Тема. Розв’язування неповних квадратних рівнянь та рівнянь методом виділення квадрата двочлена.

Опис документу:
Мета. Удосконалювати вміння розв’язувати неповні квадратні рівняння та квадратні рівняння методом виділення квадрата двочлена. Розвивати логічне мислення, наполегливість, цікавість, увагу, пам'ять, навички роботи на комп’ютері. Виховувати активність, працьовитість, самостійність

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок алгебри в 8 класі

( урок з використанням комп’ютера та інтерактивних технологій навчання)

Тема. Розв’язування неповних квадратних рівнянь та рівнянь методом виділення квадрата двочлена.

Мета. Удосконалювати вміння розв’язувати неповні квадратні рівняння та квадратні рівняння методом виділення квадрата двочлена.

Розвивати логічне мислення, наполегливість, цікавість, увагу, пам'ять, навички роботи на комп’ютері.

Виховувати активність, працьовитість, самостійність.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

ІІ. Мотивація навчання (оголошення теми і мети уроку)

ІІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Фронтальне опитування

  1. Яке рівняння ми називаємо квадратним?

  2. Що таке а, в, с ?

  3. Яке рівняння називаємо неповним квадратним?

  4. Який вигляд має неповне квадратне рівняння, коли відсутній другий коефіцієнт?

  5. Який вигляд має неповне квадратне рівняння, коли відсутній другий коефіцієнт та вільний член?

  6. Який вигляд має неповне квадратне рівняння, коли відсутній вільний член?

  7. Які алгоритми розв’язків цих рівнянь?

  8. (а+в) ²=…?

  9. (а-в) ²=…?

  10. а²-в²=…?

  11. Продовжіть фразу: «Добуток двох множників дорівнює нулю, коли…»

  1. Усне розв’язування вправ

    1. Яке з рівнянь є квадратним?

  • 1/х-х²=0

  • 7х²-13=0

  • 2х(х+5)=0

  • 2х²+х³=0

  • Х²=1/х+3

  • (х-1)(х-2)=4х

  • Х²-5х+3=х(х-1)

    1. Назвіть коефіцієнти та вільний член квадратних рівнянь?

  • 7х²-13=0

  • 2х²-9х-5=0

  • Х²-4х+3=0

  • Х²+2х-8=0

  • 2х²-3х+4=0

  • Х²+81=0

  • -2х²+3х=0

    1. Які з рівнянь є неповними квадратними?

    • 2х²-9х-5=0

  • 7х²-13=0

  • Х²+2х-8=0

  • Х²+81=0

  • -2х²+3х=0

  • 2х²-3х+4=0

  • Х²-4х+3=0

ІV. Інтерактивна технологія «Акваріум»

Знайдіть корені даних рівнянь (в групах по 2 учні усне розв’язання, а потім спільне обговорення)

  1. Х²-9=0

  2. 17х²=0

  3. 2х²+10=0

  4. 2х-х²=0

  5. ( Х-5)(х+4)=0

  6. (х+3) ² - 1=0

V. Робота на комп’ютері.

1) коротке повторення матеріалу попередніх уроків за допомогою презентації «Квадратні рівняння» ( слайди 1-4)

2) перевірка домашнього завдання з коментуванням (розв’язування повного квадратного рівняння методом виділення квадрата двочлена) (слайд 8 рівняння 1-4)

3) слайд 18

VI. Самостійна робота (комп’ютерне тестування)

8 клас

 

Неповні квадратні рівняння

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. х²-16=0

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

2. х²-5х=0

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. 4х²-12х=0

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. х²-4х=0

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

5. 49-х²=0

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. х²+64=0

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. (х-4)²=0

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

8. х²+10х+16=0

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. 3х²+2х-8=0

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VII. Підсумок уроку (виставлення оцінок)

VIII. Домашнє завдання.

§ 19, № 886, 889, скласти кросворд по темі.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Google-сервіси в роботі вчителя»
Левченко Ірина Михайлівна
16 годин
390 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.