Тема: "Практична робота №5 «Анімація в слайдових презентаціях»

Опис документу:
Мета: Навчальна: систематизувати й узагальнити знання учнів з даної теми, навчити використовувати їх на практиці у різних галузях (додавати до презентації гіперпосилання та кнопки дій, використовувати їх для керування показом презентації; додавати до об’єктів на слайдах анімаційні ефекти, керувати рухом об’єктів на слайдах).

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Практична робота №5 «Анімація в слайдових презентаціях»

Мета: Навчальна: систематизувати й узагальнити знання учнів з даної теми, навчити використовувати їх на практиці у різних галузях (додавати до презентації гіперпосилання та кнопки дій, використовувати їх для керування показом презентації; додавати до об’єктів на слайдах анімаційні ефекти, керувати рухом об’єктів на слайдах).

Розвивальна: розвивати вміння застосовувати набуті знання, використовуючи міжпредметні зв'язки; розвивати навички самопізнання; формувати алгоритмічне мислення, логічність у діяльності; розвивати творчу активність учнів.

Виховна: виховувати інформаційну грамотність, наполегливість, вміння самостійно приймати рішення.

Тип уроку: урок застосування знань, умінь та навичок.

Обладнання: мультимедійний проектор, презентація вчителя, презентації для учнів, картки із завданнями.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

Добрий день, діти! Я щиро рада новій зустрічі з вами і хочу запевнити вас, що ви вийдете з цього уроку збагачені новими знаннями, вміннями, досвідом.

  1. Мотивація навчальної діяльності

У наш сучасний час вміння створювати цікаві інтерактивні презентації – це не тільки потреба, а й необхідність. Тому що інформація набагато краще сприймається й запам’ятовується, якщо ми одночасно чуємо, бачимо, діємо. Оживити презентацію допомагає анімація, тобто рухомі об’єкти на слайдах. На попередньому уроці ми розглянули анімаційні ефекти, навчилися додавати їх до об’єктів слайдів, керувати налаштуваннями. Давайте перевіримо, як ви запам’ятали цей матеріал.

  1. Актуалізація опорних знань

    1. Перевірка домашнього завдання.

Учні демонструють створені вдома презентації («акваріум» – плаваючі рибки, спливаючі бульбашки, рухомі водорості; «світлофор» – рух автомобіля по дорозі до світлофора, зупинка на червоне світло, продовження руху на зелене світло).

    1. Фронтальне опитування (коригування опорних знань, умінь, навичок):

      • Що ж таке анімація?

      • Для чого використовують анімаційні ефекти?

      • Які використовуються команди при додаванні ефектів?

      • Повторимо, як створити анімацію для, наприклад, текстових об’єктів.

      • Ефекти зміни одного слайда іншим – це ... (перехід)

      • Які є параметри ефектів та як їх можна налаштувати?

      • Виділений об’єкт, клацання на якому дозволяє перейти на інший слайд – ... (гіперпосилання)

      • Як зробити об’єкт гіперпосиланням?

      • Що таке кнопки дій та як їх додати?

    2. Інтерактивна вправа «Знайди пару» (робота в парах)

Учні об’єднуються спочатку в 4 групи за днем народження (зима, весна, літо, осінь), а потім – пари за кольором очей. Виконують завдання на сайті: http://learningapps.org/display?v=psnocf4vt01

  1. Повідомлення теми й мети уроку.

Сьогодні на уроці ви виконаєте практичну роботу «Анімація в слайдових презентаціях», де зможете застосувати свої знання і вміння. Але завдання для практичної роботи ви оберете за допомогою анімації та психологічного тесту.

  1. Осмислення змісту і послідовності застосування практичних дій.

    1. Підготовка до роботи (психологічний тест)

Тільки в анімації можна зобразити і оживити те, що бачиш внутрішнім поглядом тільки ти, придумати і перекласти в сценарій найнесподіванішу історію, або створити безсюжетну чарівну дію, озвучити, зіграти, зрежисирувати, створити простір нового світу, і в усе вдихнути життя. Адже слово анімація походить від латинського «аніма» – душа. Зараз анімація допоможе вам пізнати свою душу, свої схильності та вподобання. (Показ через проектор анімації за посиланням http://www.travelled.ru/enigma/16.php) Подивіться на дівчину, що танцює. В яку сторону вона обертається?

Якщо дівчина на картинці крутиться за годинниковою стрілкою, то у Вас більше розвинена права півкуля мозку (або вона на даний момент працює інтенсивніше лівої).

Якщо дівчина крутиться проти годинникової стрілки, то сильніше розвинена ліва півкуля мозку.

Якщо Ви свідомим зусиллям можете змусити її крутитися в будь-яку сторону, то це свідчить про синхронну роботу півкуль мозку, що в свою чергу означає, що у Вас підвищений інтелект!

Функції півкуль мозку

Права півкуля "відповідає" за образне сприйняття, цілісність, просторове мислення, архаїчні мовні форми, музику, запахи, зразки, цілісну картину світу, мислення аналогіями, символіку, синтез та інтуїцію.

Ліва півкуля "відповідає" і за такі важливі функції, як мова, читання, письмо, рахунок, перерахування, дроблення навколишньої дійсності, здатність до математичних дій, лінійне мислення, залежність від часу, аналіз, інтелект.

Логічне мислення, читання, письмо активізує ліву півкулю, а слухання музики, малювання, танці, марення, медитація, будь-яка робота уяви – праву. В залежності від нашої діяльності, та чи інша півкуля стає активною.

    Вашій увазі пропонується тест, що допоможе визначити, яка півкуля мозку у Вас є ведучою та які риси характеру Вам притаманні.

     1. Якщо переплести декілька разів пальці рук, Ви помітите, що зверху завжди оказується один і той же великий палець. Якщо це великий палець лівої руки – то Ви людина емоційна. Якщо правої – у Вас переважає аналітичний склад ума.

   2. Візьміть ручку чи олівець. Спробуйте «прицілитись», вибравши мішень та глядячи на неї обома очима через кінчик ручки або олівця. Закрийте одне око, потім інше. Якщо мішень сильно зміщується при закритому лівому оці, тоді ліве око – ведуче. Якщо сильно зміщується при закритому правому оці – то ведуче праве око. Праве ведуче око говорить про твердий та наполегливий характер, ліве – про м’який та поступливий.

   3. Якщо під час переплетіння рук на грудях зверху (з ліктем) оказується права рука, ви схильні до простоти та добродушності, якщо ліва – до кокетливості.

   4. Якщо Вам зручніше хлопати правою рукою під час аплодування, можна казати про рішучість Вашого характеру. Якщо лівою, то Ви схильні до коливань перед прийняттям рішення.

      Тепер позначте отримані в цих чотирьох тестах результати буквами П (правий) та Л (лівий) та знайдіть особливості свого характеру  в наступних варіантах відповідей (додаток 1).

Спробуємо пов’язати ваші природні особливості з вибором майбутньої професії.

Дж. Холланд – американський психолог, який розробив модель професійних інтересів особистості. Він умовно поділяє людей й відповідно всі професії на шість типів (реалістичний, інтелектуальний, соціальний, конвенціональний, заповзятливий, артистичний). Ці типи одночасно, але в різній мірі присутні в людині.

Опис типів (додаток 2)

Результати першого тесту (варіація з чотирьох літер П та Л) знайдіть у певних типах професій та дізнайтеся, який тип вам притаманний. (додаток 3)Уявіть, що ви працюєте у відповідній до вашого типу галузі і отримали завдання для виконання.

    1. Загальний інструктаж, усвідомлення учнями алгоритму дій.

Учні отримують картки із завданнями відповідно до свого типу і виконують за комп’ютерами. Інструктаж з техніки безпеки при роботі за комп’ютерами.

    1. Самостійне виконання учнями завдань під контролем і з допомогою вчителя.

Через 10-15 хвилин фізкультхвилинка, виконання вправ для зняття зорової напруги.

  1. Демонстрування виконаної учнями роботи. Оцінювання результатів роботи.

  2. Підсумки уроку. Домашнє завдання: повторити розділ 2 підручника.

  3. Рефлексія.

    • Чи складно вам було виконувати практичне завдання?

    • Які труднощі виникали під час його виконання?

    • Чи співпали результати тесту з вашими нахилами, здібностями?

    • Чи сподобалася вам тематика обраної практичної роботи?

    • Чи комфортно ви почувалися в нових для вас умовах виконання роботи?

ЛІТЕРАТУРА

  1. Інформатика, 10 клас.: підручн. для загальноосвіт. навч. закл.: Академічний та профільний рівень/ Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В. – К.: Генеза, 2010. – 304 с.

  2. Практикум з основ психології: учебное пособие / О. Г. Романовський, З. О. Черваньова, О. С. Пономарьов. - Харків : НТУ "ХПІ", 2000. - 220 с.

  3. http://nebo.at.ua/publ/psikhologichni_testi/test_prava_chi_liva_pivkulja/41-1-0-134

  4. http://www.hipt.com.ua/index.php/psikhologichna-sluzhba/informatsiya-dlya-studentiv?showall=&start=1

  5. http://kariera.in.ua/ua/dovidka/howto/classifier/holland/

Додаток 1

ПППП: для Вас характерною є постійність, орієнтація на загальноприйняту думку. Ви не любите конфліктувати, спорити, сваритися.

ПППЛ: риса, що визначає Ваш характер – нерішучість.

ППЛП: навпаки, для Вас характерною є рішучість, почуття гумору та артистизм. Дуже контактний тип характеру.

ППЛЛ: рідкий тип характеру, близький до попереднього, але більш м’який. Спостерігаються деякі протиріччя між нерішучістю та твердістю.

ПЛПП: м’якість характеру сполучається з аналітичним складом ума. Повільне звикання до нового, обережність.

ПЛПЛ: слабкий та рідкий тип характеру. Володарі нього схильні до чужого впливу, часто беззахисні.

ЛППП:  основна риса характеру – емоційність, що сполучена з недостатньою наполегливістю. Люди з таким типом характеру мають багато друзів, пристосовуються до різних умов життя, піддаються впливу інших.

ЛППЛ: характерна м’якість та наївність. Потребують уважного, особливого ставлення до себе.

ЛЛПП: притаманні простота та дружелюбність, деяка суперечливість та схильність до самоаналізу.

ЛЛПЛ: у Вашому характері переважають простодушність, м’якість та довірливість. Такий характер зустрічається дуже рідко.

ЛЛЛП: Ви емоційні, енергійні, рішучі, але часто наспіх приймаєте рішення, які приносять значні ускладнення у Ваше життя. Вам необхідно розробити в собі надійний «гальмівний» механізм.

ЛЛЛЛ: неконсервативний тип характеру. Ви здатні поглянути на старі речі по-новому. Для Вас характерні емоційність, егоїзм, настирливість, яка іноді переходить у замкнутість.

ЛПЛП: самий сильний тип характеру. Вас важко в чомусь упевнити. Ви з трудом змінюєте свою точку зору. Але в той же час енергійні, наполегливо домагаєтеся своїх цілей.

ЛПЛЛ: дуже схоже на попередній тип. Та ж наполегливість в досягненні цілей, схильність до самоаналізу. Але друзів знаходите важко.

ПЛЛП: у Вас легкий характер. Вмієте уникати конфліктів, любите подорожувати. Легко знаходите друзів, але часто змінюєте свої захоплення.

ПЛЛЛ: непостійність та незалежність. Ви здаєтесь м’якою людиною, але коли доходить до справи, Ви вимогливі та наполегливі.

Додаток 2

Опис типів професій

1. Реалістичний тип.

Така людина надає перевагу заняттям, пов'язаним з конкретними об'єктами — речами, інструментами, тваринами, машинами. Надає перевагу заняттям, що вимагають рухових навичок, спритності, конкретності. Уникає керівних ролей і будь-якої іншої діяльності, в якій необхідні контакти з людьми.

Залюбки вибирає професії механіка, інженера, електрика, агронома, садівника, шофера і т. д.

2. Інтелектуальний тип.

Така людина відрізняється чутливістю та багатою уявою. Вважає за краще роздумувати над проблемою, а не займатися практичною реалізацією тієї або іншої ідеї, їй подобається вирішувати завдання, що вимагають абстрактного мислення.

Вибирає наукові професії: біолог, ботанік, астроном, фізик.

3. Соціальний тип.

Така людина, вирішуючи проблеми, спирається більше на емоції та почуття, ніж на інтелектуальні ресурси. Уникає "чоловічих" ролей, що вимагають моторних навичок, занять з механізмами.

Найбільшу перевагу надає — навчанню та лікуванню: лікар, учитель, психолог. Досягає успіхів в основному в сфері спілкування, управління, мистецтва та навчання.

4. Конвенційний тип.

Така людина важко пристосовується. їй подобаються заняття пасивного характеру та спеціальності, що вимагають чітко структурованої діяльності, яка дозволяє точно встановити, що правильно, а що ні.

Надає перевагу професіям, пов'язаним з канцелярією та обчисленнями: машинопис, бухгалтерія, економіка.

5. Заповзятливий тип.

Така людина надає перевагу "чоловічим" керівним ролям. Їй не подобаються заняття, пов'язані з ручною працею, а також ті, що вимагають посидючості та великої концентрації уваги.

Вибирає професії типу: завідувач, директор, телеоператор, товарознавець, артист, дипломат, журналіст.

6. Артистичний (креативний) тип.

У такої людини добре розвинуті інтуїція та уява, їй притаманні складні погляди на життя, гнучкість, незалежність рішень. Її не приваблюють "чоловічі" види діяльності, такі, як спорт, авторемонт та ін. Надає перевагу заняттям творчого характеру: музика, малювання, літературна творчість, фотографування і т. д. Часто досягає великих успіхів у мистецтві.

Додаток 3

Соціальний

Заповзятливий

Артистичний

Реалістичний

Інтелектуальний

Конвенційний

ППЛЛ

ПЛЛП

ЛЛЛЛ

ЛЛЛП

ЛППП

ЛПЛП

ППЛП

ПЛЛЛ

ПЛПЛ

ЛЛПЛ

ЛЛПП

ЛПЛЛ

ЛППЛ

ПППП

ПЛПП

ПППЛ

Практична робота № 5 «Анімація в слайдових презентаціях»

Інтелектуальний тип

Завдання 1.  Відкрийте файл біолог.pptx. Установіть для вказаних об’єктів ефекти анімації з такими значеннями властивостей:

  • слайд № 1, об’єкт – Заголовок

    • ефект Виділення – Зміна розміру:

    • початок – Після попереднього, 0,5 с;

    • швидкість – Середньо;

    • звук – Немає звуку;

  • слайд № 1, об’єкт – Рисунок

    • ефект Входу – Виїжджання:

    • початок – Після попереднього, 2 с;

    • швидкість – Середньо;

    • звук – Немає звуку;

  • слайд № 2, об’єкти – Графічні зображення

    • ефекти для всіх – однакові для всіх виберіть за власним бажанням з групи Вхід ;

    • початок –  Після попереднього;

  • слайди № 5–10, об’єкти – Графічні зображення

    • ефекти для всіх – на свій вибір один і той самий ефект анімації з групи Виділення;

    • початок – З попереднім.

Завдання 2.    Установіть такі значення властивостей анімації зміни слайдів:

1) 1 слайд: тип – Панорама, по вертикали наружу; тривалість переходу – 1 с;

2) 2 слайд: тип – відкривання праворуч – угору, звук – вітер; тривалість переходу – 1,5 с; зміна слайда – автоматично після 2 с.

Завдання 3. За допомогою гіперпосилань:

  • зв’яжіть слайди №5–10 з відповідними об’єктами на слайді №4;

  • зв’яжіть веб-сторінку www.biocontrol.com.ua з текстом «Державний інститут біотехнології і штамів мікроорганізмів» на слайді №11

Завдання 4. За допомогою кнопок дій:  

  • до слайдів №5-10 додати кнопки

  • організуйте «повернення» до слайду№4 зі слайдів 5–10.

Практична робота № 5 «Анімація в слайдових презентаціях»

Заповзятливий тип

Завдання 1.  Відкрийте файл голова.pptx. Установіть для вказаних об’єктів ефекти анімації з такими значеннями властивостей:

  • слайд № 1, об’єкт – Заголовок

    • ефект Виділення – Зміна розміру:

    • початок – Після попереднього, 0,5 с;

    • швидкість – Середньо;

    • звук – Немає звуку;

  • слайд № 1, об’єкти – Графічні зображення

    • ефекти для всіх – однакові для всіх виберіть за власним бажанням з групи Вхід ;

    • початок –  Після попереднього;

  • слайди № 3,4,6–11, об’єкти – Графічні зображення

    • ефекти для всіх – на свій вибір один і той самий ефект анімації з групи Виділення;

    • початок – З попереднім.

Завдання 2.    Установіть такі значення властивостей анімації зміни слайдів:

1) 1 слайд: тип – Панорама, по вертикали наружу; тривалість переходу – 1 с;

2) 2 слайд: тип – відкривання праворуч – угору, звук – вітер; тривалість переходу – 1,5 с; зміна слайда – автоматично після 2 с.

Завдання 3. За допомогою гіперпосилань:

  • зв’яжіть слайди №6–13 з відповідними об’єктами на слайді №5;

  • зв’яжіть веб-сторінку http://osipenko-school.at.ua з текстом «Осипенківська сільська рада» на слайді №14.

Завдання 4. За допомогою кнопок дій:  

  • до слайдів №5-10 додати кнопки

  • організуйте «повернення» до слайду№5 зі слайдів №6–13.

Практична робота № 5 «Анімація в слайдових презентаціях»

Реалістичний тип

Завдання 1.  Відкрийте файл тесля.pptx. Установіть для вказаних об’єктів ефекти анімації з такими значеннями властивостей:

  • слайд № 1, об’єкт – Заголовок

    • ефект Виділення – Зміна розміру:

    • початок – Після попереднього, 0,5 с;

    • швидкість – Середньо;

    • звук – Немає звуку;

  • слайд № 1, об’єкти – Графічні зображення

    • ефекти для всіх – однакові для всіх виберіть за власним бажанням з групи Вхід ;

    • початок –  Після попереднього;

  • слайди № 2–8, об’єкти – Графічні зображення

    • ефекти для всіх – на свій вибір один і той самий ефект анімації з групи Виділення;

    • початок – З попереднім.

Завдання 2.    Установіть такі значення властивостей анімації зміни слайдів:

1) 1 слайд: тип – Панорама, по вертикали наружу; тривалість переходу – 1 с;

2) 2 слайд: тип – відкривання праворуч – угору, звук – вітер; тривалість переходу – 1,5 с; зміна слайда – автоматично після 2 с.

Завдання 3. За допомогою гіперпосилань:

  • зв’яжіть слайди №3–9 з відповідними об’єктами на слайді №2;

  • зв’яжіть веб-сторінку remeslo.ucoz.ua/photo з текстом «Переглянути та замовити вироби» на слайді №9.

Завдання 4. За допомогою кнопок дій: 

  • до слайдів №5-10 додати кнопки

  • організуйте «повернення» до слайду№2 зі слайдів №3–9.

Практична робота № 5 «Анімація в слайдових презентаціях»

Конвенціальний тип

Завдання 1.  Відкрийте файл економіст.pptx. Установіть для вказаних об’єктів ефекти анімації з такими значеннями властивостей:

  • слайд № 1, об’єкт – Заголовок

    • ефект Виділення – Зміна розміру:

    • початок – Після попереднього, 0,5 с;

    • швидкість – Середньо;

    • звук – Немає звуку;

  • слайд № 1, об’єкти – Графічні зображення

    • ефекти для всіх – однакові для всіх виберіть за власним бажанням з групи Вхід ;

    • початок –  Після попереднього;

  • слайди № 2–11, об’єкти – Графічні зображення

    • ефекти для всіх – на свій вибір один і той самий ефект анімації з групи Виділення;

    • початок – З попереднім.

Завдання 2.    Установіть такі значення властивостей анімації зміни слайдів:

1) 1 слайд: тип – Панорама, по вертикали наружу; тривалість переходу – 1 с;

2) 2 слайд: тип – відкривання праворуч – угору, звук – вітер; тривалість переходу – 1,5 с; зміна слайда – автоматично після 2 с.

Завдання 3. За допомогою гіперпосилань:

  • зв’яжіть слайди №6–11 з графічними об’єктами на слайді №5;

  • зв’яжіть веб-сторінку http://usedu.ru/news/84-10-shtatov.html з текстом «Податки у різних штатах» на слайді №4.

Завдання 4. За допомогою кнопок дій:  

  • до слайдів №5-10 додати кнопки

  • організуйте «повернення» до слайду№4 зі слайдів №6–11.

Практична робота № 5 «Анімація в слайдових презентаціях»

Соціальний тип

Завдання 1.  Відкрийте файл учитель.pptx. Установіть для вказаних об’єктів ефекти анімації з такими значеннями властивостей:

  • слайд № 1, об’єкт – Заголовок

    • ефект Виділення – Пульсація;

    • початок – Після попереднього, 0,5 с;

    • швидкість – Середньо;

    • звук – Немає звуку;

  • слайд № 1, об’єкти – Графічні зображення

    • ефекти для всіх – однакові для всіх виберіть за власним бажанням з групи Вхід ;

    • початок –  Після попереднього;

  • слайди № 2–7, об’єкти – Графічні зображення

    • ефекти для всіх – на свій вибір один і той самий ефект анімації з групи Вхід та Виділення;

    • початок –  Після попереднього.

Завдання 2.    Установіть такі значення властивостей анімації зміни слайдів:

1) 1 слайд: тип – Панорама, по вертикали наружу; тривалість переходу – 1 с;

2) 2 слайд: тип – відкривання праворуч – угору, звук – вітер; тривалість переходу – 1,5 с; зміна слайда – автоматично після 2 с.

Завдання 3. За допомогою гіперпосилань:

  • зв’яжіть слайди №2–6 з відповідними об’єктами на слайді №1;

Завдання 4. За допомогою кнопок дій:  

  • до слайдів №5-10 додати кнопки

  • організуйте «повернення» до слайду№1 зі слайдів №2–6 за допомогою картинки з Мікі Маусом.

Практична робота № 5 «Анімація в слайдових презентаціях»

Артистичний тип

Завдання 1.  Відкрийте файл хореограф.pptx. Установіть для вказаних об’єктів ефекти анімації з такими значеннями властивостей:

  • слайд № 1, об’єкт – Заголовок

    • ефект Виділення – Зміна розміру:

    • початок – Після попереднього, 0,5 с;

    • швидкість – Середньо;

    • звук – Немає звуку;

  • слайд № 1, об’єкти – Графічні зображення

    • ефекти для всіх – однакові для всіх виберіть за власним бажанням з групи Вхід ;

    • початок –  Після попереднього;

  • слайди № 2–12, об’єкти – Графічні зображення

    • ефекти для всіх – на свій вибір один і той самий ефект анімації з групи Виділення;

    • початок – З попереднім.

Завдання 2.    Установіть такі значення властивостей анімації зміни слайдів:

1) 1 слайд: тип – Панорама, по вертикали наружу; тривалість переходу – 1 с;

2) 2 слайд: тип – відкривання праворуч – угору, звук – вітер; тривалість переходу – 1,5 с; зміна слайда – автоматично після 2 с.

Завдання 3. За допомогою гіперпосилань:

  • зв’яжіть слайди №5–11 з відповідними об’єктами на слайді №4;

  • зв’яжіть веб-сторінку http://im.knukim.edu.ua/ з текстом «Факультет хореографічного мистецтва» на слайді №13.

Завдання 4. За допомогою кнопок дій:  

  • до слайдів №5-10 додати кнопки

  • організуйте «повернення» до слайду№4 зі слайдів №5–11.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток життєво-професійної ефективності особистості в освітньому процесі НУШ: технології, методики, вправи »
Ілляхова Марина Володимирівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.