РОЗРОБКА УРОКУ з алгебри, 8 клас за темою: «Степінь із цілим показником та її властивості»

Опис документу:
Мета: працювати над засвоєнням учнями означення степеня з цілим показником та його властивості; формувати вміння застосовувати означення і властивості степеня з цілим показником до обчислення значень виразів і перетворення виразів зі змінними; продовжити формувати вміння працювати з навчальною літературою, складати конспекти; удосконалювати навички усних обчислень; розвивати логічне мислення,вміння порівнювати,аналізувати і робити висновки.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

РОЗРОБКА УРОКУ

з алгебри, 8 клас

за темою:

«Степінь із цілим показником та її властивості»

Тема уроку. Степінь із цілим показником та її властивості.

Мета: працювати над засвоєнням учнями означення степеня з цілим показником та його властивості; формувати вміння застосовувати означення і властивості степеня з цілим показником до обчислення значень виразів і перетворення виразів зі змінними; продовжити формувати вміння працювати з навчальною літературою, складати конспекти; удосконалювати навички усних обчислень; розвивати логічне мислення,вміння порівнювати,аналізувати і робити висновки.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: роздавальний матеріал (диференційовані картки, картки із самостійною роботою), таблиці « Степінь із цілим показником», «Степінь з натуральним показником», картка обліку, ноутбук.

Хід уроку

І. Організаційний етап. Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Одночасна робота:

диференційована робота на місцях;

двоє учнів записують на дошці властивості степенів із натуральним показником;

фронтальне опитування за планом.

Картка високого рівня

  1. Обчисліть:

  2. Спростіть:

Картка основного рівня

  1. Обчисліть: а)

б)

2) Спростіть: а)

б)

Запитання для фронтального опитування:

  1. Означення степеня з натуральним показником.

  2. Множення степенів з одноковими основами.

  3. Ділення степенів з однаковими основами.

  4. Піднесення степеня до степеня.

  5. Піднесення дробу до степеня.

  6. Піднесення добутку до степеня.

  7. Означення множини натуральних чисел.

  8. Означення множини цілих чисел.(з використанням таблиці « степінь з натуральним показником»)

Учні здають картки, перевіряємо упродовж уроку.

2. Учні обчислення (колективна робота)

1. Обчисліть:

.

2.Подайте у вигляді степеня:

3. Подайте у вигляді степеня з основою 3:

9; 3; 1; 27;

Мотивація навчальної діяльності.

  1. Як подати у вигляді степеня числа:

?

  1. Чому дорівнює

Отже, знань про степінь недостатньою. Розв’язування цієї проблеми є метою нашої навчальної діяльності на уроці.

ІІІ. Оголошення теми, мети, епіграфа, структури уроку.

Учитель. На уроці діятиме накопичувальна система оцінювання (дидактична гра «Копилка»), кожний вид діяльності оцінюватимемо окремо.

Оцінка за урок

  1. Фронтальне опитування. Усні обчислення. Картки «властивості степенів»

  2. Коментоване розв біля дошки, на місцях

  3. Додаткове завдання

  4. Самостійна робота

  5. Активна робота на уроці

1 б

2 б

3 б

5 б

1 б

ІV. Робота з підручником за планом, складання конспекту

План

  1. Означення степеня з цілим показником.

  2. Приклади застосування означення степеня з цілим показником.

  3. Означення степеня з цілим показником для основи .

  4. Властивості степеня із цілим показником.

Учні в підручнику знаходять відповіді на питання плану. Аналізуємо властивості степенів із цілим показником, порівнюємо з властивостями степенів із натуральним показником.

Зразок конспекту

  1. Означення степеня з цілим показником

Якщо аn- натуральне число, то

  1. Приклади

  1. =

  1. Означення степеня з цілим показником для основи

Якщо , n- натуральне число, то

= (

  1. Приклади

V. Формування вмінь і навичок

1. Усне виконання завдання з етапу мотивації навчальної діяльності.

2. Коментоване розв біля дошки

Працює ланцюжком увесь клас, бажаючі працюють самостійно (додаткові бали). Після виконання обов вправ кожний учень має можливість підвищити оцінку, розвязавши додаткові завдання.

Обовязкові завдання за підручником А. Г. Мерзляк Алгебра 8 х.:Гімназія 2008: №232(1-8); № 234 (1-6); № 240; № 276 (1-5); № 274 (1-9).

Додаткові завдання: № 276(6); № 274(10-12).

232 Замініть степінь із цілим показником відпоказником дробу:

  1. ;

  2. ;

  3. ;

  4. ;

  5. ;

  6. ;

  7. ;

234 Замініть дріб степеням із цілим від показником або добутку степенів

  1. =;

  2. =;

  3. =;

  4. =m;

  5. =а;

  6. =;

240. Обчисліть :

  1. ;

  2. ;

  3. ;

  4. ;

  5. ;

  6. ;

  7. ;

  8. ;

  9. ;

  10. .

276. Знайдіть значення виразу

Додаткові завдання

276. Знайдіть значення виразу

274. Подайте вираз у вигляді степеня або добутку степенів

Учні самостійно оцінюють власну роботу на цьому етапі.

VІ. Первинний контроль

Самостійна робота

Варіант 1

  1. 1.

  2. =

  3. =

Варіант 2

  1. (0.5 б)

  2. =7… (0.5 б)

  3. =(0.5 б)

  4. = (0.5 б)

  5. (0.5 б)

  6. (0.5 б)

  7. =….. (1 б)

VІІ. Взаємоперевірка самостійної роботи за зразком.

VІІІ. Підсумок уроку

  1. Що нового дізналися на уроці?

  2. Які властивості мають степені з цілим показником?

  3. Сформулюйте алгоритм обчислення степеня з відємним показником.

Учні заповнюють і здають учителеві «Копилку», картку із самостійною роботою.

ІХ. Домашнє завдання

Параграф 8,9. Самостійно розібрати доведення властивостей степеня з цілим показником.

Виконати вправи за варіантами

І (середній) №241 №275 (1-5) №277(1-5)

ІІ (високий ) №242 №275 (5-8) №277(3-6)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Картографія та топографія»
Довгань Андрій Іванович
36 годин
590 грн
395 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.