Сьогодні о 18:00
Кабінет психолога:
«
Здатність до саморегуляції – основа духовного розвитку. Нові інструменти й підходи
»
Взяти участь Всі події

Технологія виготовлення чоловічих брюк

Професійна освіта

Для кого: Дорослі

05.10.2020

699

11

0

Опис документу:
Матеріали до уроку з навчального модуля «КРВ 4-2». Виготовлення чоловічих штанів, напівкомбінезонів.” з технології виготовлення одягу для груп кравців, а також для закріплення знань і самопідготовки учнів. Сприяє розвитку їх пам’яті та логічного мислення. Чоловічі брюки шиють в основному так само, як і жіночі, за винятком застібки. І відмінність не лише в тому, що чоловічі брюки застібаються зліва направо: розкрій і обробка чоловічих моделей теж дещо відрізняються.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ТЕХНОЛОГІЯ ПОШИТТЯ ЧОЛОВІЧИХ БРЮК

Чоловічі брюки шиють в основному так само, як і жіночі, за винятком застібки. І відмінність не лише в тому, що чоловічі брюки застібаються зліва направо: розкрій і обробка чоловічих моделей теж дещо відрізняються.

Чоловічі брюки шиють завжди з відкоском, лівий край розрізу обшивається обшивкою. Для цього передні половинки брюк уздовж країв розрізу викроюються із припусками на шви шириною 1,5-2 см.

Алгоритм правильного шиття брюк

Для відкоска передбачена окрема викрійка. Ця деталь викроюється три рази: дві деталі безпосередньо для самого відкоска і одна деталь для обшивки лівого краю розрізу. Із товстих тканин сам відкосок викроюється один раз і два рази - з підкладкової тканини (= нижній бік відкоска і обшивка).

ЗАСТІБКА НА БЛИСКАВКУ НА ЧОЛОВІЧИХ БРЮКАХ

Обметайте внутрішній зріз обшивки. Приколіть обшивку до лівого краю розрізу лицьовим боком до лицьового боку і пришийте зверху до мітки розрізу. В кінці і на початку шва виконайте по закріпці.

Припуски шва зріжте зверху, не доходячи бл. 1 см до кінця шва. Нижній кінець обшивки відверніть вгору біля останнього стібка і приколіть.

Вставте одну половинку брюк в іншу лицьовим боком до лицьового боку.

Зметайте припуски на передній середній шов від мітки розрізу до крокового шва. Зшийте. В кінці і на початку шва виконайте по закріпці.

Обшивку лівого краю розрізу заметайте на виворітний бік. Уздовж правого краю розрізу заметайте припуск на виворітний бік на відстані 0,75 см від розміченої лінії середини переду. При цьому припуск надсічіть, не доходячи бл. 0,5 см до останнього стібка середнього шва (див. стрілка на рис.). Краї припрасуйте.

Правий край розрізу приметайте до тасьми застібки-блискавки впритул до зубчиків і настрочіть у край, використовуючи однобічну лапку швацької машини для пришивання кантів і застібок-блискавок.

Сколіть розріз, сумістивши лінії середини переду. З виворітного боку приколіть другу тасьму застібки-блискавки до обшивки правого краю розрізу, при цьому не прихоплюючи брюки. Пришийте.

З лицьового боку брюк вистрочіть лівий край розрізу уздовж розміченої лінії строчки, закінчіть строчку на початку округлення і пришийте обшивку.

Деталі відкоска складіть лицьовими боками і зшийте зовнішні зрізи. Припуски шва зріжте близько до строчки, на ділянці округлення надсічіть.

Виверніть відкосок. Краї виметайте, припрасуйте. Візьміть разом відкриті зрізи і обметайте. Приколіть відкосок під правий край розрізу так, щоб обметаний зигзагоподібною строчкою край лежав поверх тасьми застібки-блискавки.

З виворітного боку до відкоска пришийте припуск правого краю розрізу впритул до шва пришивання застібки-блискавки. Найзручніше це зробити за допомогою однобічної лапки швацької машини для пришивання кантів і застібок-блискавок.

Ще раз сколіть розріз, сумістивши лінії середини переду. Вистрочіть до кінця лівий край розрізу, прихоплюючи відкосок. Нитки виведіть на виворітний бік і зв'яжіть.

В інструкціях до викрійок BURDA дуже часто описується техніка шиття брюк без підкладки. Якщо ви цінуєте зручність, яку вона створює, зверніть увагу на те, як пришити підкладку до брюк. До того ж, брюки на підкладці довше зберігатимуть  акуратний вигляд.

ПІДКЛАДКА ПІД ПЕРЕДНІМИ ПОЛОВИНКАМИ БРЮК

Це найпоширеніший вид підкладки. Вона доходить тільки до колін. Кількість підкладкової тканини ви можете визначити по передній половинці брюк.

Для розкрою підкладкової тканини викрійку передньої половинки брюк накладіть на тканину так, щоб верхній зріз (лінія талії) лежав на згині тканини. Краї тканини служать нижнім краєм підкладки.

Підкладку кроіть з тими ж припусками на шви, що і деталі крою з основної тканини. Лінії швів і нанесену на викрійку розмітку переведіть на підкладку. Деталі з підкладкової тканини приколіть лицьовим боком до виворітного боку передніх половинок брюк і приметайте по контуру. Потім двошарову деталь обробляйте як одношарову.

БРЮКИ ПОВНІСТЮ НА ПІДКЛАДЦІ

Така обробка обов'язкова при шитті брюк зі шкіри та в тому випадку, якщо тканина неприємна на дотик або прилипає до колготок. Підкладка кроїться за тією ж викрійкою, що і брюки (без пояса). Для брюк, забезпечених кишенями з відрізними бочками, перед розкроєм наклейте викрійку передньої половинки на викрійку бокової частини так, щоб вхід в кишеню сумістився із розміченою лінією входу в кишеню.

Біля верхнього зрізу утворюється виточка, яка на деталі підкладки закладається складкою. Потім зшийте брюки з підкладкової тканини, припрасуйте і вставте в готові брюки виворітним боком до виворітного боку, сумістивши шви. Підкладку підверніть і приколіть до шва пришивання пояса. Уздовж розрізу приколіть підкладку. Пришийте підкладку вручну до шва пришивання пояса і до тасьм застібки-блискавки. Припуск на підгин низу брюк підкладки підверніть і настрочіть. Підкладка повинна бути коротшою за самі брюки на бл. 2 см.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.