До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
5
міс.
1
2
дн.
1
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Тема уроку: Розв'язування задач і вправ на побудову графіків тригонометричних функцій

Опис документу:
Мета уроку: удосконалювати навички побудови графіків тригонометричних функцій числового аргументу, використовуючи перетворення графіків функцій; розвиток вмінь вказувати властивості даних функцій; розвиток абстрактного мислення учнів, здатність аналізувати та досліджувати

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

10 клас

Алгебра

Тема уроку: Розв'язування задач і вправ на побудову графіків тригонометричних функцій

Мета уроку: удосконалювати навички побудови графіків тригонометричних функцій числового аргументу, використовуючи перетворення графіків функцій; розвиток вмінь вказувати властивості даних функцій; розвиток абстрактного мислення учнів, здатність аналізувати та досліджувати

Тип уроку: урок формування та вдосконалення вмінь і навичок

Обладнання: креслярський інструмент, мультимедійний проектор, персональний комп'ютер, програма AdvancedGrapher

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Вчитель перевіряє наявність домашнього завдання в зошитах учнів, відповідає на запитання учнів, які виникли при виконанні домашнього завдання

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку

ІV. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності

Багато залежностей у фізиці, астрономії, математиці описуються за допомогою тригонометричних функцій. Наприклад, спостерігаючи картину руху сонця по небесній сфері та фіксуючи залежність моменту заходу сонця від дати календаря, отримують картину, яка нагадує графік функції синус

V. Перегляд комп'ютерної презентації про історію тригонометрії (підготовлену учнями). Додаток 1.

VІ. Актуалізація опорних знань учнів

Питання до класу:

1) Яка з тригонометричних функцій є парною?

2) Чому дорівнює найменший додатній період функції y=tgx?

3) Яка область визначення та множина значень функції y=sinx?

4) Як побудувати графік функції y=-f(x), якщо відомо графік функції y=f(x)?

5) Як побудувати графік функції y=k*f(x), якщо відомий графік функції y=f(x) ?

6) Знайдіть найменше і найбільше значення функції y=2-3sinx

7) Знайдіть множину значень функції y=5cos(x-3)

VІІ. Робота з комп'ютером

Учні діляться на пари. Один з учнів пари займає місце за ПК, інший залишається за робочим столом. Пара отримує однакове завдання. Учень за комп'ютером будує графік за допомогою програми AdvancedGrapher, інший учень – у зошиті. По закінченню виконання завдання, здійснюється взаємоперевірка.

Завдання.

Побудувати графік функції, вказати її властивості (область визначення, множину значень, парність(непарність), зростання(спадання), набуває додатних(від'ємних значень), нулі функції, найбільше(найменше) значення функції):

1)

2)

VІІ. Самостійна робота

В-1

Середній рівень

1. Значення виразу , якщо , дорівнює

а) 2 б) в) г) 0

2. Найменший додатній період функції дорівнює:

а) б) в) г)

Достатній рівень

3. Область визначення функції

а) б) в) г)

Високий рівень

4. Побудувати графік функції

В-2

Середній рівень

1. Значення виразу , якщо , дорівнює

а) б) в) г)

2. Найменший додатній період функції дорівнює:

а) б) в) г)

Достатній рівень

3. Область визначення функції

а) б) в) г)

Високий рівень

4. Побудувати графік функції

VІІІ. Підведення підсумків уроку

IX. Домашнє завдання

Учні обмінюються варіантами самостійної роботи

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток і саморозвиток професійної креативності вчителя »
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.