Сценарій свята «Миколая всі чекають!»

Опис документу:
Сценарій шкільного свята орієнтований для учнів 1-4 а також 5-11 класів Сценарій шкільного свята орієнтований для учнів 1-4 а також 5-11 класів Сценарій шкільного свята орієнтований для учнів 1-4 а також 5-11 класів Сценарій шкільного свята орієнтований для учнів 1-4 а також 5-11 класів

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Сценарій свята «Миколая всі чекають!»

Мета:

Навчально-розважальна: відтворити образ Святого Миколая; створити святкову та таємничу атмосферу;

розвивальна: сприяти розвиткові творчих здібностей дітей, викликати бажання берегти свою національну культуру; розвивати комунікативну, інформаційну компетентності та компетентність творчої діяльності;

виховна: прививати любов і повагу до традицій та обрядів рідної України; створити атмосферу добра і дружби; виховувати в учнів чуйність, доброту, доброзичливість, увагу, милосердя, вдячність.

Музичне оформлення: пісня «Світом Миколай мандрує» (О.Лісовська), пісня «Ходить по землі Святий Миколай», пісня «Доброти свіча», пісня «Миколай, ти до нас завітай», пісня «Бажання».

Технічні засоби: комп’ютер, телевізор.

Інтер’єр: Зала святково прибрана.

Дійові особи:

Ромчик

Марічка

Ніч

Лялька

Цукерка

Кіт

Ангел 1

Ангел 2

Чорт Антипко

Чорт Прутик

Святий Миколай

Хід свята

Пісня «Світом Миколай мандрує» у виконанні учнів.

Голос за сценою. В грудні ніч є чарівна, яку з нетерпінням чекають усі діти. Заздалегідь пишуть листи, просять в них подарунків для себе і обіцяють бути чемними. Хтось слухняний протягом усього року, вчиться гарно, допомагає дорослим, молиться щовечора і просить миру та доброї долі усім. А хтось і напередодні свята не може заспокоїтись..

Дія І (Кімната. Маруся і Ромчик виконують домашнє завдання)

Роман сидить осторонь з книгою. Маруся з зошитом за столом.

Марія. 6 + 6 = 12, 6 +7 = ….

Роман. (нахиляється і підказує). 70!

Марія. Залиш, а то поскаржуся мамі!

Роман. А ти - донощиця!(штовхає)

Марія. Та що ти знову починаєш сварку, та ще перед самим приходом Святого Миколая. Чи забув? Що тоді він нам принесе? (замріяно)

Роман. Тобі, напевно, різку - таку довгу, таку широку, сажею обліплену, мотузкою обчіплену.

Марія . Це тобі такий подарунок принесе ,за ту одиницю з математики ,до якої ти двійку дописав, і 12 вийшло! Все, давай вже вчитися буду ,не заважай!

Марія . (починає ходити з книжкою у руці, повторює пошепки вірш).

(Роман теж бере книжку, ходить в протилежному напрямі й штовхає Марусю, коли стріне).

Марія. Ну! Годі вже ,ти сам не вчишся і мені не даєш. Геть неслухняний став.

Роман .Та не можу я нічого вчити, все про подарунки думаю, так вже чекаю тої ночі! А пам’ятаєш, як ми ще в серпні ми рахували місяці. тижні, дні до цієї ночі

Марія. Так звісно ,але ти збився з рахунку, бо математики не знаєш.. А пам’ятаєш, ми навіть придумали, як будем його зустрічати!

Роман. Так! Накупляємо багато петард, включимо голосно музику і будемо кричати: «О ,вже йде! О, вже летить до нас Святий чудотворець!»(голосно кричать)

Голос мами за сценою: Чого так галасуєте! Пізно вже, спати лягайте! Святий Миколай все бачить і чує, подивиться на вас нечемних і не прийде вночі!

Марія. Чуєш ,мама правду каже ,через тебе ще і без подарунків залишимось!

Роман. О ,ти хочеш сказати, що чемна завжди, так ? Кота за хвіст тягнула? Тягнула!

Марія . Та те котисько ледаче лежало на порозі і не сунулось, як я йшла!

Роман. А кажеш, що лише я різку отримаю, а до тебе взагалі Миколай не прийде ,ось так! (сумно) І домене мабуть теж…

Марія . Слухай , а якщо справді Святий Миколай не прийде до нас? Що робити?

Роман. Ну ти ще може щось і отримаєш ,а я точно без подарунків залишусь..

Марія . Ти знаєш, так хотіла б я побачити Святого, попросити у нього ще щось, що в листі забула написати..

Роман. А я би пообіцяв, що буду чемним ,і попросив би собі щось цікаве.. Слухай, а давай підемо пошукаємо Святого Миколая!!

Марія . Як, ти що, мама сварити буде?

Роман. Не буде, ми швиденько підемо, подивимося де він живе. попросимо подарунки і назад у ліжечка. Ходім!(Встають з ліжечка)

Музика.

Виходить Ніч.

Я –груднева нічка.. темна і казкова.

Розношу я по світу дива загадкові.

Я сповіщаю про прихід Миколая.

Всі дітки ще до мого приходу звіряються у всіх своїх гріхах, щиро каються .дають обіцянки виправитись, моляться і лягають спати, адже знають, що вночі до них прийде Святий Миколай. А ви куди це зібралися? Негайно в ліжечка, бач які допитливі ,все хочуть знати !Лягайте спати, а я подарую вам сон, у якому ви побачите, що саме відбувається в ніч, коли трапляються дива і на землю приходить Святий Миколай. Ви побачите багато цікавого. (Загортає дітей) Штори закриваються.

Ніч виконує пісню «Ходить по землі Святий Миколай»

Дія 2

На сцені стоять «іграшки» .Діти заходять і здивовано питають:

Ви хто?

Лялька. Ми-подарунки, які замовляли діти у своїх листах. Ось я ,наприклад ,подарунок для Вікусі, їй всього 5 рочків, а пише ,що про мене все життя мріяла

Котик .А я помандрую у торбинці Святого Миколая до Давидика, теж пише ,що дуже хоче, щоб у нього був котик, такий ,як я!

Цукерка. А я- цукерочка, без мене не обійдеться жодне свято, мене мабуть найбільше за усіх чекають.

Котик. Ми вже не можемо дочекатися, коли ж прийдуть помічники Святого Миколая, і нас, таких новеньких, щойно з магазину, віднесуть діткам.

Лялька. До речі, а це не ви по нас прийшли?

Марічка. Ні, ми самі хочемо Святого Миколая побачити і попросити у нього пробачення ..

Лялька. Зрозуміло, теж чекаєте, а нам вже якось нудно, може у гру пограємо ,хочете з нами?(в зал)

Гра .

Зараз ми з вами пограємо у гру «Що потрібно для новорічно-різдвяних свят?». Я буду називати предмети, які мають або не мають відношення до святкувань свята Святого Миколая, нового року та Різдва. Якщо ця річ потрібна ,ви підстрибуєте і плескаєте у долоні 2 рази .якщо не потрібна –тупаєте ногами .Готові? Тож будьте уважні, на нас не дивіться, бо ми ,іграшки можемо вас плутати. Починаємо:

Хоровод .Стара діжка (Хто відповідає так?)

Веселий Святий Миколай, Гаряча піца

Білі сніжинки, Яскраві вогники ялинки

Старі черевики, Гирі стопудові,

Білі конячки, Подерті рукавички, Подарунки новорічні

Бій курантів, Парашут, Лижі, Парасольки від сонечка ховатись

Сани. Ялинка. Молодці! Трішки розім’яли ніжки.

Музика

Вибігає Чорт Антипко і Чортик Прутик

Лялька. А ви хто? То це може ви допомагаєте Святому Миколаю подарунки готувати, так? То ви по нас прийшли ,зачекалися вже ми !

Чорт. Ха-ха! Розсмішила ! Я і Святий Миколай! Та я –Антипко!

Я-той.хто підбурює дітей на капості, на непослух!

Чортик-прутик.А я Прутик! Я-сам як подарунок.Як підстрибну,як вдарю!А як заболить!Ух!

Ромчик.А я-Ромчик,це-Марічка.Ми дуже хочемо зустрітися зі Святим Миколаєм,ми були нечемні,хочем попросити вибачення і пообіцяти,що будемо чемними і послушними.

Антипко. Ти що?І це тобі треба?Ти що ,хочеш завжди всіх слухати,всім допомагати,уроки завжди вчити…А як же телефон,планшет?Це ж треба мамі допомогти,з сестрою уроки вивчити,зовсім часу на важливі справи не залишиться.(Дає планшет)На ось,бери,йди грай ,і не забивай собі дурничками голову.

Придумав-допомагати,чемним бути…Зовсім нашу роботу хоче на нівець звести!

Марія .Не слухай їх.Ти обітцяв бути чемним,допомагати.

Чорти.Бери планшет !Грай,грай!

Ромчик.Та чого ти ,ходи.давай разом пограємо!

Чорти.О це діло!(Дають «5» один другому)А поки ви тут бавитесь,ми будемо займатися своїми справами.Бери ,Прутику, шнурка і вяжи їх усіх! Зробимо своє свято,сьогодні вночі подарунків ніхто не отримає!

Музика

Ніч (заходить).Доведеться мені втрутитись в цей сон.Я прикрию вас своєю темрявою,і відправлю сюди янголят,хоча вони зараз дуже зайняті, адже:

У небі метушня і рух — янголята працю мають.

Он одні несуть кожух для святого Миколая.

Інші лагодять санки: навантажують дарунки.

Світять до шляху зірки, шлють на Землю поцілунки.

Але бачу,що потрібна їхня допомога.Нехай швиденько йдуть сюди,хмаринки попідбивають і стежинку Святому Миколаю з них поскладають,бо ці чортяки зараз нем все свято зіпсують!

(Чортенята перелякано ховаються)

Танець янголят

Ангел 1. Як тихо, це добре, бо зараз прийде Миколай роздавати подарунки. Ой. Хтось тут є, треба подивитись. (Ангел шукає когось на сцені, знайшовши, тягне за хвоста чортів на сцену).

Чого сховались,боягузи?

Чорт Антипко.Ми не ховались,ми по прутики ходили .Нема тут діток,які заслуговують на подарунки(Ховають ,собою прикриваючи .іграшки).Самі нечемнюги.Ось їм!(показують прутики)

Ангел 1 .Е ,ні,Антипку,ти це дарма,неслухів у нас нема.

Чорт.Як нема?А ці,двоє,що згадали аж в ніч на Миколая,що треба схаменутися?(І тих ми схаменули і до себе повернули)Дай пять, Прутику!

Ангел 1 .Не кажи ,Антипку.Ми протягом року Усі справи записуємо у книги-одна книга з добрими справами,інша з поганими. Так ось Ромчик справді бешкетник,але він дуже добрий хлопчик,він цілий місяць у жовтні ходив до хвогого однокласника Дмитрика ,приносив йому домашнє завдання і допомагав вчитися.

Чорт Антипко .А Марічка,вона ж ледацюга,мамі не хоче допомагати зовсім,тай дражниться постійно.Ось їй різочку дамо!

Ангел 1.Так ,Марічка інколи не хоче допомоти мамі,це првда.Але щонеділі Вона йде до церкви з матусею і як за героїв наших службу відправляли, за борців тих молоденьких, що за волю голови поклали, дівчинка в церкві молитви слала щирим серцем і поклялася, що життя теж своє присвятить для тої справи, щоб Україна мала щастя-долю, волю і славу. І сплакнула — ось ці сльози (показує).

Так що геть звідси тікай,іпрутики свої забирай.Нема кому їх тут давати.І подарунки наші віддай,дітки на них чекають!(Розмотує іграшки). Згинь,нечиста сило!(чорти ховаються)

Пісня Ангела «Доброти свіча»

Виходить Ангел 2.

Світять зорі з небосклону,скрізь по полі сніг біліє

Гаснуть світла у віконцях,а на небі вже зоріє

Ангел 1 Святий Чудотворець,Миколай іде!

Ангел 2 Чую, чую, дзвін небесний,

Ніби сон замріяно-чудесний

Наче промінь сонця десь іскриться

І теплом наповнює світлицю.

Пісня «Миколай,ти до нас завітай» у виконанні учнів 1 класу.

(Заходить Миколай)

До нього підбігають іграшки з дітьми

Лялька: Миколаю, як ми довго тебе чекали!

Кіт . А чи можеш ти допомогти Марічці і Ромчику?Пробачиш їх?

Миколай. Звичайно, допоможу,пробачу.Але ви повинні мені пообіцяти бути чемними завжди,а не тільки в ніч ,коли чекаєте подарунків.

Ромчик , Марія: Обітцяємо! Справжній Святий Миколай(здивовано).

Ангел 2 .Чудотворний Отче! Повідай усім нам про дарунки, які ти приніс у цей дім на радість усім діточкам.

Св. Миколай: Я дарунки оті просто так не даю

За хороші справи

Торбинку свою

Розв’яжу для дітей,

Котрі Бога шанують завжди.

Він спасе від невдач,

Захистить від біди.

Ангел 2. Один за одного ви дбайте,

Добро і ласку іншим дайте

І вам сторицею воздасться

Творіть для інших тільки щастя.

Святий Миколаю, всі присутні тут діти чекали на тебе, вони заслуговують на подарунки, адже були слухняними і робили тільки добрі вчинки . Так, діти?(в зал)

Миколай.Так,мої хороші,йду до вас швиденько.

Лялька. А поки Миколай роздає подарунки,ми йому заспіваємо.

Пісня «Під Новий рік» у виконанні усіх героїв дійства.

Зі святом Вас!Бажаємо усім під подушкою знайти смачну цукерку, а в житті — світлий шлях до успіху і мрії. Нехай у домі панує радість і здоров’я, у родині — взаєморозуміння та добробут, у серці — віра, надія та любов. Добра Вам та здійснення найзаповітніших мрій та бажань! З днем Святого Миколая! Живіть щасливо!

Додаток

Світом Миколай мандрує

(О.Лісовська)

1. Тонкі крижинки затягли калюжі,

Замерзлі всі на вулицях й байдужі.

В холодний день зимовий до свята хто

готовий?

Малеча, що чекає на казкову ніч!

Ох, як би не заснути, щоб казочку відчути

З чарівником, щоби зустрітись віч-на віч!

Приспів:

Світом Миколай мандрує,

Радість дітворі дарує!

Всіх, хто чемним був

Добрий святий не забув –

Із подарунками він до нас прибув!

Всіх, хто чемним був

Добрий святий не забув –

Із подарунками він до нас прибув!

2. Йому листи писали ми чемненько

І старші, і зовсім іще маленькі!

- Я хочу ляльку Барбі,

- А я велосипеда,

- Я була дуже чемна, маму слухалась!

Чекаємо дарунків,

З цукерками пакунків

І мрія кожної дитини, щоб збулась!

Програш

Всіх, хто чемним був

Добрий святий не забув

Ходить по землі Святий Миколай

(Леся Соболевська.)

Нічка-чарівничка глянула у шибку.

Я затулю вічка та засну не швидко.

Вдень була я чемна, бо сьогодні, знаю,

Що для чемних діток є дарунки

В святого Миколая.

Приспів:

Ходить по землі святий Миколай,

Тільки ти засни і його чекай.

Ти лише повір в те, що він прийде,

Якщо будеш ти добрим до люде

Уночі на небі зіронька засяє.

Чарівник ласкавий в гості завітає.

А ясного ранку під подушку гляну

І від Миколая подарунок

З радістю дістану.

Приспів.

Хочу в Миколая щиро попросити,

Щоб чарівна казка панувала в світі,

Щоб не обминула жодної хатини,

Бо її чекає з нетерпінням

Кожная дитина.

Доброти свіча

Біле поле, біла річка, срібно-білий гай,

Йде з небес на білу землю Святий Миколай.

А з ним білі янголята у двори спішать,

Щоби гарні подарунки діточкам роздать.

Подарунки у святого є аж повний міх,

Обдарує нині щедро діточок усіх.

Миколая з нетерпінням на землі всі ждуть,

Ясні зіроньки на небі освітляють путь.

В Бога ласки за нас просить Миколай Святий,

Щоб у серденьку дитячім радість засвітить.

Миколая щиро любить кожне дитинча,

Не загасне в його серці доброти свіча!

Не загасне в його серці доброти свіча!

Вже надходить ніч чарівна

Вже надходить ніч чарівна,

Спить увесь рідненький край.

Ось, ось в наші всі оселі

Завітає Миколай.

Приспів:

Миколай, Миколай,

Ти до нас завітай.

Всім малятам усміхнись

Щирим серцем пригорнись.

Жде його малеча вся,

Ой, радіє дітвора,

І усі, усі дорослі,

Миколая ждуть у гості.

Приспів.

Вже ідуть морози люті

І паде пухнастий сніг,

Миколая ждуть усюди,

Всі в у цю чарівну ніч.

Приспів. (2)

Під Новий рік

(Олеся Май)

Під Новий рік, під Новий рік

Летять сніжинки на поріг,

Немов вертаються назад

Додому із чужих доріг.

І з побажаннями до нас

Приходить добрий Дід Мороз,

Бажає щастя і добра, всього,

Що й досі не збулось.

Приспів:

Я бажання загадаю,

Хай ніхто його не знає,

Тільки я і тільки ви!

Хай на світі зла не буде,

Стануть всі добріші люди

На землі, усій землі!

Я бажання загадаю,

Хай ніхто його не знає,

Тільки я і тільки ви!

Хай на світі зла не буде,

Стануть всі добріші люди

На землі, усій землі!

Під Новий рік, під Новий рік

Лунає скрізь веселий сміх,

І, наче у казковім сні,

Кружляє новорічний сніг.

І з побажаннями до нас

Приходить добрий Дід Мороз,

Бажає щастя і добра, всього,

Що й досі не збулось.

Приспів:

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!