Тема. "Статистичні дані. Способи подання даних"

Опис документу:
Мета уроку: працювати над усвідомленим розумінням змісту понять: вибіркова сукупність або вибірка; статистичний ряд, об'єм вибірки; частота вибірки, відносна частота вибірки;, полігон частот та гістограма. Працювати над формуванням умінь, наводити приклади подання статистичних даних у вигляді таблиць та графiкiв (гістограм); описувати поняття частоти; розв'язувати задачі, що передбачають подання статистичних даних у вигляді

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Статистичні дані. Способи подання даних

Мета уроку: працювати над усвідомленим розумінням змісту понять: вибіркова сукупність або вибірка; статистичний ряд, об'єм вибірки; частота вибірки, відносна частота вибірки;, полігон частот та гістограма. Працювати над формуванням умінь, наводити приклади подання статистичних даних у вигляді таблиць та графiкiв (гістограм); описувати поняття частоти; розв'язувати задачі, що передбачають подання статистичних даних у вигляді таблиць та графіків. Формувати уміння знаходити центральні тенденції вибірки, будувати гістограми.

розвиваюча: розвивати увагу, розумову діяльність, уміння учнів робити порівняльний аналіз, спонукати до пізнавальної діяльності;

виховна: виховувати працьовитість, активність, інтерес до математики.

Тип уроку. Урок бінарний

Міжпредметні зв’язки. Математика – географія, економіка, іноземна мова (німецька мова)

Обладнання. Комп’ютер, опорний конспект, роздавальний матеріал з умовами задач

Епіграф: «Статистика знає все»

І.Ільф, Є.Петров

План уроку

п/п

Назва етапу уроку

1

Створення емоційного настрою

2

Перевірка домашнього завдання (математичний диктант)

3

Мотивація навчальної діяльності (розв’язування вправ)

4

Сприймання і усвідомлення нового матеріалу (визначення еквівалентних понять статистики в німецькій мові)

5

Повторення (види діаграм)

5

Розв’язування задачі на німецькій мові (опис графіка) №616

6

Підсумок

7

Домашнє завдання. Оцінювання уроку

Ми прийшли в цей світ щоб вчитися і життя кожен день дає нам новий урок

Хід уроку

І. Організаційний момент. Створення емоційного настрою

Метод передбачення

Я навожу вам приклади, так званих, «передбачень» на наш урок. Доповніть ці «передбачення» такими, якими б хотілося вам особисто.

  • Я передбачаю, що на сьогоднішньому уроці мені буде цікаво.

  • Я передбачаю, що сьогодні я дізнаюся щось нове.

  • Я передбачаю, що буду активно і плідно працювати весь урок.

ІІ. Перевірка домашнього завдання (у вигляді математичного диктанту)

  1. Закінчить речення: «Стовпчасті діаграми в статистиці називаються…» (гістограмами)

  2. Що називається відносною частотою значень вибірки? (відношення частоти до числа всіх значень вибірки)

  3. Закінчить речення: «Середнім значенням вибірки називається…» (середнє арифметичне всіх значень)

Запишіть вибірку 7; 7; 2; 7; 7; 5; 5; 7; 5; 7. Виконайте завдання 4-7.

  1. Впорядкуйте вибірку. (2; 5; 5; 5; 7; 7; 7; 7; 7; 7.)

  2. Знайдіть середнє значення вибірки.

  3. Знайдіть моду вибірки. (мода 7)

  4. Знайдіть медіану вибірки. (14 : 2 = 7)

  5. Дано 6 чисел, із яких 5 зустрілося 4 рази й 8 – 2 рази. Знайдіть їхнє середнє арифметичне.

  6. Для вибірки: 5; 4; 3; 0; 5; 3; 1; 2; 3 складіть частотну таблицю та таблицю відносних частот.

Значення

0

1

2

3

4

5

Частота

1

1

1

4

1

2

Відносна частота, %

10

10

10

40

10

20

Задано вибірку:

4; 5; 3; 2; 1; 2; 0; 7; 7; 6.

; ; ; ; ; ; ;

Значення

0

1

2

3

4

5

6

7

Частота

1

1

2

1

1

1

1

2

Відносна частота, %

10

10

20

10

10

10

10

20

Скласти частотну таблицю та таблицю відносних частот. Побудуйте гістограму частот. Знайдіть середнє значення вибірки, моду вибірки, медіану вибірки.

2

1

0 1 1 2 2 3 3 4 4 5 5 6 6 7 7

х = = 3,7 – середнє значення

мода 2; 7 – те значення, яке зустрічається найчастіше

медіана – 0, 1, 2, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 7

ІІІ. Визначте, еквівалентні поняття статистики в німецькій мові.

  1. Статистичні дані 1 e

  2. Вибірка 2 f

  3. Об'єм сукупності 3 a

  4. Частота 4 b

  5. Відносна частота 5 d

  6. Діаграма 6 g

  7. Гістограма 7 c

1. Sucht das deutsche Äquivalent:

1.

статистичні данні

а.

statistische Masse

2.

вибірка

b.

die Häufigkeit

3.

об’єкт сукупності

c.

das Histogramm , das Staffelbild

4.

частота

d.

relative Häufigkeit

5.

відносна частота

e.

statistische Erhebungen, Statistiken

6.

діаграма

f.

statistische Stichprobe

7.

гістограма

g.

das Diagramm, das Schaubild, die Grafik

Розв’язування задачі

№ 611

частота

7

6

5

4

3

2

1

прибуток

9 10 11 12 13 14 15

Прибуток х=

613 (пояснення, опис графіка на німецькій мові)

  1. Продавець на ринку, закупивши оптом лимони, продає їх поштучно за такою ціною:

Ціна за штуку

70коп.

90коп.

1,10коп.

1,30коп.

1,40коп.

1,50коп.

Маса

50-60гр

60-70гр

70-80гр

80-90гр

90-100гр

100-120гр

ціна

1,50

1,40

1,30

1,10

1грн

90

70

0 маса

50-60 70 80 90 100 120

Повторення. Які ви знаєте види діаграм. Які діаграми зустрічаються при опису явищ об’єктів. (німецька мова ) стовпчасті, кругові, лінійні.

Thema des Schaubildes / der Grafik ist....

Die Tabelle / das Schaubild / die Statistik / die Grafik / das Diagramm gibt Auskunft

über...

Das Schaubild gibt Auskunft (darüber) , wie viele / was ...

Die Statistik / Das Diagramm gibt / liefert Informationen über ...

Alle Angaben werden in Prozent gemacht / sind in Prozent.

Die Werte sind in ... angeben.

(Säulen- und Linien-) Diagramm

steigende Richtung

größer werden - (an)steigen – (an)wachsen – dramatisch zunehmen – (hinauf)klettern – sich positiv entwickeln- nach oben schießen – explodieren -sich vergrößern – sich verdoppeln – sich erhöhen

z.B.

von 1993 bis 1995: nur leicht ansteigend

von 1995 bis1997: sich erhöhen bis

von 1999 bis 2001: hinaufklettern bis

von 1993 bis 2001: sich positiv entwickeln

fallende Richtung

geringer / niedriger werden – fallen – abnehmen – schwinden – (ab)sinken – zurückgehen –sich verringern – nachgeben – sich negativ entwickeln – sich halbieren – in den Keller gehen

z.B.

von 2001 bis 2003: absinkend bzw. dramatisch fallend

keine Richtung

gleich / unverändert / konstant bleiben – bei X stagnieren – verharren – sich kaum verändern - schwanken – unbeständig sein – sich um einen Wert bewegen – stehen bleiben

z.B.

von 1993 bis 1995: fast konstant bleibend bzw. sich kaum (oder nur unwesentlich) verändernd

(Torten-) Diagramm

Anteile und Positionen

das Buch steht an erster Stelle

Buch und Film liegen auf dem ersten Platz

Den größten (An-)Teil nehmen das Buch

und an zweiter Stelle der Film ein

Am besten schneiden das Buch und der Film ab

Mit einem größeren Abstand folgt die Musik

Danach folgen die Unterhaltungssoftware und die Leermedien

Der Anteil des Buches beträgt 39,6 %

Der Anteil des Films beläuft sich auf 26,1 %

Buch und Film haben zusammen

einen Anteil von über 50%

Musik und Film befinden sich im mittleren Drittel

Die Musik liegt erst auf dem dritten Platz

Das Schlusslicht bilden die Leermedien

Auf dem letzten Platz rangieren die Leermedien

Задача № 616 (задача на німецькій мові)

Die Klasse hat eine Klassenarbeit geschrieben. Die Schüler haben folgende Noten bekommen: ein Schüler – eine „2“; ein Schüler – eine „3“; zwei Schüler – eine „4“; drei Schüler – eine „5“; zwei Schüler - eine „6“; vier Schüler – eine „7“; fünf Schüler – eine „8“; zwei Schüler - eine „9“; fünf Schüler – eine „10“; zwei Schüler – eine „2“; ein Schüler – eine „12“. Findet eine Durchschnittnote und baut ein Histogramm.

2б – 1; 3б – 1; 4б – 1; 5б – 3; 6б – 2; 7б – 4; 8б – 5; 9б – 2; 10б – 5; 11б – 2; 12б – 1.

Повторення. Розв’яжіть систему рівнянь.

№ 621 (а)

+=

х + у =5

х = 5 – у

25у² - 125у + 150 = 0

у² - 5у + 6 = 0

Д = 1

у 1 = 3

у 2 = 2

х = 2

х = 3

відповідь: (2; 3), (3; 2)

Виключіть зайве слово: статистика, вибірка, мода вибірки, медіана вибірки, бісектриса, гістограма.

VII. Підсумок уроку.

В залежності від того, як я засвоїв/ засвоїла матеріал, я вибираю такий смайлик настрою (обвести необхідне): 

1

Я справився з математичним диктантом

2

Я вмію будувати гістограму

3

Я знаю німецьку лексику з теми «Статистика. Подання даних» «Побудова гістограм»

4

Я вмію будувати частотну таблицю

5

Я вмію знаходити центральні тенденції

VIII. Домашнє завдання

Розв’яжіть задачу.

На різних полях області пшениця має таку врожайність (ц/га): 32, 28, 30, 35, 29, 31, 36, 29, 32, 28, 30, 30, 29, 32, 32. Подайте ці статистичні дані у вигляді частотної таблиці та обчисліть центральні тенденції вибірки.

№ 615, 617.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Впровадження веб-квестів в освітній процес»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.