Розробка уроку з геометрії. 9 клас. “Розв’язування прикладних задач на обчислення об’ємів тіл”

Опис документу:
Розробка уроку з геометрії “Розв’язування прикладних задач на обчислення об’ємів тіл” містить конспект уроку та три презентації, що використовуються протягом уроку. В конспекті уроку розміщені задачі прикладного змісту, кросворд та всі інші необхідні на уроці матеріали.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема уроку: Розв’язування прикладних задач на обчислення об’ємів тіл.

Мета уроку: навчальна: Закріпити з учнями вивчений на попередніх уроках матеріал по обчисленню об’ємів тіл за допомогою розв’язування прикладних задач;

розвивальна: розвивати в учнів інтерес до вивчення геометрії; виховувати охайність при виконанні записів;

виховна: виховувати інтерес до предмета, любов до прекрасного.

Тип уроку: Урок закріплення вивченого матеріалу.

Обладнання: моделі геометричних фігур: пряма призма, піраміда, циліндр, конус, куля; рухомі моделі геометричних фігур; плакат “Фігури стереометрії”; плакати для ілюстрації задач зроблені в програмі Microsoft Office Word; кросворд зроблений в програмі Microsoft Office Publisher; фломастери; матеріали з Вікіпедії (електронна енциклопедія); публікації зроблені в програмі Microsoft Office Power Point; таблиця густин речовин.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу.

  • інструктаж з техніки безпеки при роботі на комп’ютері;

  • повідомлення теми уроку;

  • мотивація навчальної діяльності учнів;

  • конкурс рефератів на тему Стереометрія: учні повідомляють джерело, одержаної ними інформації;

  • повідомлення історичних відомостей.

II. Повторення раніше вивченого матеріалу.

1. Повторення теоретичного матеріалу.

Використовується презентація №1 зроблена в програмі Microsoft Office Power Point.

  • що називається многогранником;

  • що таке призма;

  • яка призма називається прямою;

  • яка фігура називається пірамідою;

  • дати означення циліндра;

  • що називається конусом;

  • що таке куля;

  • як знайти об’єм прямої призми;

  • як обчислити об’єм піраміди;

  • як знайти об’єм циліндра;

  • як обчислити об’єм конуса;

  • як знайти об’єм кулі.

2. Змагання між двома командами.

Потрібно вказати вірність формулювання за допомогою сигнальних кольорів на комп’ютері (зелений колір – вірна відповідь; червоний колір – невірна відповідь).

Використовується презентація №2 зроблена в програмі Microsoft Office Power Point.

  • основи циліндра рівні та паралельні;

  • осьовим перерізом циліндра є круг;

  • висота і твірна циліндра – це один і той же відрізок;

  • осьовий переріз конуса – це правильний трикутник;

  • твірні конуса різні по довжині;

  • вісь конуса і його висота рівні;

  • осьовий переріз зрізаного конуса – це паралелограм;

  • поверхня кулі – це сфера;

  • переріз кулі площиною – це коло;

  • твірні циліндра не паралельні осі циліндра;

  • твірні конуса паралельні осі конуса;

  • куля – це результат обертання півкруга.

III. Розв’язування прикладних задач на обчислення об’ємів тіл.

Для розв’язування пропонуються слідуючі задачі.

Задача 1

Знайти масу “Золотого м’яча”, який отримав відомий футболіст Андрій Шевченко, якби цей м’яч був повністю із золота. Дані, яких не вистачає, знайти самостійно.


Задача 2

Знайти скільки поміститься шампанського в Кубок Чемпіонів, який в свій час виграв Андрій Шевченко, якщо його внутрішня частина – це конус з діаметром 42 см і висотою 42 см.

Задача 3

Яка товщина нафтової плівки на воді, якщо вона покриває круг діаметром 30 см і утворена внаслідок розтікання 1 г нафти ?

Дані, яких не вистачає, знайти самостійно.

Задача 4

На цукровому заводі резервуар для мийки буряка виготовлено у вигляді прямої призми, в основі якої лежить трикутник із сторонами 5 м, 5 м, 6 м, а висота його 10 м. Резервуар спочатку заповнюють водою на

60 %. Скільки води міститься у резервуарі ?

Підказка: площу основи знайти по формулі Герона.

Задача 5

Продаються два кавуни одного сорту: один обхватом 60 см, а другий – 50 см. Перший в 1,5 рази дорожчий. Який кавун краще купити.

Підказка: Знайти відношення об’ємів кавунів.

Задача 6

Для перевезення нафти використовуються цистерни, що складаються з циліндра і двох півкуль. Довжина циліндричної частини 10 м, а її радіус 2 м. Скільки потрібно таких цистерн для перевезення 500 м3 нафти ?

IV. Розгадування кросворду.

Учням пропонується для розгадування слідуючий кросворд; мета – визначення ключового слова.

V. Підсумок уроку

Використовується презентація №3 зроблена в програмі Microsoft Office Power Point.

VI. Оцінювання учнів.

VII. Домашнє завдання.

Дати диференційоване індивідуальне домашнє завдання.

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Слайд № 2

Слайд № 3

Слайд № 4

Слайд № 5

Слайд № 6

Слайд № 7

Слайд № 8

Слайд № 9

Слайд № 10

Слайд № 11

Слайд № 12

Слайд № 13

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Слайд № 2

Слайд № 3

Слайд № 4

Слайд № 5

Слайд № 6

Слайд № 7

Слайд № 8

Слайд № 9

Слайд № 10

Слайд № 11

Слайд № 12

Слайд № 13

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Слайд № 2

Слайд № 3

Слайд № 4

Слайд № 5

Слайд № 6

Слайд № 7

Слайд № 8

Слайд № 9

Слайд № 10

Слайд № 11

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Технологія розвитку критичного мислення у сучасному освітньому середовищі»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн
395 грн