Розробка заняття факультативного курсу «Розв'язування задач з параметрами»

Опис документу:
Мета: • Закріпити вміння та навички розв’язання задач на відсоткові розрахунки, застосовувати теоретичні знання з теми «Відсоткові розрахунки» до розв’язування задач практичного змісту; стимулювати учнів до пошуку різноманітних міжпредметних зв’язків; • Розвиток індивідуальних особливостей учнів (пам'ять, уваги, логічне мислення, інтуїцію, творчих здібностей); застосовувати отримані знання в стандартних і нестандартних ситуаціях;

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Розробка заняття

факультативного курсу «Розв'язування задач з параметрами»

у 8 класі

підготувала Жадан Л.М. учитель математики Новомиколаївської ЗОШ

І-ІІІ ступенів Шевченківської районної ради Харківської області

Тема. Алгоритм розв’язування відносно х рівняння виду ах2 + bх + с = 0.

Мета: домогтися свідомого розуміння учнями означення квадрат­ного рівняння, зведеного квадратного рівняння, неповного квадратно­го рівняння, назви коефіцієнтів квадратного рівняння; сформувати первинні вміння формулювати означення квадратного рівняння та його видів (зведеного та неповного), визначати коефіцієнти квадрат­ного рівняння та за ними визначати вид квадратного рівняння; підго­тувати учнів до сприйняття наступного матеріалу, формувати мислення учнів, виховувати позитивні риси особистості.

Тип уроку: засвоєння знань та вмінь.

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності.

ІІ. Засвоєння знань

План вивчення нового матеріалу

  1. Означення квадратного рівняння. Коефіцієнти квадратного рів­няння.

  2. Зведене квадратне рівняння.

  3. Неповне квадратне рівняння. Види неповних квадратних рівнянь.

Квадратні рівняння

1. Означення:

ах2 + bх + с = 0, а 0, b і с — будь-які дійсні числа

Квадратні рівняння

2. Види квадратних рівнянь:

Неповні квадратні рівняння:

b = 0, ах2 + с = 0

c = 0, ax2 + bx=0

с = b = 0, ах2 = 0

Якщо b = 0 або с = 0 або b = с = 0

ах2 + bx + c =0, а0

Якщо а = 1

Зведене квадратне рівняння

х2 + px + q = 0

3. Розв'язування квадратних рівнянь

а) Неповні квадратні рівняння:

с = 0,

ax2 + bx = 0,

х(ах + b) = 0,

x = 0 або aх + b = 0. Завжди два корені:

x = 0,

b = 0,

ах2 + с = 0,

ах2 = – с, .

Якщо , то корені:

ах2 = 0,

х = 0.

Завжди один корінь

х = 0

б) Квадратні рівняння загального вигляду:

ах2 + bх + с = 0, а 0

Дискримінант

D = b2 – 4ac

Якщо b = 2k, k Z, то

↓ ↓ ↓

Якщо D < 0 (D1< 0)

Якщо D = 0 (D1 = 0)

Якщо D > 0 (D1 > 0)

дійсних коренів немає

4. Властивості коренів квадратних рівнянь:

а) х2 + рх + q = 0 має корені, то

б) ах2 + bх + с = 0 має корені, то

Виконання усних вправ

  1. Укажіть серед поданих рівнянь квадратні: а) 5х – 2 = 0;

б) х2 – х + 1 = 0; в) ; г) ; д) х3 – х = 0; е) 5х2 + х = 0.

Для квадратних рівнянь назвіть значення їх коефіцієнтів.

  1. Серед рівнянь виберіть:

3х2 – 2х + 7 = 0; ; х2 – 9 = 0; 2х2 + 7 – 5х2 = 0; 6х2 = 0; 3 – х2 = 0.

а) зведені; б) неповні квадратні рівняння.

  1. Запишіть рівняння у вигляді ах2 + bх + с = 0 (якщо це можливо):

-5 2х + х12 = 0; х2 3 = 0; 5х х2 = 0.

Виконання письмових вправ

  1. Знаходження коефіцієнтів квадратною рівняння.

1) Заповніть таблицю:

Квадратне рівняння

Коефіцієнти рівняння

ах2 + bх + с = 0

а

b

с

4

1

3

-2х2 3х + 1 = 0

1

0

-24

3

-5

0

5х2 8 = 0

7

0

0

2) Укажіть у квадратному рівнянні його коефіцієнти:

а) 5х2 9х + 4 = 0; б) х2 + 3х 10 = 0; в) 2 8х + 1 = 0;

г) -4х2 + 5х = 0; д) 6х2 30 = 0; є) 9х2 = 0.

2. Розв’язати рівняння.

  1. При яких значеннях а має один корінь рівняння:

а) 2 + х – а = 0; б) х2 – ах + 4 = 0

2. При яких значеннях b має один корінь рівняння:

а) 4х2 – х + b = 0; б) х2 + b х + 9 = 0.

Підсумок уроку.

Домашнє завдання вивчити формули.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
4
міс.
0
6
дн.
1
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!