Стаття "Зміст знань про колір та методика їх формування в учнів початкової школи з порушеннями зору"

Самоосвіта

Для кого: Дорослі

11.01.2021

144

0

0

Опис документу:
Вивчення кольору з молодшими школярами з порушеннями зору сприяє розвиткові у дітей уміння бачити багатства кольору у навколишньому світі, здатності до розпізнавання колірних станів середовища; відчуття декоративної виразності кольору; усвідомлення учнями виражальних можливостей кольору.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Зміст знань про колір та методика їх формування в учнів початкової школи з порушеннями зору

Вивчення кольору з молодшими школярами з порушеннями зору сприяє розвиткові у дітей уміння бачити багатства кольору у навколишньому світі, здатності до розпізнавання колірних станів середовища; відчуття декоративної виразності кольору; усвідомлення учнями виражальних можливостей кольору.

Колір - основний виражальний засіб живопису. Всі кольори поділяються на хроматичні та ахроматичні. Хроматичні - кольори спектра та їх відтінки. Ахроматичні — білий, чорний та різні відтінки сірого.

Хроматичні кольори художники поділяють на основні та змішані, або похідні. До основних відносять ті, які не можна утворити, змішуючи інші кольори (червоний, жовтий синій). Змішані кольори - оранжевий (червоний + жовтий), зелений (жовтий + синій), фіолетовий (синій + червоний).

Умовно всі кольори поділяють на теплі і холодні. Це пояснюється асоціацією жовто-червоної гами із сонцем, вогнем, а синьо-фіолетової з льодом.

У кожного кольору є три основні характеристики колірний тон, насиченість і світлість. Крім того кольори характеризують світлотінний і колірний контрасти.

Колірний тон визначається назвою кольору (жовтий, червоний, синій), залежить від його місця в спектрі та відображає різницю в забарвленні кольорів.

Світлість - характеристика кольору, що відображає його відмінність від чорного або білого. Світлість кольору змінюють, додаючи в нього білила.

Насиченість - ступінь яскравості кольору, відмінність хроматичного кольору від рівного з ним за світлістю сірого. Якщо до будь-якого кольору додати сірої фарби, він стане меркнути, зміниться його насиченість. Найбільш насиченими є кольори спектра.

Фарби, що художник змішує на палітрі утворюють колорит картини. Колорит - це характеристика кольоросполучень, яка відображає загальний характер і відношення кольорів у їх сукупності, це загальна естетична оцінка колірних якостей твору мистецтва, характер взаємодії всіх колірних елементів твору, його колірний устрій. Головна якість колориту - багатство й узгодженість кольорів, гармонійне поєднання, взаємозв’язок та тональне поєднання різноманітних кольорів у картині.

Формування в учнів знань про колір та вміння його використовувати для створення художнього образу розпочинається з перших уроків образотворчого мистецтва. Спочатку діти знайомляться із прийомами роботи фарбою, вивчають основні властивості кольорів та їх сполучень. Особливо важливо навчити дітей змішувати фарби та шукати складний колір для відображення задуманого.

Засвоєння основних знань про колір відбувається у процесі практичної діяльності, під час виконання учнями конкретних навчальних завдань (малювання пейзажів, декоративних композицій), а також у процесі сприймання творів образотворчого мистецтва.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.