Тема: " Площа прямокутника"

Опис документу:
Мета: Вивести формулу площі прямокутника. Закріпити навички учнів по застосуванню її при розв’язуванні задач, розвивати логічне мислення, просторову уяву, математичну мову учнів, виховувати наполегливість в оволодінні новими знаннями та навичками

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок №2

Тема: Площа прямокутника.

Мета: Вивести формулу площі прямокутника. Закріпити навички учнів по застосуванню її при розв’язуванні задач, розвивати логічне мислення, просторову уяву, математичну мову учнів, виховувати наполегливість в оволодінні новими знаннями та навичками.

Обладнання: мультімедійе обладнання, креслярське приладдя.

Тип уроку: урок засвоєння умінь та навичок.

Хід уроку

I.Перевірка домашнього завдання.

Учитель перевіряє домашнє завдання у тих учнів, які потребують педагогічної уваги.

II. Мотивація навчально – пізнавальної діяльності учнів.

Бесіда

  1. Де у повсякденному житті ми зустрічаємось з поняттям площі ?

  2. Яка геометрична фігура зустрічається найчастіше ?

  3. У яких галузях знань використовуються площі ?

  4. Людям яких професій треба обов’язково вміти обчислювати ? площі ?

  5. Яка формула площі прямокутника ?

III. Вивчення нових знань.

План вивчення нових знань.

  1. Доведення теореми 7.4 для випадку, коли його виміри і - раціональні числа (слайд 3).

  1. Для випадку коли його виміри виражаються ірраціональними числами (слайд 4).


При поясненні нового матеріалу використовується комп’ютерна підтримка (демонструються слайди з мал. 213, 214 п.67 підручника ).

IV. Формування умінь та навичок

Усно.

a ) Знайти площу прямокутного трикутника, катети якого

1) 15см і 20см, 2) 2дм і 30см.

b) Як зміниться площа прямокутника, якщо

  1. його довжина збільшиться в 2 рази ?

  2. його довжина збільшиться в 5 раз, а ширина зменшиться в 2 рази ?

Фронтальна робота.

Побудувати прямокутник, рівновеликий даному, виміри якого 4см і 6см.

Практична робота.

Знайти скільки шпалер треба придбати для оклеювання стін класної кімнати ? Виміри класної кімнати довжина 8 м, ширина 6м, висота 3,5м. Розміри вікон 1,8 м на 2,5м. Розміри дверей 1.2м на 2м. Використовуються рулони шпалер, які мають ширину 50см і довжину 10м.

Робота виконується групами. I група обчислює площу передньої і задньої стін, II група обчислює площу стіни, на якій знаходяться двері, III група обчислює площу стіни, на якій розміщені вікна.

Задача 1

В рівнобедрений прямокутний трикутник вписано прямокутник так, що дві його вершини знаходяться на гіпотенузі, а дві інші на катетах. Знайти площу прямокутника, якщо сторони його відносяться як 5 до

2, а гіпотенуза трикутника дорівнює 90cм.

При розв’язуванні задачі використовується метод мозкового штурму.

Розв’язання

Трикутники AFM і BKN ( за катетом і гострим кутом ): MF = NK – як протилежні сторони прямокутника, MAF = NBK=45º). Значить,

AF = KB. Так як трикутники AFM і NKB - прямокутні рівнобедрені, то AF = MF і NK = KB. Отже, AF = MF = KB = NK. Необхідно розглянути два випадки. (Біля дошки двоє учнів одночасно розглядають два випадки.)

1 випадок. Нехай MF = см, FK = см, тоді AF + FK +KB =90(cм ), або , . MF = 2·10 = 20(см), FK = 5·10 =50(см)

S = MF۠ ·FK; S = 20·50 = 1000(см²).

2 випадок. Нехай MF = см, KF = см,

тоді , , . MF = 5·7,5 = 37,5 (см ),

FK =2·7,5 = 15(см).

S = MF۠ · FK; S = 15 · 37,5 = 562,5(см²)

Відповідь; 1000см², або 562,5см².

V. Рефлексія. Домашнє завдання

Бесіда.

  1. Що нового ви взнали на сьогоднішньому уроці ?

  2. Де застосовується формула площі прямокутника ?

  3. В яких одиницях вимірюється площа ?

Домашнє завдання. Вивчити п.67, розв’язати задачі.

    1. Чому дорівнюють сторони прямокутника, якщо вони відносяться як 4 до 9, а його площа 144см² ?

    2. Чому дорівнюють сторони прямокутника, якщо його периметр 74дм, а площа 3м² ?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Малюк у світі економіки та фінансів»
Часнікова Олена Володимирівна
36 годин
590 грн