Тема. Світ тварин у мистецтві. Скульптура, рельєф

Опис документу:
Мета: формування ключових, мистецьких предметних та міжпредметних компетентностей, необхідних для художньо-творчого самовираження в особистому та суспільному житті; всебічний художньо-естетичний розвиток особистості дитини, освоєння нею культурних цінностей у процесі пізнання мистецтва; опанування народних традицій, мистецтва рідного краю; толерантного ставлення до мистецтва різних народів; формування проявів творчої ініціативи та намагання її реалізовувати, зокрема через втілення у практичній

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок № 8

Тема: Світ тварин у мистецтві

Скульптура, рельєф

Мета: формування ключових, мистецьких предметних та міжпредметних компетентностей, необхідних для художньо-творчого самовираження в особистому та суспільному житті; всебічний художньо-естетичний розвиток особистості дитини, освоєння нею культурних цінностей у процесі пізнання мистецтва; опанування народних традицій, мистецтва рідного краю; толерантного ставлення до мистецтва різних народів; формування проявів творчої ініціативи та намагання її реалізовувати, зокрема через втілення у практичній художньо-творчій діяльності (індивідуальній і колективній); презентації результатів власних мистецьких досягнень.

Художньо-творча діяльність: створення рельєфного зображення веселого

левенятка із фруктів, овочів, ягід тощо

Обладнання: овочі, фрукти на вибір.

Хід уроку

І ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  1. Перевірка готовності класу до уроку

  2. Привітання

Продзвенів дзвінок,

Кличе на урок.

Фарби й пензлі ви готуйте,

Красу і радість тут відчуйте.

ІІ МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ІІІ ОСНОВНА ЧАСТИНА

  1. Засвоєння нових знань

У королівстві Скульптури вулиці та площі, сквери і парки прикрашені красивими скульптурами. Їх створили митці з дерева, каменю, металу.

Серед них є кругла скульптура, яку можна роздивитися з усіх боків.

А от рельєф розглядають тільки з одного боку.

Словникова робота

Рельєф - скульптурне зображення, виконане на площині.

Робота з ілюстраціями.

  • Розгляньте зображення.

  • Визначте, на якій світлині зображено рельєф.

Лев – одна з найпопулярніших тварин, якою прикрашали споруди.

  • Як гадаєте, чому?

  • Розгляньте рельєф лева, виконаний з каменю.

  • Як ви гадаєте, чому над його головою зображена корона?

  • Яке місто України налічує скульптур та рельєфів «короля звірів» понад чотири тисячі та названо на його честь? (Львів)

  • Пригадайте казки та мультфільми, героями яких був лев. Яким його зображено?

Перегляд відеоматеріалу

  1. Вступний інструктаж і практична самостійна діяльність учнів.

Створіть рельєфне зображення веселого левенятка із фруктів, овочів, ягід тощо.

2.1.Поетапне зображення композиції вчителем з поясненням

2.2.Практична робота учнів.

2.3.Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика).

А зараз ми з вами проведемо пальчикову гімнастику.

1. “Миємо руки”: ритмічно потираємо долоні, наче миємо руки.

Узяли духмяне мило,

Добре руки з ним помили.

2. “Струшуємо водичку з рук”: пальці стиснути в кулачок, потім з силою випрямити їх, наче струшуючи водичку.

Полетіли від води

Бризки з рук туди-сюди.

3. “Витираємо руки”: енергійні рухи імітують почергове витирання кожної руки рушником.

Рушничок я свій беру,

Швидко ручки обітру.

2.4. Оцінювання, коментування, виставка найкращих робіт.

ІV ПІДСУМОК УРОКУ

  • Що таке кругла скульптура?

  • Що таке рельєф?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
2
міс.
1
3
дн.
1
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!