Тема уроку: Веб-сторінки та гіперпосилання

Опис документу:
Мета. Формувати уявлення учнів про веб-сторінки, адресу веб-сторінки, гіперпосилання, сайт, вміння користуватися гіперпосиланнями; розвивати увагу, пам'ять, інформаційну грамотність; виховувати повагу до інших, любов до інформатики

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Веб-сторінки та гіперпосилання

Конспект уроку інформатики у 3 класі

за підручником О.Коршунової

Тема уроку: Веб-сторінки та гіперпосилання

Мета. Формувати уявлення учнів про веб-сторінки, адресу веб-сторінки, гіперпосилання, сайт, вміння користуватися гіперпосиланнями; розвивати увагу, пам'ять, інформаційну грамотність; виховувати повагу до інших, любов до інформатики.

Тип уроку. Урок засвоєння нових знань.

Обладнання. Проектор, екран, презентація «Веб-сторінки та гіперпосилання», комп’ютери, підключення до мережі Інтернет, підручники, зошити з друкованою основою.

Хід уроку

І. Організаційна частина

В клас комп'ютерний прийшли ви,

Пролунав шкільний дзвінок.

Тихо всі за парти сіли,

Починається урок.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

Перевірка домашнього завдання (слайд 2)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

- Діти, що ви бачите на екрані? (слайд 3)

- А як павучку дібратися до мухи?

- Ось на таку павутинку схоже розміщення інформації в Інтернеті. Усі сторінки з інформацією позначаються так (слайд 4). WWW (World Wide Web) – в перекладі на українську означає всесвітнє павутиння. (слайд 5)

ІV. Повідомлення теми та мети уроку

- Сьогодні на уроці ми дізнаємося як інформація розміщується в Інтернеті, що таке веб-сторінка, сайт та гіперпосилання, а також навчимося користуватися гіперпосиланнями.

V. Засвоєння нових знань

1. Робота з підручником

- Діти, розгляньте малюнок (ст.67). На ньому зображені комп’ютери різних кольорів. Сірі – це комп’ютери користувачів, а сині – це спеціальні комп’ютери, які називаються веб-серверами. На них розміщується інформація, яку мають змогу переглядати усі користувачі. (слайд 6)

- Усю інформацію, яка знаходиться на веб-серверах, оформлюють у вигляді сайтів. (слайд 7)

- Сайт складається зі сторінок, які називаються веб-сторінками. (слайд 8)

- Веб-сторінка може містити текст, малюнки, піктограми та інші об’єкти. Основним елементом веб-сторінки є гіперпосилання. (слайд 9, 10)

- Діти, подивіться на екрані приклад гіперпосилання у вигляді підкресленого тексту (Фото школи) та у вигляді малюнку (Сонечко). (слайд 11)

2. Фізкультхвилинка (слайд 12)

3. Робота з підручником (ст.70)

- Діти, розгляньте схему сайту, який складається з 6 веб-сторінок. Кожна веб-сторінка, так як і кожен сайт, мають свою власну адресу. Подивіться на екрані адресу сайту нашої школи. (слайд 13)

VІ. Робота за комп’ютером (слайд 14)

1. Інструктаж з ОП. Повторення правил роботи за комп’ютером.

2. Робота в Інтернеті

- Діти, на ваших екранах відкрито сайт нашої школи. Він складається з веб-сторінок, які розміщені зліва. Знайдіть сторінку з назвою Бібліотека, відкрийте її. Ця сторінка містить в собі ще 3 веб-сторінки. Відкрийте, будь ласка, сторінку, яка має назву Підручники. Оберіть сторінку 3 клас.

- Що з'явилося на екрані монітора?

- Так, список підручників. Наведіть курсор миші на Сходинки до інформатики. Це текстове гіперпосилання. Чи змінився курсор?

- Так, тепер він має вигляд руки, а це означає, що ви можете відкрити нову сторінку. Відкрийте її, клікнувши один раз правою кнопкою миші. Що з'явилося на екрані?

- Так, ваш підручник з інформатики. Спробуйте самостійно відкрити інші підручники.

3. Гімнастика для очей (слайд 15)

VІІ. Закріплення нових знань

Робота в зошитах з друкованою основою

VІІІ. Підсумок уроку (слайд 16)

ІХ. Домашнє завдання (слайд 17)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Професійний розвиток педагогічних працівників. Як навчати дорослих ефективно? »
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
590 грн