Тема: Збереження презентацій. Розробка плану створення презентації: визначення мети, сценарію та структури презентації

Опис документу:
Мета: навчальна: ознайомити учнів з поняттями сценарію та структури презентації; навчити визначати мету презентації, складати для неї сценарій та структуру, сформувати навички створення презентації за обраним сценарієм та структурою; Розвиваюча: розвивати мислення, пізнавальний інтерес, навики роботи на комп’ютері, навички творчої та дослідницької роботи;

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

КОНСПЕКТ УРОКУ

Тема: Збереження презентацій. Розробка плану створення презентації: визначення мети, сценарію та структури презентації

Мета: навчальна: ознайомити учнів з поняттями сценарію та структури презентації; навчити визначати мету презентації, складати для неї сценарій та структуру, сформувати навички створення презентації за обраним сценарієм та структурою;

Розвиваюча: розвивати мислення, пізнавальний інтерес, навики роботи на комп’ютері, навички творчої та дослідницької роботи;

Виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, що вчаться, уважність, акуратність, дисциплінованість, посидючість, сприяти формуванню естетичних смаків, виховувати відчуття патріотизму

Обладнання та наочність: комп’ютери, навчальна презентація, підручники, робочі зошити, роздатковий матеріал

Програмне забезпечення: відповідне програмне забезпечення (MS PowerPoint)

Тип уроку: урок засвоєння нових знань, формування та вдосконалення вмінь та навичок

План уроку

  1. Організаційним момент

  2. Ознайомлення з темою уроку, актуалізація опорних знань

  3. Вивчення нового матеріалу

  4. Осмислення нових знань та вмінь

  5. Закріплення вивченого матеріалу

  6. Підсумок уроку

  7. Інструкція щодо виконання домашнього завдання

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент (мотивація, ознайомлення з правилами поведінки у кабінеті інформатики)

Пролунав гучний дзвінок

Всіх покликав на урок.

Ну а ми, часу негайно,

Наш урок розпочинаймо.

Як ви зрозуміли, у нас сьогодні буде незвичний урок, урок ділова гра. А для того щоб він був цікавий потрібно щоб ви були максимально активні, уважні, слухняні та старанними.

Сучасний світ вимагає професійного знання інформаційних технологій. Яку прикладну програму ми з вами зараз вивчаємо? Демонструю підказку ребус

(MS Power Point)

Дана програма дозволяє нам створювати … (електронні презентації).

Область застосування електронних презентацій дуже різноманітна. Іще декілька років назад лише одиниці виступів супроводжувалися презентацією, а сьогодні ні один поважний захід не обходиться без супроводу презентації. Комп'ютерні презентації часто застосовуються в рекламі, при виступах на конференціях і нарадах, вони можуть також використовуватися на уроках у процесі пояснення матеріалу вчителем або доповідей учнів.

Перед початком нашої плідної роботи на уроці нам потрібно повторити правила ТБ на уроці.

Гра «Світлофор» у вас на столі лежить дві картки, як на світлофорі для пішоходів. Що означає зелене світло? А червоне? Так, зелене дозволяє, а червоне заперечує. Я називаю правило, а ви піднімаєте картку відповідного кольору. Якщо можна так робити, то зелену, а якщо не можна - червону.

  1. Чи можна без дозволу вчителя включати ПК? (червоний)

  2. Чи можна торкатися тилу системного блоку, монітору чи проводів? (червоний)

  3. За компюром не можна працювати з мокрими та брудними руками. (зелений)

  4. Без дозволу вчителя можна вставати та ходити по класі. (червоний)

  5. Якщо ви виявили неполадки у роботі комп’ютера, або запах горілого потрібно повідомити вчителя. (зелений)

Бачу, ви всі засвоїли правила поведінки у інформативному класі. Це дуже добре. Отже, ми з вами можемо приступити до уроку.

ІІ. Ознайомлення з темою уроку, актуалізація опорних знань

Тема нашого уроку «Збереження презентацій. Розробка плану створення презентації: визначення мети, сценарію та структури презентації».

Сьогодні на уроці ми дізнаємося:

  1. Які є етапи створення презентації.

  2. Що слід знати про планування презентації.

  3. Які особливості усного супроводу презентації.

  4. Як зберегти нову презентацію.

А зараз ми перевіримо, як ви знаєте дану прикладну програму.

Вправа «Далі, далі …»

Вам необхідно швидко вибрати правильний варіант відповіді на питання, які ви побачите на слайдах. (Презентація)

Що таке комп’ютерна презентація?

  1. Комп’ютерна презентація складається з :

А) текстових сторінок; *Б) слайдів; В) документів.

2. До поняття «комп'ютерна презентація» найбільше підходить пояснення:

А) читання на комп’ютері;

Б) малювання у спеціальній програмі;

*В) представлення за допомогою комп’ютера.

3. Під час комп'ютерної презентації не використовують

А) схеми; Б) таблиці; В) малюнки; * Г) плакати.

4. За допомогою редакторів презентацій з презентацією не можна працювати в режимах:

А) Звичайний; Б) Сортувальник слайдів; В) Показ слайдів; *Г) Форматування

5. У режимі Показ слайдів можна

*А) демонструвати презентацію;

Б) змінювати послідовність розташування слайдів;

В) змінювати об’єкти на слайдах.

6. Місце розташування текстового напису на слайді

*А) вказуються за допомогою миші;

Б) визначається автоматично - в області заголовку слайда;

В) визначається автоматично - по центру слайда.

7. Що не можна розмістити на слайді презентації:

А) текст; Б) малюнок; *В) документ.

IІІ. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя, супроводжується показом презентації

Перш ніж щось побудувати, архітектор складає план майбутньої споруди, інженер створює модель автомобіля. Перед створенням презентації також потрібно спланувати свою діяльність, спроектувати майбутню презентацію. Як це зробити – ми розглянемо на сьогоднішньому уроці.

Процес створення презентації можна поділити на три етапи:

На етапі проектування потрібно:

  • Визначити тему і мету презентації;

  • Створити схему (сценарій);

  • Спланувати зміст усіх слайдів, їх стиль.

На етапі створення:

  • Реалізувати спроектовану презентацію;

  • Переглянути створену презентацію, усунути помилки і недоліки.

На етапі демонстрування:

  • Подати результати роботи.

Розглянемо кожен етап окремо. Перед створенням презентації на комп’ютері її потрібно спланувати або, як часто говорять, спроектувати: розробити її сценарій, визначити орієнтовну кількість слайдів, розподілити інформацію по слайдах, передбачити наявність ілюстрацій до слайдів, підібрати текст. Початківцям варто змоделювати кожен слайд. Краще зробити це без комп’ютера – на папері, щоб було зрозуміло, де і яка інформація буде розташована.

Під час створення презентації слід врахувати:

  1. Мету презентації – потрібно визначити, про що слід повідомити аудиторію, конкретні факти та форму їх подання.

  2. Для якої аудиторії створюється презентація – вік, навчальні та пізнавальні інтереси, психологічні особливості тощо.

  3. Яким буде приміщення для показу презентації. Чим більшим є приміщення, тим більшими мають бути зображення і меншим обсяг дрібного тексту

Як ви вже знаєте, у лівій частині вікна програми MS Power Point розташовано вкладки Структура і Слайди. Після переходу на вкладку Структура на екрані відображається лише текст слайдів – він подається у вигляді структури, де зазвичай відображається основні заголовки слайдів. У цьому режимі зручно планувати зміст: записувати певні ідеї, вирішувати, як вони будуть подані. Вкладка Слайди дає можливість переглянути слайди у процесі створення і редагування – вони відображаються у вигляді ескізів.

Учні отримують пам’ятку.

Щоб зберегти нову презентацію потрібно:

  1. Виконати послідовність команд: Файл → Зберегти як…→ вказуємо ім’я та місце збереження презентації → Зберегти.

Щоб зберегти презентацію, яка була раніше створена, а ви внесли лише корективи потрібно виконати команду: Файл → Зберегти.

  1. Осмислення нових знань та вмінь

Самостійна робота в зошиті ст. 82 (використовуємо підручник ст. 244)

Вправа 1. Створення презентації починається з планування: визначення мети створення та аудиторії, перед якою презентація буде демонструватись. Наступним кроком є розробка комп’ютерної презентації – визначення кількості слайдів, їх назв (заголовків) та послідовності демонстрування. Ці дії краще виконувати на папері.

Робота з підручником

Знайдіть відповідь на питання:

Яких порад потрібно дотримуватися щодо виступу?

  1. Повернутися обличчям до слухачів.

  2. Дивись на слухачів, а не лише на слайди. Читати текст зі слайдів не прийнято, краще розповідати своїми словами.

  3. Говори про те, що цікаве слухачеві, а не лише тобі.

  4. Щоб утримати увагу слухача потрібно використовувати гумор, посмішку, говорити про те, у чому сам маєш тверді переконання.

Фізкультхвилинка

Руки в сторони та вгору —

На носочки піднялись.

Підніми голівку вгору —

Й на долоньки подивись.

Присідати ми почнемо,

Добре ноги розімнемо.

Раз — присіли, руки прямо.

Встали — знову все так само.

Повертаємося вправно,

Все виконуємо гарно.

Вліво-вправо повернулись

І сусіду усміхнулись.

V. Закріплення вивченого матеріалу

Створити презентацію «Моє місто»

  1. Розробити структуру презентації з чотирьох слайдів.

Перший слайд містить:

    • заголовок: Моє місто Славута

    • підзаголовок: Автор: Прізвище і ім’я, учень 5-Б класу

    • Зображення

  1. Створити презентацію згідно зі структурою.

  2. Збережи презентацію на робочому столі з іменем Славута_Прізвище.

  3. Покажи створену презентацію вчителеві.

VI. Підсумок уроку

Сьогодні ви добре попрацювали, впоралися з поставленим завданням, а також показали гарні навички роботи в середовищі Створення презентацій. Спасибі вам за хорошу роботу. Ви молодці.

А зараз підведемо підсумки нашого уроку.

Метод «Скринька знань»

Перед вами скринька. Уявіть собі, що це наш сьогоднішній урок. Пропоную

кожному розповісти про те, що він візьме з цієї скриньки з сьогоднішнього уроку,

тобто що сьогодні дізнався, чи чому навчився на уроці.

Висловите свої думки щодо фрази «Я вважаю, що треба вміти створювати презентації тому що… ».

Сьогодні оцінку за урок отримають самі активні учні - …

Рефлексія (вправи для очей)

1. Швидко кліпати очима протягом 15 с.

2. Заплющити очі. Не відкриваючи очей, начебто подивитися ліворуч на рахунок «раз-чотири», повернутися у вихідне положення. Так само подивитися праворуч на рахунок «п’ять-вісім» і повернутися у вихідне положення.

Повторити 5 разів.

3. Спокійно посидіти із закритими очима, розслабившись протягом 5 с.

VII. Інструкція щодо виконання домашнього завдання

    • Опрацювати § 31 ст. 244-246;

    • Виконати вправу №4 ст. 84 (Потрібно записати у кружечки номери тверджень із поданого списку, якими можна продовжити їх складові).

Урок закінчений. До побачення.

8

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Інтернет-ресурси для опитування і тестування»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
490 грн