До ЗНО з АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
6
міс.
1
1
дн.
1
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Тема заняття :Вечірки (Party), автопаті, як сучасні форми вечорів відпочинку.

Опис документу:
План заняття: 1.Особливості проведення паті, пре-паті та афтепаті. 2. Роль Pj-dance (go-go), діджея, віджея, лайтждея при організації клубних вечірок. Резиденти клубу. Даний матеріал допоможе викладачу ознайомити учнів з особливостями проведення вічорок, як сучасних форм вечорів відпочинку.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема:Вечірки (Party), автопаті, як сучасні форми вечорів відпочинку.

План

1.Особливості проведення паті, пре-паті та афтепаті.

2. Роль Pj-dance (go-go), діджея, віджея, лайтждея при організації клубних вечірок. Резиденти клубу.

1. З кожним днем ​​величну і могутню українську мову доповнюється новими словами і виразами, зміст яких буває не завжди точно ясний оточуючим. Багато понять прийшли з іноземних мов, зберігши свою вимову і значення. Деякі придбали спотворений сенс. Існує кілька версій перекладу слова паті. Але типовий і найбільш вживаний переклад виглядає так: група, вечірка, компанія.

Зазвичай на паті-вечірках немає дрес-коду, за винятком званих заходів, куди потрапити можна тільки за запрошенням. Але багато що залежить від лояльності адміністрації, демократичності закладу і тематичної спрямованості вечора. За заведеною в 70-х роках минулого століття в США традиції паті діляться на:

Пре-паті - невелика вечірка, яка передує більш масштабній події. Так би мовити, розігрів. Точно невідомо, кому спало на думку проводити такі тусовки, але поширення вони набули у США, в 70-і роки. Рre-party проходили у фаст-фудівських забігайлівках типу Starlite, Burger King і Molly's Bar. Зазвичай на пре-паті збираються любителі випити по парочці коктейлів перед тусовкою, потеревенити з друзями та знайомими й налаштуватися на потрібну «хвилю». Не так давно почали відкриватися заклади, спеціально призначені для проведення подібних заходів, – препаті-кафе і препаті-бари. Починаються такі вечірки зазвичай о сьомій-восьмій годині вечора й тривають доти, поки останні тусовщики не роз’їдуться по нічних клубах. Іноді, правда, трапляється й так, що препаті непомітно переростає в паті, а потім – і в афтепаті.

Афтепаті - вечірка після вечірки, «догонка» для тих, кому не вистачило. Як правило, тут вже немає експресії та драйву. Нічні тусовщики збираються в затишному закладі, п`ють легкі тонізуючі напої та діляться враженнями про минулу ніч. Деякі замовляють сніданок. Також існують заклади афтепаті в форматі повноцінного нічного клубу, де звучать прогресивні танцювальні треки, продаються алкогольні коктейлі, а на танцполі бродять люди, у яких вже немає сил для танців, але додому йти вони не хочуть. Такі заклади відкриваються після 3-4 годин ночі і функціонують до полудня, а то і довше, що називається, до останнього клієнта. Є версія, що after party - це гонки на автомобілях по вулицях раннього міста, в зв`язку з чим учасники називають свій захід «автопаті». Але це неправильна вимова, а саме дійство іменується інакше: стритрейсинг. Ще один вид вечірки - staff party. Що таке паті з приставкою staff? У перекладі це вечірка за участю персоналу. Основними відвідувачами там є представники різних творчих професій, а відрізняє такі тусовки від інших можливість кожного з присутніх продемонструвати свою майстерність на публіці. Часто заяву про намір що-небудь показати і є пропускним квитком.

2.Ді-джей (англ. DJ, скорочення від Disc Jockey) — людина, що здійснює публічне відтворення записаних на звукові носії музичних творів зі зміною або без зміни матеріалу технічними засобами. Змішування (зведення, міксування) треків (композицій) діджей здійснює за допомогою спеціального мікшерного пульта та спеціально обладнаних програвачів, на котрих є можливість контролювати швидкість програвання композиції (програвачі грамплатівок, CD/DVD-деки). При відтворенні музики обидва програвачі повинні давати можливість плавно регулювати швидкість обертання грамплатівки. Також на сучасних діджейських пультах є семплери (для запису і відтворення коротких звукових фрагментів — семплів), звукові ефектори і драм-машина (для створення пульсуючих ритмічних фраз — лупів). Також міксування можливе за допомогою спеціального програмного забезпечення на комп'ютерах або ноутбуках.

Послідовність зведених тематичних треків називається ді-джейським міксом, або сетом. Підбірка цих треків називається компіляцією. Зазвичай міксом називають студійну роботу ді-джея, записану для подальшого розповсюдження на аудіо-носіях або в цифровому вигляді. Сетом називають «живий» виступ ді-джея. При створенні міксу діджеї можуть використовувати скретч, ефектори, синтезатори та інше. Віджей (англ. VJ від video jockey — відео-жокей) — людина, що створює відеомікси шляхом монтажу коротких відеофрагментів в реальному часі. Віджей — це майстер, так званого нелінійного відеомонтажу. Подібно до того як діджей змішує музику з вінілу і CD, віджей виводить в потрібний момент часу на великий екран, в нічному клубі, заздалегідь заготовлені відеофрагменти. Це можуть бути зняті ним самим матеріали, зроблені матеріали в різних графічних програмахвідеоарт, шматки художніх та документальних фільмів, старі фотографіїцифрова графікатекстури. Все це Віджей в реальному часі обробляє відеоефектами. Разом з DJ, VJ створює ту саму, неповторну, аудіовізуальну атмосферу. В результаті імпровізації віджея виходить оригінальний твір — ексклюзивний відеомікс. Віджей повинен добре відчувати музику, володіти художнім смаком і при цьому вміти представляти музику, що звучить у вигляді візуальних образів. Тому іноді віджеїв називають «візуалайзерами».

Назву «віджей» придумали на MTV у 1980 році, взявши за основу назву «діджей». Спочатку віджеї сприймалися як телевізійні діджеї, що проводили свою роботу на каналах з музикою. Ця професія була дуже схожа на радіо DJ. Щоправда віджея, у свою чергу, сприймали візуально. До того ж телевізійний ефір від віджея не мав ніякої залежності — плейлист створювався заздалегідь і «шоу» проходило за чітко злагодженим розкладом.

Пізніше з'явилися так звані «клубні віджеї», які під музику, в реальному часі, змішують відео-ряд. Роботу цих людей можна побачити в клубах на плазмових телевізорах з неординарними відео на них. Робота такого віджея будується виключно на імпровізації.

Є ще один тип віджея — відео-художник, який займається складанням за допомогою певного інструментарію, красивого і повного художнього твору. Одним з найяскравіших представників відео-художників є Пітер Гріневей, так само він успішний кінорежисер.

У сучасному світі віджеї потрібні у багатьох проектах, це не тільки арт-середовище, вони користуються великою популярністю на відомих телевізійних каналах планети. Робота віджея сильно знижує бюджет на підготовку телемовлення. Сьогодні техніка легко допомагає втілити персональне, авторське бачення людини і передати в яскравих емоційних барвах сюжет глядачеві. Тепер це не просто шоу, — це мистецтво. Продукцію віджеїв ставлять в один ряд з кінотворами, такі роботи присутні навіть на Канському кінофестивалі.

Пі-джей (скорочено від англ. Party Jockey) — танцівник або танцівниця для розігріву публіки на вечірках чи у нічних клубах, звичайно танцює біля жердини, на барній стійці, можливо у спеціальних нішах, клітках, тощо.

Слово «піджей» зовсім нещодавно з'явилося в українській мові. Також цих людей називають аніматорами танцполу. Вони створюють танцювальний настрій, підігрівають натовп, заманюють до танцю. Піджеї – це хлопці або дівчата (часто працюють у парі), які мають гарну пластику й привабливу зовнішність. У багатьох клубах є спеціально відведені для танцюристів піджей-плейсез – невеликі балкони, майданчики майже під стелею, подіуми посеред танцполів, а іноді навіть клітки. Зазвичай під час виступу за піджеями наглядає охорона – щоб публіка, занадто розвеселившись, не вирішила потанцювати з піджеями в парі або познайомитися з танцюристами ближче.

Іноді заклад сам готує піджеїв, даючи їм уроки хореографії, але часто на подібну роботу беруть досвідчених танцівників. Основні якості, якими має володіти піджей – гнучкість, пластика, бездоганне відчуття ритму, гарна фізична форма, витривалість і, звісно ж, приваблива зовнішність. Хоча вона й здається напрочуд легкою, насправді ця професія не така вже й проста. Крім того, вона досить недовговічна – навряд чи адміністрація клубу випустить на танцпол піджея сорока років.

Лайтждей- режисер по світлу в нічному клубі.

Резидент в нічному клубі - особа яка часто перебуває в клубі, спілкується з колегами і спостерігає за тим, що відбувається в клубній сфері. Найчастіше цю місію виконує діджей, який грає в певному закладі частіше, ніж раз на тиждень.

Обов'язки і привілеї діджея-резидента різні. Це питання спірне і дискусійне все залежить від кількох факторів: рівня резидента, його додаткових здібностей (вміння ремонтувати / налаштовувати апаратуру, робити дизайн афіш, говорити по мікрофону і т.д.). Від наявності тих чи інших здібностей директор буде покладати відповідні обов'язки і вимоги до нього. Перелік обов'язківів резидента в нічному клубі:

1. Дотримуватися графіка роботи (не запізнюватися, не йти раніше, вчасно включати фонову музику і починати танцювальну програму).

2. Максимально викладатися при роботі: якісні зведення, грамотна побудова сет (хвилі) постійне спостереження за настрій на танцполі ( "відчувати публіку").

3. Стежити за порядком на робочому місці (погодьтеся: порожні пляшки, повні попільнички, папірці і брудні сліди - явно не личить). Існують моменти, які не завжди, але за бажанням дирекції можна віднести до обов'язків резидента в нічному клубі:

1. Рекламування афіш і подій закладу в соціальних мережах, серед друзів і т.д :.

2.Ремонт і обслуговування апаратури

4

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Основи фінансової грамотності»
Часнікова Олена Володимирівна
72 години
790 грн
790 грн