Розробка уроку розвитку зв’язного мовлення №3. 2 клас НУШ. До підручника Вашуленко, Дубовик.

Опис документу:
Розробка уроку розвитку зв’язного мовлення №3. Тема : Користуюся орфографічним словником.2 клас НУШ. До підручника М.С. Вашуленко, С.Г. Дубовик. До програми розробленої під керівництвом О.Я. Савченко та програми Р.Б. Шияна.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

«07» жовтня.2019року

Урок №18.Розвиток зв’язного мовлення. Користуюся орфографічним словником.

Мета: розвивати зв’язне мовлення учнів; закріплювати вміння користуватись орфографічним словником; розвивати мовлення учнів; виховувати навички культурної поведінки у школі, на вулиці, в громадських місцях.; формування ключових компетентностей: уміння вчитися: розвивати вміння дотримувати правильної постави, здатність співпрацювати з іншими учасниками навчального процесу, виконувати розумові операції й практичні дії;

Хід уроку

  1. Організація класу.

Створення позитивного психологічного клімату класу.

  1. Мотивація навчальної діяльності.

  2. Актуалізація опорних знань.

  3. Вивчення нового матеріалу.

    1. Слово про слово.

Орфографія- (від гр. orthos – прямий, правильний, рівний, і grapho- пишу) – це правопис.

Орфографічний словник – словник в якому подано написання слів.

Тлумачний словник – словник, в якому пояснюється значення слів.

Перекладний словник – словник, в якому є переклад з однієї мови на іншу.

    1. Робота в зошиті розвитку зв’язного мовлення.

Завдання 1. Прочитай загадку. Запиши слово-відгадку.

Усе в нім порядок усталений має.

Ну ж бо, хто перший його упізнає?

Учений, великий знавець і мудрець.

Хто ж це у мові такий молодець? (СЛОВНИК)

У-че-ний, зна-вець, муд-рець.

Завдання 2. Упиши пропущені слова в речення. Користуйся словами з довідки.

Словник – це книга, у якій слова мови, розміщено за абеткою.

Довідка: абеткою, книга, мови..

  • Фізкультхвилинка.

Завдання 3. Уяви, що ти розглядаєш в мережі Інтернет сторінку «Словники». Вони бувають різних видів. Запиши їх за абеткою

Подивись у словничок « Слово про слово» (с.11) і дізнайся, що означають назви словників. Розкажіть про це своїм друзям.

Орфографічний словник, перекладний словник, тлумачний словник.

Завдання 4. Здогадайся, про який словник розповідається у вірші. Запиши його назву.

Орфографічний словник.

Вправа 5. Переслав рядки так, щоб прочитати пораду. Постав у клітинках цифри – номери рядків. Запиши виділені слова у такій послідовності: спочатку двоскладне слово, а потім – трискладові слова.

Словник, порадник, помічник.

Завдання 6 . Прочитай речення. Поясни, чому ми так говоримо.

мудрий порадник

Орфографічний словник – вірний друг

надійний помічник

Поміркуйте, чи можна словник назвати джерелом знань. Усно поясніть свою думку.

Завдання 7 . Допиши речення про орфографічний словник.

Орфографічний словник – мій надійний помічник.

  1. Закріплення вивченого.

  2. Підсумок

  3. Рефлексія

Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Створимо піраміду настрою.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»