і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Предмети »

Трудове навчання - методичні матеріали

Трудове навчання покликане сформулювати у дітей основи технологічної грамотності, підготувати їх до практичного життя та трудової діяльності в майбутньому.

В умовах сучасного світу високих технологій, постійного створення нових матеріалів та інформаційного суспільства уроки трудового навчання набувають більш широкого значення.

По-перше, воно формує технічний світогляд учнів, допомагає закріпити практичні навички після розгляду закономірностей розвитку людини, природи, виробництва та науки. По-друге, формує основи критичного мислення, розвиває та реалізовує творчі прояви та дає можливості для самовираження в практичній діяльності.

Трудове навчання спрямоване на формування в учнів культури праці, вмінь вести домашнє господарство, побут, а також правильно використовувати для цього різні засоби праці. Діти розуміють власну відповідальність, мають можливість виявити свої схильності та нахили, що в подальшому може знадобитися при виборі професії.

Як і інші предмети шкільного виховання, в трудовому навчанні активно використовується індивідуально-орієнтований підхід до викладання із використання здобутків та розробок у системі освіти.

Також для розвитку основних компетентностей в учнів під час трудового навчання необхідно враховувати вікові особливості дітей, чергувати практичну та теоретичну діяльність, що сприятиме підвищенню працездатності та поєднанню розумової та практичної діяльності, що позитивно відображається на розвитку особистості.

Створюючи власні вироби, діти отримують і моральне виховання, адже вчаться цінувати власний труд, бачити результати наполегливої діяльності, оцінювати естетичне і моральне задоволення від виконаної роботи та практичне застосування власного творіння, учні відчувають себе учасниками процесу виробництва. З'являється повага до різних професій та їх представників.

Проте, основним завданням трудового навчання все ж таки залишається розвиток творчих здібностей. Адже все у цьому світі, що створено людиною, - результати творчих ідей та проявів, а вже потім ці ідеї розробляються та втілюються у життя за допомогою різних практичних методів. При цьому в людини виховуються такі якості, як старанність, працелюбність, акуратність, бережне ставлення до ресурсів, відповідальність за роботу та повага до праці.

Даний розділ включає різні тематичні уроки за темами трудового навчання як для хлопців, так і дівчат, ілюстративні матеріали, презентації та практичні заняття з технологіями викладання, майстер-класи з виготовлення різних предметів тощо.

2 450 матеріалiв
Календарно - тематичне планування 5- 6 клас
Трудове навчання
Робоча програма
23.07.2019
29
0
2
Календарно - тематичне планування 5- 6 клас
Трудове навчання
Робоча програма
23.07.2019
28
0
1
Етнічний стиль в сучасному одязі
Трудове навчання
Презентація
18.07.2019
22
0
3
Технології. 10 клас Календарне планування
Трудове навчання
Інші методичні матеріали
14.07.2019
49
0
3
Робимо сніжинку своїми руками
Трудове навчання
Презентація
12.07.2019
22
0
1
Виготовлення кашпо-візка для квітів
Трудове навчання
Презентація
09.07.2019
30
0
2
Цікаві вироби з пластиліну.
Трудове навчання
Ілюстрації
09.07.2019
830
0
74
2 450 матеріалiв