Тема: Квадратична функція. Перетворення графіків функції.

Опис документу:
Мета: освітня • узагальнити й систематизувати знання про квадратичну функцію та її властивості, перетворення графіків функції; • повторити особливості розміщення графіка квадратичної функції в прямокутній системі координат;

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Клас: 9

Тема: Квадратична функція. Перетворення графіків функції. Узагальнюючий урок.

Мета:

освітня

  • узагальнити й систематизувати знання про квадратичну функцію та її властивості, перетворення графіків функції;

  • повторити особливості розміщення графіка квадратичної функції в прямокутній системі координат;

  • оцінити рівень теоретичної підготовки учнів і вміння застосовувати набуті знання з теми

виховна

  • виховувати інтерес до вивчення математики;

  • виховувати наполегливість, увагу та зосередженість, самостійне мислення;

  • надавати можливість стати «УСПІШНИМ».

розвиваюча

  • формувати компетентність самоосвіти і саморозвитку шляхом організації інтелектуального конкурсу;

  • формувати компетентність продуктивної творчої діяльності шляхом створення проблемних ситуацій на основі сучасного життя та творчого засвоєння вивченого матеріалу.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань, умінь та навичок учнів.

Обладнання: комп’ютер, проектор, допоміжні матеріали.

План уроку

з/п

Назва етапу уроку

Час, хв

Методи та прийоми

1

Організація класу

1

1

Повідомлення теми і завдань уроку

Мотивація навчання

Актуалізація опорних знань

3

Теоретичний тур гри

2

Застосування навичок і вмінь на практиці

30

  1. 5 тури гри

3

5

Виставка робіт учнів

4

Підсумок уроку

3

Визначення переможців

5

Домашнє завдання

2

Хід уроку

І Організація класу

ІІ Мотивація навчання Повідомлення теми і завдань уроку

Завдання на сьогоднішній урок

  • узагальнити й систематизувати знання про квадратичну функцію та її властивості, перетворення графіків функції;

  • повторити особливості розміщення графіка квадратичної функції в прямокутній системі координат;

  • оцінити рівень теоретичної підготовки і вміння застосовувати набуті знання з теми

Для цього проведемо гру «Зоряна година»,

ІІІ Актуалізація опорних знань

перший етап теоретичний:

  • 1)Графік функції х2 називається

  • 2)Графік функції у=3х-4 називається

    • 1

    • 2

    • 3

    • 4

    • парабола

    • гіпербола

    • пряма

    • крива

  • 3)Графік функції називається

  • 4)Графік парної функції симетричний

  • 5)Графік непарної функції центрально-симетричний

1

2

3

4

Відносно ОУ

Відносно ОХ

Відносно О (0;0)

Не симетричний

  • 6)Графік функції у=х2 + 2 зміщений на 2 одиниці

  • 8)Графік функції у=х2 – 2 зміщений на 2 7)одиниці

  • 9)Графік функції у=(х-2)2 зміщений на 2 одиниці

1

2

3

4

вгору

вліво

вправо

вниз

10)Вітки параболи у = -х2 + 2х + 5

11)Вітки параболи у = (х – 2)2 напрямлені

ІV Розв’язування вправ і задач

І тур гри

(за кожну правильну відповідь учень бере собі зірочку білого кольору)

  • Графік функції у = х2 перенесли вправо на 2 одиниці. Позначте функцію, графік якої отримали.

  • Графік функції у = х2 перенесли вгору на 2 одиниці. Позначте функцію, графік якої отримали.

  • Графік функції у = х2 перенесли вліво на 2 одиниці. Позначте функцію, графік якої отримали.

1

2

3

4

у=х2+2

у=(х+2)2

у=х2-2

у=(х-2)2

  • На якому з малюнків зображено графік функції у =

  • На якому з малюнків зображено графік функції у = -2

На якому з малюнків зображено графік функції у = х2 -1

  • На якому з малюнків зображено графік функції у = х2 +1

  • На якому з малюнків зображено графік функції у = (х+2)2

За результатами до ІІ туру переходить 8 учасників

ІІ тур гри

(за кожну правильну відповідь учень бере собі зірочку блакитного кольору)

  • Визначте рівняння зображеного графіка

1

2

3

4

у=(х-2)2+2

у=(х+3)2 -4

у=-(х+1)2+5

у=(х-5)2-5

  • Знайдіть координати вершини параболи у=х2 + 6х + 8

  • Знайдіть координати вершини параболи у=х2 -2х -3

  • Знайдіть координати вершини параболи у=-х2 +4х -3

1

2

3

4

(-2;9)

(-3; -1)

(1; -4)

(2;1)

За результатами до ІІІ туру переходить 6 учасників

ІІІ тур гри

(за кожну правильну відповідь учень бере собі зірочку зеленого кольору)

Визначте розміщення графіка функції у=х2 + 6х + 9 відносно осі ОХ

Визначте розміщення графіка функції у=х2 + 6х + 8 відносно осі ОХ

Визначте розміщення графіка функції у=х2 + 4х + 8 відносно осі ОХ

Визначте розміщення графіка функції у=-х2 + 6х -10 відносно осі ОХ

1

2

3

4

Не перетинає

Дотикається

Перетинає

Неможливо визначити

За результатами до ІV туру переходить 4 учасники

ІV тур гри

(за кожну правильну відповідь учень бере собі зірочку рожевого кольору)

  • За графіком функції визначте проміжок спадання функції

За графіком функції визначте проміжок зростання функції

  • За графіком функції визначте область значень функції

  • За графіком функції визначте проміжок на якому функція набуває від’ємних значень

1

2

3

4

[-3;-1]

[-2;+∞]

(-∞;-2]

(-∞;-3]

  • Вкажіть правильне твердження:

  1. якщо х ϵ (1;3), то f(х)>0;

  2. якщо х ϵ [3;5], то f(х)>0;

  3. f(х)>0, якщо х ϵ (3;5), х ϵ (6;+ ∞);

  4. Якщо х ϵ(5;6), то f(х)≤0.

За результатами до V туру переходить 2 учасники

V тур гри

(за кожну правильну відповідь учень бере собі зірочку червоного кольору)

  • На якому рисунку зображено графік функції у=4 - ?

  • Користуючись графіком функції визначеної на проміжку [-4;4], знайдіть множину всіх значень х, для яких f(х)≤-2

  • 1

  • 2

  • 3

  • 4

  • [0;3]

[-3;2]

(-1;4]

(-3;-2]

На якому з малюнків зображено графік функції

у=;

у=-9

V Підведення підсумків

Розгляд творчих завдань

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Організація ефективної діяльності практичного психолога в закладі освіти»
Мельничук Вікторія Олексіївна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.