Рекомендації психолога: "Як діяти із нового навчального року?"

Опис документу:
Методичний матеріал буде корисний як батькам, так і педагогічним працівнкиам. У матеріалі описані короткі рекомендації до початку нового навчального року. Використовуючи їх, можна підготуватись психологічно до нових умов.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Харченко В. Е.

магістр психології

практичний психолог

Запорізький навчально-виховний комплекс №63

м. Запоріжжя, Україна

ЯК ДІЯТИ З ПОЧАТКУ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ?

Карантин вніс зміни в наш графік життя, у тому числі і зміни, що стосуються навчання в закладах освіти. Батьки, учні та педагогічні працівники чекають початку навчального року, запитуючи, що і як буде відбуватись. На це питання може дати відповідь Уряд України, а наше завдання психологічно підготуватись до усіх можливих сценаріїв. Тож поки ми чекаємо 1-го вересня, цей час краще використати для підготовки до різних варіантів розвитку подій.

  1. Якщо діти йдуть до школи як завжди, це не означає, що коронавірус зникнув. Це означає, що епідеміологічна ситуація в регіоні в нормі. Поясність дитині, що усі необхідні міри безпеки треба виконувати: мити/дезінфікувати руки, одягати маску, тримати соціальну дистанцію. Батькам варто розуміти, що школа – це закрите приміщення із великою кількістю дітей, і треба відповідально ставитись до рекомендацій Уряду. Поясніть дитині так, щоб їй було зрозуміло, що карантин не завершений: «зараз ти йдеш до школи як завжди (або в перший раз), але карантин ще не завершений. Памятай про правила, про які ми з тобою говорили: мий руки, користуйся серветками, коли чхаєш чи кашляєш».

  2. Якщо діти йдуть до школи як завжди, але мають змішану форму навчання. Такий варіант також може бути реалізований. Тут присутні усі стандартні рекомендації щодо гігієни та соціальної дистанції в школі. Навчання вдома організовувати так, аби Ви як батьки та як учні не відчували сильного стресу. Так, навчання в дистанційному форматі складніше, вимагає більше ресурсів, із цим навіть складно сперечатись, проте це велика можливість показати дитині, що такий варіант навчання надає багато нових можливостей. Уміти користуватись сучасними технологіями це вимога часу, тому діти мають можливість напрацювати навички в роботі за комп’ютером. Усі негативні емоції краще обговорювати у спокійному тоні, не зриваючись на дітей, тому що дітям навчатись під час карантину у дистанційному форматі важко, і це перше, що мають пам’ятати батьки, коли вимагають робити все досконало.

  3. Якщо діти не йдуть до школи, а навчаються вдома в дистанційному форматі. Допомагайте дитині тим, що Ви не панікуєте, не проявляєте агресію, не роздратовуєтесь. Якщо така вимога із дистанційного навчання стоятиме для територій, що знаходяться у «червоній зоні», то її треба виконувати так, щоб не нашкодити дитині, тобто не переносити негативно забарвлені емоції на дитину. Поясніть дитині: «Зараз ти навчатимешся вдома, я тобі не заважатиму. Ти зараз у класі під час уроку, будь ласка, постався відповідально до навчання у такому форматі. Ти зараз у школі». Головне памятати, що карантин не триватиме вічно і усі ці заходи є тимчасовими, а складнощі роблять нас сильнішими, так як допомагають адаптовуватись до нових сучасних умов.

Стрес, який виникає під час карантину – це природна реакція. Згадайте дихальні вправи, дихайте глибоко та помірно до тих пір, поки не стане легше. Не ізолюйте себе від спілкування, звертайтесь до друзів, до сімї, до колег, до однолітків за допомогою, спілкуйтесь, виговорюйтесь (розмова має терапевтичний ефект), проявляйте емоції, не бійтесь своїх же емоцій.

Якщо Ви відчуваєте будь-який дискомфорт у навчальному процесі як учні, як батьки, як вчителі, будь ласка, звертайтесь до практичних психологів, соціальних педагогів, класних керівників. Вам завжди прийдуть на допомогу.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Всеосвіта дарує

Три iPhone 12

+20 крутих призів з нашого фірмового магазину

до закінчення залишилось
00
00
00
00