Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Корекція як один із основних напрямів роботи психолога закладу освіти
»
Взяти участь Всі події

Стаття на тему "Основні типи закладів розміщення та їх територіальне поширення"

docx

Географія

Для кого: Дорослі

17.06.2022

36

0

0

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Опис методичного матеріалу:

Серед закладів розміщення найбільш поширеними є готелі, мотелі, ботелі, флайтелі, кемпінги, пансіонати, ротелі, флотель, та шале.

Готель - це підприємство будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, що складається з шести і більше номерів та надає готельні послуги з тимчасового проживання з обов'язковим обслуговуванням [8] .

Готелі є найбільш популярним и й типовими закладами розміщення для більшості країн світу. У світі налічується 26 млн готельних місць, понад 350 тис. комфортабельних готелів. Готелі набули найбільшого поширення в такій країні як Велико Британії, Італія, Німеччина, Франція, Іспанія, та США. Найбільший номерний фонд має європейський регіон (45 %, або понад 10 млн місць), Італія (понад 2 млн місць), Німеччина, Франція, Іспанія, Велика Британія (понад 1 млн у кожній країні).

На другому Місці - Американський регіон (понад 9 млн місць), з яких в США 3,5 млн місць.

Мексика, острови Карибського моря, Південно-Східна Азія та Тихоокеанський регіон на третьому місце і займає (3 млн місць, ), однак тут спостерігаються високі темпи-розвитку готельного господарства (10-12 % ) щорічно, що є у три рази вищі ніж середньосвітові показники. [9 ]

У США популярності набули готелі відомих підприємств, а також таймшир, який тут є набагато прибутковішим, ніж здача в оренду звичайних квартир і є доступним лише дуже заможним людям. Люди з середнім достатком віддають перевагу звичайним готелям.

Для тих хто любить тихий та спокійний відпочинок підходять бутік-готелі. Вони не дуже дорогі, та мають велику кількість готельних номерів в середньому їх кількість становить близько 150. Бутік-готелі, як правило, розташовані в історичних частинах міст, їх дизайн простий, але в правильному поєднані з вишуканою обстановкою та антикварними речами є дуже витонченими. Організовують такі готелі в старих особняках, їжа подається відразу в номер відвідувачів. Бутік-готелі є дуже популярними в Сполучених Штатах Америки, особливого в Маямі. На європейському континенті найпопулярніші бутік-готелі знаходяться у Великобританії.

Мотель – готель для автотуристів, розташований поблизу або вздовж автостради. Традиційно обладнаний гаражем, станцією технічного обслуговування та іншими необхідними службами [10] .

Мотелі набули особливої популярності в Сполучених Штатах Америки, особливо від початку 60-х років минулого століття. Наявність високих прибутків спровокувала власників перебудовувати готелі в мотелі. Біля мотелів знаходяться стоянки для автомобілів, з гаражами, також наявні СТО. За 20 років, була зменшена в двічі кількість співробітників мотелів. Країни до яких належать найкращі мотелі світу чотири в Новій Зеландії, три в Австралії і по одному в таких країнах як Боснія та Герцоговина, Канада та Польща [ 11]

Ботель – це готель, розміщений на кораблі або баржі, пришвартованій біля берега чи встановленої на суші. Найбільшого поширення ботелі набули в Амстердамі, Каліфорнії, та Празі [12] .

Кемпінг - готельне підприємство полегшеного типу для сезонної експлуатації, призначене для відпочинку автотуристів і паркування їхніх транспортних засобів [13].

Ротель - різновид кемпінгу, призначений для тих, хто подорожує автомашинами з трейлером. Трейлер - портативний фургон з одно- та

Ботокемпінги - це заклади сезонного використання на зразок кемпінгу з невисоким рівнем комфорту, призначені для обслуговування водних туристів у поході[ 13]

Флотель (плавготель, "курорт на воді", плаваючий мотель) - рекреаційний заклад сезонного типу, що функціонує повністю на плаву, теплоходах. Місткість - 200-300 місць. [ 13]

Флотокемпінги - готелі з наплавних споруд, які розміщуються на маршруті через 20-25 км. Маршрути водного туризму [ 13]

Флайтелі - готелі для власників особистих літаків ("літаючі готелі" або аероготелі), як правило, розташовані далеко від цивілізованих місць, куди можна потрапити тільки повітряним шляхом. Перший флайтель виник поблизу міста Таласа в штаті Оклахома (США) [ 14].

Готелі для молодіжного туризму (хостели) зорієнтовані переважно на експлуатацію однією віковою групою людей - від 16 до 35 років.

Спеціалізованими закладами, що призначені до обслуговування туристів є пансіонати, мебльовані кімнати, туристські гуртожитки тощо. Найкращі готелі знаходяться в Бостоні, Масачуседжі, Парижі, Лондоні, Арізоні, Сан-Франциску та в Торонто. Найбільш поширеними туристські гуртожитки є в такій країні як США.

У країнах Скандинавії та Північній Карелії, де багато лісових озер, поширений відпочинок у невеликих котеджах на одну сім'ю від 2 до 8 осіб.

У світовій практиці готельної індустрії варто також виділити інші колективні засоби розміщення призначені для відпочинку – шале, бунґало, кемпінги, житло, що здається в найм тощо.

Шале (від французького слава "шалет") - це сільський будиночок у горах. Шале як тип готелів уперше виник у Швейцарії. Бунґало - сільський будинок у вигляді легкої будівлі з верандами. Найчастіше зустрічається в тропічних країнах [ 15] .

Бунгало - це одноповерховий як правило невеликій але просторий будиночок, що зроблений із натуральних матерялів, та знаходиться на курортних островах таких як Мальдіви, Сейшельські, Карибські та і., його дах може бути покритий бамбуком, соломою чи пальмовим листям. Посеред житла може рости дерево, яке не випиляли під час будівництва, щоб зберегти природу, до того ж - це ще й чудовий дизайн.

Кемпінг – ідеально підходять для автотуристів, вони оснащені парковками та системами енерго та водопостачання охорона. Кемпінгам, як і готелям, також присвоюється зіркова класифікація. Вони можуть мати спортивні площадки. Зараз часто на зміну власним і орендованим наметам приходять туристські автофургони, автопричепи, будинки на колесах. Кількість кемпінгів в Європі сягає кількох тисяч й ця кількість неухильно збільшується. Найбільше кемпінгів розташовано в Німеччині, Італії, Франції та Великобританії.

Туристи можуть зупинитися у власному заміському будинку, взяти в оренду на потрібний термін житло. Як варіант можна розміститися у родичів чи знайомих, або для бюджетного туристу підійде каучсерфінг, або як його скорочено називають просто «Кауч» - це міжнародна система, яку потрібно скачати та зареєструєтеся в додатку та можна самим приймати туристів, чи ночувати в інших учасники.

Кімнати та приміщення, які здаються , підлягають класифікації за аналогією з іншими. Для зручності та дотримання всіх відповідних стандартів та вимог, наприклад, у Франціїрозроблено та затверджено весь спектр стандартів, які пред’являються до мебльованих квартир. Їм, як і в найпоширенішій готельній класифікації, присвоюється певна категорія від однієї до п’яти зірок, що на пряму залежить від таких зазначених факторів: розміру площі, ширини, висоти та зручності ліжок (для п’ятизіркової категорії), лоджі, садів, терас балкону якщо вони числа конфорок на плиті, місткості холодильника, висоти стель, чи є наявності ліфту та парковок. Також за бажанням можна замовити й деякі додаткові послуги такі як прибирання приміщення, та сніданок в номер[16 ] .

Увага! Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.