• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Математика
  • Тема уроку: "Основні прийоми роботи з електронною поштою (повторення та узагальнення знань т умінь). Сполуки Феруму (ІІ, ІІІ), їх застосування"

Тема уроку: "Основні прийоми роботи з електронною поштою (повторення та узагальнення знань т умінь). Сполуки Феруму (ІІ, ІІІ), їх застосування"

Опис документу:
Мета уроку: Закріпити знання учнів з теми: «Електронна пошта», етикету та правил спілкування в мережі, дізнатися цікаві факти про знак @, навчитись правильно використовувати смайлики для написання електронного листа; навчити учнів на практиці працювати з електронною поштою в локальній мережі. Розвивати навички роботи з Інтернет-службами. Виховувати культуру користувача мережі Інтернет.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

КОНСПЕКТ БІНАРНОГО УРОКУ.

ІНФОРМАТИКА + ХІМІЯ.

Тема уроку: Основні прийоми роботи з електронною поштою (повторення та узагальнення знань т умінь). Сполуки Феруму (ІІ, ІІІ), їх застосування.

Мета уроку:

Закріпити знання учнів з теми: «Електронна пошта», етикету та правил спілкування в мережі, дізнатися цікаві факти про знак @, навчитись правильно використовувати смайлики для написання електронного листа; навчити учнів на практиці працювати з електронною поштою в локальній мережі. Розвивати навички роботи з Інтернет-службами. Виховувати культуру користувача мережі Інтернет.

Виробити практичні вміння і навички використання електронної пошти для засвоєння та відтворення знань про Ферум – хімічний елемент, властивості сполук заліза, якісні реакції на йони, застосування цих речовин.

Обладнання та наочність: презентація до уроку, картки самоконтролю, інструкції з ТБ та вправи для очей в комп’ютерному кабінеті; карта корисних копалин України.

Програмне забезпечення: ОС Windows, Network Assistant, Microsoft PowerPoint, Microsoft Word, електронні завдання.

Тип уроку: бінарний.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Вчитель інформатики:

(Слайд 1)

Доброго дня! Сьогодні у нас бінарний урок. В комп’ютерному класі ми поєднаємо вивчення двох предметів – інформатики та хімії. І отримані знання з інформатики будемо використовувати при опануванні певними теоретичними знаннями та практичними навиками з хімії.

(Слайд 2)

Отож, девізом сьогоднішнього уроку буде вислів відомого англійського священника, історика і біографа Томаса Фуллера:

Знання – скарбниця, та ключ до неї – практика.

Вчитель хімії:

Ми сьогодні набудемо вмінь і навичок застосовувати сучасні інформаційні технології для колективної роботи по відтворенню знань, термінів, понять про речовини, галузі хімічного виробництва, для полегшення вибору у вашій майбутній професій діяльності.

(Слайд 3)

Отже, тема сьогоднішнього уроку: «Основні прийоми роботи з електронною поштою (повторення та узагальнення знань т умінь). Сполуки Феруму (ІІ, ІІІ), їх застосування»

ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

Учитель інформатики:

Сьогодні ми з вами пригадаємо все, що вивчили про таку послугу Інтернету, як Електронна пошта. Оцінити ваші знання і вміння нам допоможе «Картка самоконтролю», яку отримає кожен із вас.

Тут вказано, які завдання будуть на уроці і який максимальний бал ви можете за ці завдання отримати. Остання колонка в картці – для отриманих балів.

На картці вкажіть своє прізвище та ім’я. Відкриваємо зошити для виконання першого завдання нашого уроку

Картка самоконтролю _____________________________ учня(учениці) класу

п/п

Вид роботи на уроці

Максимальна кількість балів

Кількість отриманих балів

1

Самостійна робота «Закінчи речення»

8

2

Практичне завдання «Відправка файлу»

2

3

Практичне завдання «Ланцюжок»

2

4

Додаткові бали

Сума:

ІІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Щоб перевірити здобуті знання по вивченій темі виконаємо самостійну роботу «Закінчи речення».

(слайд 4)

Самостійна робота «Закінчи речення»

1. Програму, призначену для перегляду веб-сайтів, називають… (браузер)

2. Логічне об’єднання комп’ютерів і ресурсів клієнт-серверної мережі під одним іменем – це… (домен)

3. Адресу, що ідентифікує комп’ютер у мережі, називають… (ІР-адресою)

4. Комп’ютер, який використовує ресурси в мережі, називають… (клієнтом)

5. Набір правил і угод для обміну інформацією між комп’ютерами – це… (протокол)

6. Пристрій, що застосовується для під’єднання комп’ютерів до глобальних мереж, називають… (модемом)

7. Сукупність подібних за змістом і оформленням веб-сторінок, які пов’язані між собою гіперпосиланнями та розміщені на одному сервері, називають… (веб-сайтом)

8. Протокол, що визначає правила пересилання поштових повідомлень від поштового сервера до комп’ютера користувача (РОР3)

(взаємоперевірка зошитів, виставлення балів у картку самоконтролю)

IV. АКТИВІЗАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

Вчитель хімії:

На минулому уроці ми ознайомились з поширенням сполук Феруму в земній корі і майбутній геолог нам розповість про поширення сполук Феруму в земній корі.

(слайд 5)

Інший майбутній геолог розповість про найважливіші гірські породи, які використовуються як залізні руди.

(слайд 6)

Юний географ довідався про місце залягання цих гірських порід на території України, про що він нас і повідомляє.

(слайд 7)

Біолог дізнався про вміст сполук Феруму в організмі людни і повідомляє нам про це.

(слайд 8)

Про фізичні властивості заліза та будову атома Феруму повідомляє хімік.

(слайд 9)

Також хімік відтворить хімічні властивості заліза.

(слайд 10)

Зараз ці схеми реакцій ми виразимо у вигляді хімічних рівнянь.

Учитель інформатики:

Перш ніж розпочати виконання, пригадаємо правила роботи за комп’ютером. Розгляньте уважно малюнки і скажіть до якого правила відноситься кожен із них.

(слайд 11)

Можливо, ви ще пам’ятаєте якість? (відповіді учнів)

(відкрити програму і продемонструвати інтерфейс)

Сьогодні ми продовжимо роботу з програмою Network Assistant, яка уже частково вам відома з попереднього уроку.

Отож, давайте пригадаємо:

1. Як відкрити нам програму?

2. Які послуги надає програма?

Ну що ж, сідаємо за свої робочі місця, так як вам потрібно записати хімічні рівняння. Відкриємо програму. Пам’ятаймо, що інтерфейс програми на російській мові. Щоб записати рівняння реакції нам потрібно обрати послугу Доска. Всі написи виконуються інструментом Карадаш.

(інтерфейс програми + зменшена копія презентації)

(інструмент Доска+слайд 12)

Вчитель хімії:

На слайді виражені схеми реакцій, які потрібно перетворити у рівняння. Рівняння (А) запише Герасімова Ангеліна. Коляда Альона складе рівняння (Б). Над рівняням (В) поміркує Бірук Володимир. А Сергій Касянчук завершить рівняння (Г).

Всі решта слідкують за правильністю виконання завдання.

(обговорення виконаного завдання)

Учитель інформатики:

(очищення дошки)

Вчитель хімії:

(інструмент Доска+слайд 13)

Наступний слайд продовжує знайомство з хімічними властивостями заліза. Рівняння (А) запише Старушик Володимир. Стецюк Тарас виконає завдання (Б). Над рівняням (В) працює Аліна МИхалевич. Заєць Тетяна завершить рівняння (Г).

(коротке обговорення завдання)

V. ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Вчитель хімії:

Найбільш поширеними сполуками Феруму (2+) є його оксид (чорного кольору), гідроксид (зеленуватого кольору) та солі різних кислот. Наприклад, Ферум карбонат, ферум нітрат, ферум хлорид. Багато відомо солей феруму, що є кристалогідратами.

(слайд 14)

Наприклад, ферумхлоридгексагідрат, ферумсульфатгептагідрат. Для них характерне світло-зелене забарвлення розчинів.

Перед вами приклади деяких сполук Феруму та їх назви. Вам необхідно скласти хімічні формули згідно сучасної номенклатури.

(робота на дошці+перевірка правильності формул)

(слайд 15)

На цьому слайді представлені сполуки Феруму (3+) та їх назви.

Завдання ваше полягає у складанні хімічних формул, відповідно до цих назв.

(робота на дошці і в зошиті + перевірка правильності формул)

Розчинні солі Феруму 2+ і 3+ можна виявити при допомозі якісних реакцій. На с.185-186 описано проведення цих якісних реакцій.

Майбутній хімік Бірук Володимир, знайомлячись зі змістом даного параграфа вирішив перевірити це експериментально і продемонструвати це на відео.

(слайд 16,17)

(перегляд відео+коментар)

(слайд 18)

Сполуки Феруму мають широке застосування у різних галузях господарства. Солі феруму 2+ і 3+ використовують у медицині, при виготовленні фарб бавовняних тканин, коагулянтів для очистки води, травлення металів для паяння та при виробництві засобів для боротьби з шкідниками (фунгіциди) і т.д.

(слайд 19)

Галузі застосування ви повинні відтворити в наступному завданні.

IХ. ЗАКРІПЛЕННЯ.

Учитель інформатики:

(відкриття програми)

Щоб перевірити вашу увагу виконаємо таке завдання.

Пам’ятаєте з попереднього уроку, що у нашій програмі є можливість відправки файлів. Це є аналогом прикріплених файлів в електронній пошті. Погляньте на дошку, я продемонструю як це можна зробити. Для цього в меню потрібно обрати Пользователи. Із запропонованого списку обрати номер ПК, якому відправляється файл. Далі натиснути на панелі інструментів кнопку Отправить файл… І чекати, поки отримувач його прийме.

Отже, я зараз відправлю кожному 1 текстовий документ, що містить 4 графічні файли із зображенням галузей застосування солей феруму. Ваше завдання визначити що це за галузь і в цьому ж документі її вказати, разом із своїм прізвищем. Щоб відправити відповідь, даний документ потрібно зберегти. Зберігайте файли в Мої документи.

Після звукового сигналу (доречі, це ще одна із послуг програми), починається зворотний процесу.

За вправність роботи з цим завданням отримуєте певні бали, що вносяться в картку самоконтролю.

(відкриття отриманих документів – вчитель інформатики)

Вчитель хімії:

(визначення правильності відповіді – вчитель хімії+учні)

Учитель інформатики:

(вправа з правилами етикету – цитировать)

Окрім відправки файлів є ще можливість надіслати звичайне текстове повідомлення один одному. В чому ми переконались на попередніх уроках. Окрім цього отримане повідомлення можна пересилати іншим. Функція Цитировать.

Ми всі добре знаємо, що існують певні правила спілкування в Інтернеті. Ось і є можливість їх пригадати.

Зараз зробимо такий ланцюжок: я напишу одне із правил, відправлю на комп’ютер №1. Він, в свою чергу, обравши Цитировать, добавляє ще якесь правило і пересилає на комп’ютер №2 і т.д. Останнім є комп’ютер №7, який пересилає повідомлення мені.

(демонстрація відправки)

Зараз відправте найкраще побажання нашим гостям.

(приємного дня, гарного настрою, …)

ХІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ. ОЦІНЮВАННЯ.

Вчитель хімії:

Діти, яке враження у вас після бінарного уроку? Чи сподобались методи, що застосовувались? Чи хотілось би вам і надалі вивчати хімію за комп’ютером? Чи досягли ми своєї мети?

Вчитель інформатики:

А на завершення нашого незвичного уроку давайте напишите побажання нашим гостям (приємного дня, гарного настрою, …). А щоб краще виразити ваші емоції скористайтесь колекцією смайликів. Щоб наші гості змогли побачити ці бажання, ви відправляєте їх звичайним текстовим повідомленням на мій комп’ютер. Ну, вперед.

(зачитування побажань)

Урок підходить до завершення. Тому, закриваємо програму і усі відкриті вікна, зробіть порядок, стільчики на місця і сідаємо за парти.

Х. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Хімія:

1. Опрацювати П.22 с.183-186, в.4 с.187

Інформатика:

1. Повторити матеріал по темі: «Електронна пошта»

2. Надіслати ел. листа з враженнями про бінарний урок на адресу Zamwanu@i.ua

10

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Стрес і стрес-менеджмент учасників освітнього процесу»
Левченко Вікторія Володимирівна
30 годин
590 грн