Тема:" Розв’язування рівнянь та задач за допомогою рівнянь Урок-подорож по заповіднику Асканія Нова"

Опис документу:
МЕТА:  вдосконалювати вміння розв’язувати рівняння та задачі складанням рівнянь; відпрацювати навички розв’язування лінійних рівнянь з однією змінною та виконання арифметичних дій з раціональними числами;  розвивати логічне мислення і обчислювальні навички;  формувати культуру математичних записів та мови;  виховувати позитивне ставлення до навчання, упевненість у своїх силах

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УРОК З МАТЕМАТИКИ У 6 КЛАСІ

Тема: Розв’язування рівнянь та задач за допомогою рівнянь

Урок-подорож по заповіднику Асканія Нова

МЕТА:

  • вдосконалювати вміння розв’язувати рівняння та задачі складанням рівнянь; відпрацювати навички розв’язування лінійних рівнянь з однією змінною та виконання арифметичних дій з раціональними числами;

  • розвивати логічне мислення і обчислювальні навички;

  • формувати культуру математичних записів та мови;

  • виховувати позитивне ставлення до навчання,
    упевненість у своїх силах

ТИП: удосконалення вмінь і навичок

ОБЛАДНАННЯ: тестова робота, літери слова УРОК, вислови вчених.

ПЛАН УРОКУ

І. Організаційний момент. 1 хв.

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку. 2 хв.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

1. Усний рахунок 3 хв.

2. Повторення алгоритму складання до

задач рівнянь. 1 хв.

ІV. Оперування знаннями.

  1. Розв’язування рівнянь. 8 хв.

  2. Фізкультхвилинка 2 хв.

V. Контроль засвоєння знань.
1. Розв
язування задач. 16хв

Тестова робота.
(тести з відкритою формою відповідей) 8 хв.

VІ. Домашнє завдання. 1 хв.

VІІ. Оцінювання учнів 1хв.

VІІІ. Підсумки уроку 2 хв.

ХІД УРОКУ

І. - Доброго ранку, друзі мої! Сідайте, будь ласка.

- Розпочинаємо наш урок.

- Слово урок… Таке звичне для нас, але дуже вагоме. Скільки слів можна утворити з його літер. І всі ці слова потрібні нам будуть для успішної роботи на уроці.

Інтерактивний Метод – «Мікрофон»

- Складемо невеличкий словничок. Наприклад, усмішка, увага, успіх. Продовжте.

У – успіх, увага

Р – радість, робота

О – обдарованість, організованість

К – кмітливість, колективізм

Сподіваюсь, що на уроці на нас чекає успіх.

Слайд 1,2

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

  • За якою темою ми працювали на останніх уроках?

  • Так, розв’язування задач за допомогою рівнянь.

  • Сьогодні ми продовжимо вдосконалювати вміння складати до задач рівняння.

Микола Ягурін сказав: «Математика безмежно різноманітна і міститься у всьому», а Галілео Галілей стверджував, що «Природа розмовляє мовою математики». Сьогодні ми проведемо не зовсім звичний урок. Спробуємо відшукати зв’язок між математикою і природою.

Але, щоб взяти участь у подорожі, слід придбати путівки, вартість яких виражається не грішми. А чим? Ви дізнаєтесь відгадавши загадку.

На базарі їх не купиш,

На дорозі не знайдеш,

Їх не зважиш на терезах,

І ціни не підбереш.

(ЗНАННЯ)

Правильно, вартість путівок виражається вашими знаннями. Не забудьте захопити з собою спритність, допитливість, кмітливість і просто гарний настрій.

З кожної подорожі мандрівники повертаються з приємними враженнями та везуть друзям подарунки. Ви теж маєте змогу привезти гостинець – оцінку за урок.

Слайд 3,4

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ.


Обраний учнями кожного ряду учень-«учитель» перевіряє домашні завдання кожного учня свого ряду і доповідає про результати перевірки.

1. Усний рахунок

Слайд 5,6

2. Повторення алгоритму складання до задачі рівняння

Слайд 7

ІV. Оперування знаннями та використання умінь і навичок.

1. Людина, проникаючи в таємниці природи, створюючи сучасну цивілізацію, стала найнебезпечнішим джерелом забруднення атмосфери. Це промислові, транспортні, побутові викиди. Викиди хімічних, цементних заводів, доменних печей, сажа. За один тільки рейс Київ – Нью-Йорк суперреактивний лайнер спалює 35 тонн кисню. Автомобіль за рік викидає в повітря 10 кг гумового пилу. В Україні у промислових районах на 1 км2 щомісяця викидається 17 тонн сажі.

Слайд 8

Щоб вирішити проблему забруднення повітря, людство витрачає мільйони доларів на безвідходні технології, пилезатримувачі, фільтри, очисні споруди. Але поки що марна справа.

Що ми, зокрема, можемо зробити, щоб усім легше дихалося? (Відповіді дітей)

2. І знову я пропоную вам загадку: «Могутній і сильний, страшний і лагідний, прекрасний і чарівний. Він підпирає небо і не дає йому зійтись. Його ще називають легенями планети».

Слайд 9

Розвязування задачі.

Ліс. Основну частину екологічно чистого повітря дають нам дерева. Але дерева володіють ще й лікарськими властивостями.

За старих часів корою цього дерева «заговорювали» зуби і лихоманку. Вирізають з кори трикутник, щоб віддати дань Богу Батькові, богу Сину, Святому Духу, і труть ясна, читаючи молитву. А потім трикутник прикладають на місце, звідки вирізували. І біль утихає. І невідомо було людям, що справа не в богах, а в речовинах, що містяться, в корі саме цього дерева. Про яке дерево йде мова?

3. Дати відповідь на запитання нам допоможуть рівняння (п’ять учнів працюють біля дошки).

Слайд 10

А

О

С

П

Н

И

Л

-99

5

-3,3

7

-6

-2

0

Слайд 11

Відповідь

Слайд 12

Це дерево – осина.

На ветру трепещет

Листьями осина –

Очень боязлива,

Но зато красива.

Стройная, всё выше

К солнцу тянет ветки,

Ёлкам и берёзкам –

Добрая соседка.

Про неё что знаем?

Говорят в народе –

Словно лист осины,

Ты трясёшься вроде,

Значит, испугался

Чем-то не на шутку,

И дрожишь всем сердцем

Каждую минутку.

Что за страх, родная?

У тебя ведь сила,

Что сама народу

По добру открыла:

Как тебя мы ценим

Все за древесину

Плотную, тугую –

Не гниёт осина.

В мистике, ну, как же

Без тебя нам можно? –

Кольями осины

Нечисть в миг уложим!

Ну, так от чего же

Так дрожат листочки?

Правду я открою

В двух последних строчках…

Лёгкий ветерочек ластится к осине,

И её от страсти в дрожь бросает сильно!

4. Зупинка «Водоспад»

Розвязування задачі.

Слайд 13

V. - Що цікаво? Але, мабуть, трохи стомилися?

Фізкультхвилинка

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій уклоніться,

За щасливий день вчорашній.

Всі до сонця потягніться,

Вліво, вправо нахиліться

Веретенцем покрутіться,

Раз присядьте, два присядьте

І за парти тихо сядьте.

Слайд 14

VI. Бесіда про охорону природи.

Слайд 15,16

VIІ. Розвязування задач.

1. У великому бідоні втричі більше молока, ніж у малому. Коли у великий бідон долили 6 л молока, а в малий – 7 л, то у великому бідоні стало втричі більше, ніж у малому. Скільки молока було в кожному бідоні спочатку?

2. У Василька з Марічкою було порівну грошей. Коли Василько купив книжку за 14 гривень, а Марічка ляльку за 6 гривень, то в дівчинки залишилося грошей у 3 рази більше, ніж у хлопчика. Скільки грошей було в кожного з них спочатку?

3. В одному ящику було в 7 разів більше апельсинів, ніж у другому. Коли з першого ящика взяли 38 апельсинів, а з другого – 14, то в другому залишилося на 87 апельсинів менше, ніж у першому. Скільки апельсинів було в кожному ящику спочатку?.

VІІІ. Контроль засвоєння знань

Самостійна робота (тести з відкритою формою відповідей на 2 варіанти, які містять тільки одну правильну відповідь з чотирьох)

  • Робота виконується не більше 8 хв зі взаємоперевіркою.

Слайд 18

В1

1. Модуль числа (– 1,3) дорівнює:

А) 1,3; Б) – 1,3; В) 0,13; Г) не існує.

2. Число 1 протилежне для:

А) 1,7; Б) – 1; В) 0,3; Г) 7,1.

3. Сума чисел 3,5 + (- 23, 5) є число:

А) додатне; Б) 0; В) невід’ємне; Г) від’ємне.

4. Значення виразу - 7,5 – Х + 6, 5 + Х дорівнює:

А) 1; Б) – 14; В) 2Х; Г) - 1.

5. Обчислити: - + 2 + (- 2)

А) 2; Б) – ; В) ; Г) - .

6. Який знак ви поставити замість зірочки, щоб утворилась правильна нерівність: - 32 + (- 19) * -63?

А) > ; Б) <; В) =; Г) > або =.

В2.

1. Модуль числа (+ 75) дорівнює:

А) 7,5; Б) - 75; В)75; Г) не існує.

2. Число - 0,1 протилежне для:

А) -1; Б) – 1; В) 0,1; Г) 10.

3 Сума чисел 13,5 + (- 3, 5) є число:

А) від’ємне; Б) 0; В) невід’ємне; Г) додатне.

4. Значення виразу - 17,5 + р + 6, 5 - р дорівнює:

А) 1; Б) – 11; В) р; Г) - 1.

5. Обчислити: - 6 + 8 + 0,25 -1

А) 1 ; Б) - 6; В) 0,25 ; Г) - 1.

6. Який знак ви поставитее замість зірочки, щоб утворилась правильна

нерівність: 32 - (- 19) * 63?

А) > ; Б) <; В) =; Г) > або =.

Взаємоперевірка

Слайд 19

VІ Домашнє завдання.

- Нам слід повертатися. Як кажуть, у гостях гарно, а вдома краще. Або: Вдома і стіни допомагають. Сподіваюсь, що домашнє завдання ви виконаєте успішно. Запишіть у щоденники:

п. 34 – 36

1125 група А (обчислити, використовуючи визначення модуля та
правила додавання і віднімання раціональних чисел)

1048, 1090 група Б (приклади, рівняння)

Слайд 20,21

VІІ Оцінювання учнів.

- Подорож закінчилася. Хто ж зумів повернутися додому з гостинцями?

VІІІ Підсумки уроку

  • Якою країною ми подорожували?

  • Чи сподобалася ця подорож?

  • А що ми повторили під час мандрування?

  • На уроці ми досягли успіху завдяки
    У- увазі
    Р – роботі
    О – організованій
    К – кмітливості.

Ми так добре попрацювали, що мені не хочеться з вами прощатися. Тому я пропоную вирішити ще задачу поки не пролунав дзвоник.

Знайти суму цілих послідовних чисел від -1000 до 1000, поясніть відповідь.

Урок закінчено.

Дякую за урок!

Слайд 22

8

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.