати вправи, тестові завдання та обчислювати задачі на масову частку; - виховати активну роботу на уроках хімії.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК 24

Узагальнення знань з теми ,,Початкові хімічні поняття

Мета: - поглибити знання учнів про фізичні та хімічні явища; продовжити формувати поняття про хімічний елемент, валентність, періодичну систему, відносну молекулярну масу та масову частку;

  • розвивати вміння виконувати вправи, тестові завдання та обчислювати задачі на масову частку;

  • виховати активну роботу на уроках хімії.

Тип уроку: поглиблення знань, формування вмінь та навичок.

  1. Форми роботи:гра ,,Ти мені, я тобі, розв’язування завдань за картками, гра ,,Ланцюжок.

Обладнання:ПСХЕ, картка ,,Повторення вивченого за 1 семестр.

Хід уроку

  1. Організація класу.

  2. Перевірка домашнього завдання. Гра ,,Ти мені, я тобі

Учні задають один одному запитання перевіряючи домашнє завдання.

Наприклад: 1. Які явища називаються хімічними? 2.Чим вони відрізняються від фізичних? 3. Які явища називаються ендотермічними, а які екзотермічними.

  1. Поглиблення знань, умінь та навичок.Робота з карткою ,,Повторення вивченого за 1 семестр

  1. Який хімічний елемент має порядковий номер 40?

  2. Яка атомна маса Калію?

  3. Які валентності у: Цинку, Оксигену, Індію, Кальцію?

  4. Запишіть формулу, якщо сполука складається із двох атомів Рубідію, одного атома Сульфуру і трьох атомів Оксигену.

  5. Яка формули: метану, хлору, озону, кисню.

  6. Яким символом позначається Стибій?

  7. Випишіть з даного переліку метали: Na, K, C, Ca, P, O, Cu, Cl, H, I.

  8. Позначте валентності у сполуках: N2O3, ZnO, I2O7, HI, H2O.

  9. Визначте кількість електронів, протонів та нейтронів у Бору.

  10. Визначте молекулярну масу у сполуках: а) SO2; б) Ca(OH)2.

  11. Випишіть у дві стопчики фізичні та хімічні явища: згинання дроту, прожарювання дроту у полум’ї спиртівки, виділення газу із відкритої пляшки ,,фанти”, іржавіння цвяха, скисання молока, гасіння соди оцтом, блискавка в небі, виготовлення каблучки із срібла.

  12. Обчисліть масові частки всіх хімічних елементів у йод (|)оксиді (І2О).

  13. Визначте масову частку індію у індій оксиді (In2O3). Якщо маса індію становить 115,6 грам, а маса сполуки 140 грам.

14*. Обчисліть масові частки хімічних елементів у станум оксиді (SnO2).

15*. Визначте масову частку Селену у селен (v|)оксиді, якщо маса селену становить 248 грам, а маса оксиду 400 грам.

  1. Узагальнення знань.Повторення основних понять, гра ,,Ланцюжок

На дошці список понять, учні за ланцюжком дають їм визначення.

Основні поняття:

  1. Хімія.

  2. Властивості речовини.

  3. Агрегатний стан.

  4. Чиста речовина.

  5. Суміш.

  6. Молекула.

  7. Атом.

  8. Хімічний елемент.

  9. Проста речовина.

  10. Складна речовина.

  11. Хімічна формула.

  12. Валентність.

  13. Відносна молекулярна маса.

  14. Масова частка елемента в речовині.

  15. Явища.

  16. Фізичні явища.

  17. Хімічні реакції.

  18. Ендотермічні та екзотермічні явища

  1. Домашнє завдання.Повторити параграфи 5 – 10, виконати завдання на картках № 14 – 15.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Картографія та топографія»
Довгань Андрій Іванович
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.