і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Робота креслярськими інструментами

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Робота креслярськими інструментами

Положення олівця в руці. Олівець треба тримати біля загостреного кінця трьома пальцями: великим, середнім і вказівним з деяким нахилом у бік руху олівця (16, а). При проведенні лінії мізинець, торкаючись рейсшини (або косинця), ковзає по ній, в той час як ліва рука натиском на рейсшину утримує її від зсуву. При цьому олівець, загострений на конус (9а), повертати не слід.

Фіг. 9 Фіг. 16

Олівець же, загострений як на фігурі 9 б, лопаточкою, краще час від часу поволі повертати то в один, то в другий бік, щоб графітовий стержень сточувався рівномірно. З тією ж метою такий олівець треба повертати приблизно на півоберту перед проведенням нової лінії.

Проведення горизонтальних ліній. Горизонтальні лінії треба проводити зліва направо. При обведенні ж горизонтальних ліній олівцем, загостреним як на фігурі 9, б, можна для одержання товстіших, чіткіших і рівніших ліній повторно проводити їх у зворотному напрямі, тобто справа наліво.

Горизонтальні паралельні лінії зручніше проводити з допомогою рейсшини. Якщо рейсшини нема, їх можна проводити з допомогою лінійки і косинця або двох косинців (фіг. 16, б). При цьому особливу увагу

слід звертати на те, щоб косинець (у нашому випадку на фігурі 16, б косинець з кутами 30°, 60°, 90°) або лінійка, що використовуються як напрямні, не зсувалися з місця.

Проведення вертикальних ліній. Вертикальні лінії проводять звичайно знизу вгору. Повторно в зворотному напрямі, тобто зверху вниз, можна проводити вертикальні лінії тільки при їх обведенні.

Паралельні вертикальні лінії найзручніше проводити з допомогою косинця, що переміщується вздовж кромки рейсшини (фіг.17). Якщо рейсшини нема, можна користуватися лінійкою і косинцем або двома косинцями.

Проведення похилих ліній. Похилі лінії треба проводити в тому ж напрямі, що й горизонтальні, тобто зліва направо (фіг. 18, а). Тільки при обведенні можна повторно проводити їх в зворотному напрямі, тобто справа наліво. На фігурах 18, б і в показані способи проведення похилих паралельних ліній з допомогою лінійки і косинця і двох косинців. У цих прикладах стрілками 1 показано напрям проведення ліній, а стрілками 2 — напрям переміщення косинців, уздовж кромки яких креслять лінії.

Фіг.17 Фіг 18.

Проведення взаємно перпендикулярних ліній. На фігурі 19, а показано використання рейсшини і косинця для проведення через точку 0 лінії, перпендикулярної до відрізка АВ.

Взаємно перпендикулярні лінії в різних положеннях можна проводити з допомогою лінійки і косинця, перекладаючи його після проведення першої лінії (фіг. 19, б і в) або переміщуючи вздовж лінійки (фіг. 19, г і д).

Фіг. 19

При кресленні кіл круговим циркулем його слід тримати так, щоб обидві ніжки були перпендикулярні до поверхні паперу. Для цієї мети ніжки циркуля забезпечені шарнірами, і чим більше коло, тим більше слід згинати ніжки.

Для подовження ніжок при потребі замість ніжки з олівцем вставляється спеціальна надставка, за допомогою якої проводять кола великого радіусу.

Пружинний кронциркуль вживається для креслення кіл малого діаметра. Працюють їм так: встановивши вертикально ніжку кронциркуля у центр кола і притримуючи вказівним пальцем головку стрижня, повідомляють обертання ніжці за допомогою великого і середнього пальців з олівцем. Обертання проводиться легко, без натиску.

Лекало - фігурна лінійка з дерева чи інших матеріалів різної форми. Застосовуються лекала для креслення кривих ліній, які не можна провести за допомогою циркуля. Для роботи треба мати кілька лекал.

Працюючи лекалом, вибирають на ньому на око відповідну ділянку з тим, щоб вона збіглася з декількома поспіль лежачими точками кривої. Необхідно, щоб збіглося не менше трьох точок, а з'єднувати за лекалом потрібно тільки дві точки. Можна з'єднувати відразу всі точки, що збіглися, окрім останньої. Потім підбирають наступну ділянку кривої і т.д. Таким чином, уся крива обводиться по частинах. Слід уникати проведення кривих по внутрішнім частинам лекал - це незручно.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
У цьому матеріалі даються детальні пояснення як користуватися креслярським інструментом
 • Додано
  02.03.2018
 • Розділ
  Трудове навчання
 • Клас
  8 Клас
 • Тип
  Інші методичні матеріали
 • Переглядів
  191
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  1
 • Номер матеріала
  XK691995
 • Вподобань
  0
Курс:«Основи фінансової грамотності»
Часнікова Олена Володимирівна
72 години
2700 грн
790 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь