«Щасливий випадок» Урок-змагання з геометрії до теми «Вектори на площині»

Опис документу:
Мета: - узагальнити і систематизувати знання учнів з теми «Вектори на площині»; - закріпити вміння і навички учнів використовувати набуті під час вивчення теми знання для розв’язування задач; - розвивати пізнавальний інтерес учнів, увагу, логічне мислення, творчу активність; - виховувати почуття відповідальності, самостійність, ввічливе ставлення до однокласників, культуру мовлення та поведінки

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

«Щасливий випадок»

Урок-змагання з геометрії до теми «Вектори на площині»

9 клас

Мета:

  • узагальнити і систематизувати знання учнів з теми «Вектори на площині»;

  • закріпити вміння і навички учнів використовувати набуті під час вивчення теми знання для розв’язування задач;

  • розвивати пізнавальний інтерес учнів, увагу, логічне мислення, творчу активність;

  • виховувати почуття відповідальності, самостійність, ввічливе ставлення до однокласників, культуру мовлення та поведінки.

Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь і навичок.

Обладнання: грамоти, пелюстки квітки із завданнями.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Вчитель. Нехай без обіду залишить нас мама

Нехай сьогодні ми не побачимо кіно

Хай навіть запорізький «Металург» забє гол «Динамо»

Ми граємо в «Щасливий випадок» все одно!

Дорогі друзі! Ми починаємо змагання кмітливих і сміливих, винахідливих і умілих математиків 9-го класу з команд - ...

Сьогодні члени команд здаватимуть екзамен з трьох основних предметів: знання, кмітливість, швидкість.

Підраховуватиме очки і висвітлюватиме їх на «дисплеї» наш «компютер» - учень. Багато залежить від вас, болільники. Від вашої підтримки своїх команд і наскільки успішно виступатимете в змаганнях болільників. Своє задоволення чи незадоволення ви можете виражати оплесками.

В нашому кабінеті не можна вигукувати з місця!

Настала пора викликати команди. На арену запрошується команда «_____________________» і її капітан - ....

Запрошуємо команду «_______________» і її капітан - ...

Змагання проходитимуть за олімпійською системою. Тому у випадку поразки команді доведеться зберігати олімпійський спокій.

Категорично забороняється підказувати з місця.

То ж вперед до перемоги!

ІІ. Жеребкування

Проведемо жеребкування, щоб визначити кому першому відповідати.

Запитання. Шановні учасники, ви повинні назвати рік народження Франсуа Вієта. Підказую, що він жив у 16 – 17 столітті. Треба назвати найточнішу дату. Той, хто це зробить, і матиме право відповідати першим.

Відповідь: 1540 рік.

ІІІ. РОЗМИНКА.

Запитання для 1 команди:

  1. Що в геометрії називають векторами?

  2. Які вектори називають колінеарними?

  3. Як знайти модуль вектора, якщо дано його координати?

  4. Яка умова виконується при перпендикулярності векторів?

  5. Як знайти скалярний добуток двох векторів, якщо відомі їх модулі і кут між ними?

  6. Яке правило додавання векторів треба використати, щоб додати два вектори, якщо кінець першого вектора є початком другого вектора?

Запитання для 2 команди:

  1. Чому дорівнює модуль нульового вектора?

  2. Як знайти координати вектора, якщо дано координати його кінців?

  3. Які умови повинні виконуватися при рівності векторів?

  4. Яка умова повинна виконуватися при колінеарності векторів?

  5. Як знайти скалярний добуток двох векторів, якщо відомі координати цих векторів?

  6. Яке правило додавання векторів треба використати, щоб додати два вектори, якщо вектори мають спільний початок?

Кожна правильна відповідь 1 бал.

ІV. Математична квітка.

Капітани вибирають свої пелюстки. Кожна правильна відповідь – 3 бали.

1-ша пелюстка.

Абсолютна величина вектора дорівнює 45. Знайти .

2-га пелюстка.

Знайти модуль суми та різниці векторів і .

3-тя пелюстка.

Абсолютна величина вектора дорівнює 5. Знайти , якщо .

4-та пелюска.

Дано вектори , і . Знайти такі числа і , щоб справджувалася рівність .

5-та пелюстка.

Знайдіть косинус кута між векторами і .

6-та пелюстка.

Знайдіть скалярний добуток , якщо , , .

    1. КОНКУРС КАПІТАНІВ.

Гра «Крокуй, міркуй»

Почерзі капітани називають числа. Ті числа, які діляться на 7 або мають «7» замінюють словом «ОЙ». Перемагає той капітан, який не помилиться. А команда отримує 3 бали.

VІ. КОНКУРС ДЛЯ БОЛІЛЬНИКІВ.

Болільники почерзі називають слова з математичної термінології, які починаються або містять у своєму записі букву «К». Хто більше назве, та команда отримує 3 додаткові бали.

VІІ. ПІДСУМОК ГРИ ТА НАГОРОДИ.

Для розв’язування більшості задач недостатньо лише знань. Необхідна ще й уважність. Хто з вас розв’яже таку задачу Корнія Івановича Чуковського?

Ішов Кіндрат

У Ленінград,

А назусріч 12 хлопят,

У кожного 3 козуби.

У кожному козубі – кішка,

У кожної кішки – дванадцять кошенят,

У кожного кошеняти

В зубах по четверо мишенят.

І задумався старий Кіндрат,

Скільки мишенят та кошенят

Діти несуть у Ленінград?

Відповідь: Дурний, дурний Кіндрат,

Він один ішов в Ленінград,

А діти з козубами,

З мишенятами та кошенятами

Йшли назустріч йому –

У Кострому.

Якщо є час, то провести аукціон з прислівїв та приказок із числами.

Нагородження переможців, виставлення оцінок.

VІІІ. Домашнє завдання.

Середній рівень. При якому значенні х скалярний добуток векторів і дорівнює 10?

Достатній рівень. Знайдіть довжину медіани АМ трикутника АВС, якщо .

Високий рівень. Знайдіть кут між векторами і , якщо , і .

Література

  1. Мерзляк А. Г. Геометрія: Підручник для 9 кл. загальноосвіт. навч. закладів/ А. Г. Мерзляк, В. Б. Полонський, М. С. Якір. – Х.: Гімназія, 2012. – с. 109 – 156.

  2. Краснянська А. Декартові координати і вектори на площині. – Математика. – 2007. – березень (№9). – с. 16-17.

  3. Збірник завдань для державної підсумкової атестації з математики: 9-й кл./ О. І. Глобін та ін. – К.: Центр навч.-метод. л-ри, 2013. – 168 с.

6

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
2
4
дн.
0
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!