УРОК 12 Тема. Масова частка елемента в речовині

Опис документу:
- закріпити знання про хімічні формули; навчитись правильно обчислювати масові частки хімічних елементів у сполуках; - продовжити розвивати математичні обчислення під час вивчення складу речовин; - виховати активну роботу на уроках хімії.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК 12

Тема. Масова частка елемента в речовині

Мета: - закріпити знання про хімічні формули; навчитись правильно обчислювати масові частки хімічних елементів у сполуках;

  • продовжити розвивати математичні обчислення під час вивчення складу речовин;

  • виховати активну роботу на уроках хімії.

Тип уроку: комбінований.

Форми роботи: робота з дошкою, фронтальна бесіда, розповідь учителя, робота з карткою,, Масова частка елемента в речовині, виконання вправ.

Обладнання: зображення залізних руд, ПСХЕ, картка ,, Масова частка елемента в речовині.

Хід уроку

  1. Організація класу.Перевірка відсутніх.

  2. Актуалізація опорних знань. Робота з дошкою та фронтальна бесіда

На дошці зображення трьох найважливіших залізних руд із формулами. Завдання учнів описати якісний, кількісний склад даних сполук, зовнішній вигляд та визначити молекулярні маси руд.

  1. Магнітний залізняк Fe3O4

  1. Червоний залізняк Fe2O3

  1. Шпатовий залізняк FeCO3

  • Чи можна стверджувати, що маси атома Феруму в молекулах даних сполук однакові? (Ні, тому різна кількість атома у речовинах, різна молекулярна маса сполук)

  • Як обчислити співвідношення мас атомів у молекулі?

Саме на це запитання ми спробуємо дати сьогодні відповідь. Тож тема уроку ,,Масова частка елемента в речовині.

  1. Вивчення нового матеріалу.Розповідь учителя

Розглянемо першу сполуку,магнітний залізняк Fe3O4

Мr(Fe3O4) = 56. 3+16.4=168+64=232

Мr(Fe)= 56.3 = 168

З математики ви вже знаєте, що вся сполука становить 100%, отже:

Мr(Fe3O4) =216 – 100%

Мr(Fe)= 168 – х

х = 168 . 100% 72,4%

232

Масова частка заліза в сполуці – 77,8%. Ця величина позначається w.

Масову частку елемента в речовині можна визначити за формулою:

W (E) = n Ar(E) ..100%

Mr(сполуки)

n–число атомів елемента в молекулі;

Ar(E) – відносна атомна маса елемента;

Mr(сполуки) – відносна молекулярна маса сполуки.

Розглянемо другу сполуку, червоний залізняк Fe2O3

Дано: Розв’язання

Fe2O3 1.Знайдемо молекулярну масу даної сполуки:

------------------- Мr(Fe2O3) = 56.2 + 16.3 = 160

Знайти: 2. Знайдемо масову частку Феруму у речовині за формулою:

w (Fe) - ? W (E) = n Ar(E) ..100%

w (O) - ? Mr(сполуки)

w (Fe) = 2.56 . 100% = 70(%)

160

3.Знайдемо масову частку Оксигену в сполуці:

w (О) = 3.16 . 100% = 30(%)

160

4.Вся сполука становить 100%, то перевіримо правильність

обчислення: w (Fe) + w (О) = 70+30=100%

  1. Закріплення знань, умінь та навичок.Робота з карткою ,,Масова частка елемента в речовині

Картка ,,Масова частка елемента в речовині

Завдання 1. Обчисліть масову частку цинку в молекулі цинк оксиду ZnO.

Дано:

______________

Знайти:

Завдання 2. Обчисліть масові частки усіх хімічних елементів у сполуці шпатового залізняка FeCO3.

Дано:

______________

Знайти:

Завдання 3. Зразок кухонної солі масою 200 грам містись 78,6 грам елемента Натрію. Обчисліть масову частку Натрію у сполуці.

Дано:

______________

Знайти:

Завдання 4. У якій масі вуглекислого газу міститься 20 грам Оксигену?

Дано:

______________

Знайти:

  1. Підсумок уроку.Оцінювання роботи учнів, виставлення оцінок.

  2. Домашнє завдання.Вивчити параграф 9, виконати № 4 – 6 Ст.69 (письмово).

  1. Магнітний залізняк

Fe3O4

  1. Червоний залізняк

Fe2O3

  1. Шпатовий залазняк FeCO3

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Методологічні основи організації психолого-педагогічного супроводу освітнього процесу дитини із особливими освітніми потребами»
Маргарита Сергіївна Чайка
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.