Розробка відкритого уроку з нагоди державно важливої події

Опис документу:
Плани конспекти уроків навчання грамоти у початковій школі що можна використовувати як за старою програмою, так і за програмою нової української школи. Розроблені щоправда за старою програмою. Плани конспекти уроків навчання грамоти у початковій школі що можна використовувати як за старою програмою, так і за програмою нової української школи. Розроблені щоправда за старою програмою

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема: Є така професія – Батьківщину захищати

Мета: ознайомлення з правилами і обов'язками громадянина України, розвиток у молоді патріотичної свідомості, готовності самореалізації в основних сферах життя суспільства, в тому числі - його захист, сприяння формуванню і розвитку відповідальності і дисциплінованості; здійснення роботи по формуванню позитивних світоглядів і позицій з основних, соціальних, історичних, моральних, політичних і військових проблем; сприяння формуванню і розвитку таких якостей, як повага до закону, стійкість, взаємовиручка, мужність, хоробрість, здатність до подолання труднощів.

 Очікувані результати:

  • сформоване почуття національної гордості, патріотизму, поваги до історичного минулого та духовних цінностей народу; 

  • високий рівень відповідальності, організованості, самодисципліни; 

  • фізичне та моральне здоров’я учнів, відсутність шкідливих звичок; 

  • інтерес до військових професій, високий рівень внутрішньої мотивації до військової служби

Форма проведення: ток-шоу

Перебіг заходу

1. Учні, гості й ведучі в залі. Після того, як всі зайняли свої місця, Ведучий 1 клацає по кнопці миші – в цю мить на екрані з’являється форма проведення заходу «Ток-шоу. Позакласний виховний захід» Слайд 1

2. Далі Ведучі вітаються з усіма присутніми:

«Раді вітати вас на нашому Ток-Шоу. Сподіваємось, що сьогоднішня тема не залишить вас байдужими і кожен зробить свої висновки й висловить власну думку з обговорюваної проблеми».

3. Після привітання Ведучий 1 клацає кнопкою миші – цієї миті на екрані з’являється державний прапор України та лунає державний гімн.(слайд 2) При цьому аудиторія встає і віддає шану Гімну та Прапору держави Україна.

4. По закінченні звучання мелодії Ведучий 1 клацає мишкою і на екрані з’являється тема заходу: «Є така професія – Батьківщину захищати» (слайд 3)

5. Далі Ведучий 2 оголошує тему Ток-шоу вголос і проводить експрес-голосування, чи є професія військового актуальною. Експрес-голосування проводиться шляхом підняття рук тими, хто має позитивну відповідь на головне питання Ток-шоу. Позитивні відповіді рахує Асистент Ведучого та фіксує кількість «Да» у протоколі Ток-шоу.

6. Ведучий 3 ставить перед учасниками задачі:

А) упродовж Ток-шоу з’ясувати для себе, що таке є «патріотизм», які поняття він поєднує в собі.

Б) Скласти портрет українського військовослужбовця.

7. Ведучий 2 ставить перше запитання: «Шановні учасники, які поняття поєднує в собі ПАТРІОТИЗМ?». (слайд 4)

8. Учасники називають поняття, які на їхню думку поєднує в собі патріотизм, а в цей час Асистент Ведучого 2 записує ці поняття у стовпчик на дошці (любов до Батьківщини, повага до мови, знання історії, шанування культури, традицій, зацікавленість видатними особистостями, сумлінна праця, пропаганда (популяризація) українського у суспільстві і світі). Це відбувається упродовж 1-2 хвилин.

9. Далі Ведучий 3 звертається до учасників: «А тепер звернемося до особистості тієї людини, яка не словами, а справами захищає нашу землю – українські військові. Які ж вони?» (слайд 5, 6, 7)

10. Ведучий 1 пропонує учасниками обговорити проблемні питання (висвітлює на екрані) (слайд 8)

Питання 1. Коли ж з’явилися перші військовослужбовці. (Якщо подивитися в історію, то військовими можна вважати й вождів племен, які захищали свою територію і народ, і лицарів, які служили на варті держави).

Питання 2 . Хто взагалі повинен захищати державу?

Питання 3. Чим займаються військові у мирний час?

Питання 4. Які риси характеру притаманні військовим?

12. Ведучий 3 пропонує увазі учасників екскурс-презентацію «Мій рідний край».

13. Ведучий 2 знов звертається до аудиторії: «А тепер, шановні учасники та гості, пропоную вам знов звернутися до питання: Які поняття об’єднує в собі ПАТРІОТИЗМ?».

14. Учасники Ток-шоу знов відповідають, Асистент Ведучого 2 записує нові поняття у стовпчик поруч з тим, що склався на початку заходу.

15. Ведучий 1 дивиться на стовпчики, підводить підсумки «Що ж, ми з розглянули, що вміщує в собі таке велике слово ПАТРІОТИЗМ. А тепер давайте визначимося Чому ми поважаємо професію військового?»

16. Іде процес відповідей.

17. Ведучий 1 пропонує переглянути презентацію Є така професія – Батьківщину захищати, підготовлена учнями

18. Викладачі підводять підсумки, зачитуючи твір учня (текст на двох викладачів під «Марш Нової Армії» («Зродились ми великої години...»), у кінці музика гучніше

Майбутня професія — військовослужбовець

У майбутньому я обрав для себе професію військового. Чому саме цю? Відповідь проста: я дуже люблю свою Батьківщину й розумію, що її треба захищати. Ця професія дуже актуальна зараз, адже в країні триває антитерористична операція.

Бути військовослужбовцям не так вже й легко. Добре, якщо в світі панує мир, але якщо виникає будь-якої конфлікт, військовій людині доводиться брати в руки зброю і вбивати ворога. Психологічно не кожна людина готова до цього. Я не вважаю себе жорсткою людиною, тому, напевно, мені теж доведеться перемогти себе.

Професія військового — безкорислива професія. Цим відважним людям завжди були притаманні такі риси, як дисциплінованість, відданість, вірність своєму обов’язку й присязі, а також патріотизм, тобто любов до Батьківщини. Вони повинні в будь-який момент стати на захист свого народу та країни.

У зв’язку з проведенням антитерористичної операції в Україні військовослужбовцям часто доводиться ризикувати своїм здоров’ям, а іноді й життям. У своїх діях вони залежать від керівництва й повинні беззастережно виконувати будь-який наказ командувача.

Професія військовослужбовця дуже почесна й важлива. Вона шанована, потрібна, а головне, героїчна. Мені дуже подобається ця професія і саме тому я її обрав.

«Чому я поважаю професію військового?»

Чому я зупинив свій вибір саме на професії військового? По-перше, я розумію, що Вітчизну треба захищати. Хто це робитиме, як не я?! По-друге, ця професія завжди популярна, навіть у мирний час, адже небезпека настання повномасштабної війни зберігається завжди. Але в останні роки вона особливо актуальна.

Крім того, у всьому світі спостерігається нестабільна політична ситуація. Деякі країни нарощують ядерний потенціал і збільшують закупівлю зброї, в окремих регіонах тліють збройні конфлікти. Всі ці проблеми повинен хтось вирішувати, причому робити це слід різними методами, комплексно. Отже, без знання військової справи та професійних кадрів у цій сфері не обійтися.

Себе я вважаю підхожою кандидатурою для виконання такої високої місії. Я дисциплінований, фізично й психічно здоровий, володію організаторськими здібностями. Вірю, що мої особисті риси, схильності й здібності в повній мірі відповідають обраній професійній діяльності.

Носити мундир неважко, а ось бути військовим за покликанням — справа не з легких. Така людина повинна бути доброю і чесною, справедливою і сильною духом. Життя військового повне стресів та емоційних потрясінь. Адже ситуації, в яких вони опиняються, бувають різними, і їм, як і всім людям у світі, нелегко бачити горе й страждання інших.

Бути військовим — значить мужньо терпіти різні проблеми, життєві негаразди. Хтось залишає вдома батьків, хтось — кохану дівчину або дружину з дітьми. Вони не можуть не підкоритися наказу чи не послухатися командира, адже для них служити своїй країні — найвищий обов’язок.

Справжній військовий повинен бути патріотом своєї країни. У деяких ситуаціях це може бути нелегко, адже часом постає питання вибору: виконати обов’язок перед Батьківщиною або відсторонитися і рятувати себе та свою сім’ю. На мою думку, якщо людина обрала таку професію, то для неї обов’язок перед державою має бути на першому місці. Можна вважати, що військовослужбовець — це покликання, адже чесноти для цієї роботи потрібно мати в крові.

Військовослужбовець — це людина, яка має честь. Не тільки гідність, а саме честь. Це те, що змушує її виконувати обов’язки, зразково поводитися і гордо нести звання захисника своєї країни.

Моя майбутня професія — одна з найважливіших у світі. Професія шановна, героїчна. Ці люди стоять на сторожі миру та спокою. Разом з витривалістю і незламністю вони несуть в своєму серці добро, патріотизм та доблесть, що змушує всіх ставитися до них з повагою.

Професія військового — це вибір справжніх чоловіків, вірних синів своєї Вітчизни. На їх сильних плечах лежить величезна відповідальність, яку не можна порівняти з відповідальністю будь-якої іншої професії. За їх широкими спинами — рідна країна, мир в якій вони постійно бережуть. Військові завжди готові прийняти перший удар ворога на себе.

Я буду намагатися зробити все від мене залежне, щоб отримати професію військового. Буду рівнятися на цих гідних людей!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»