Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Формування психологічної готовності працівників закладів освіти до конструктивної поведінки в умовах надзвичайних ситуацій
»
Взяти участь Всі події

Реферат на тему: «Автогрейдери»

Трудове навчання

Для кого: 10 Клас, 11 Клас, Дорослі

08.01.2020

1011

18

0

Опис документу:
У сучасному будівництві одне з найбільш значних місць належить земляним роботам - виробничим процесам зі зведення земляних споруд і видобутку копалин матеріалів. Велика трудомісткість виробництва земляних робіт викликає необхідність їх максимальної механізації, масовість і різноманітність - численність парку машин.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ЗМІСТ

ВСТУП

РОЗДIЛ 1. Призначення та класифікація автогрейдеров 3

РОЗДIЛ 2. .Навісне обладнання для грейдерів 4

РОЗДIЛ 3. Характеристики автогрейдерів 6

РОЗДIЛ 4. Системи контролю та управління 11

РОЗДIЛ 5. Економічна ефективність автогрейдера з АСУ 14 СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 19

ВСТУП

У сучасному будівництві одне з найбільш значних місць належить земляним роботам - виробничим процесам зі зведення земляних споруд і видобутку копалин матеріалів. Велика трудомісткість виробництва земляних робіт викликає необхідність їх максимальної механізації, масовість і різноманітність - численність парку машин.

Прискорення науково-технічного процесу та зростання продуктивності праці зажадали створення і освоєння ефективних систем різних машин для комплексної механізації будівництва. Серед них велику питому вагу займають машини для земляних робіт.

Всі будівельні машини й устаткування ділять на класи: транспортують, вантажопідйомні і монтажні, навантажувальні і розвантажувальні, для земляних робіт і пальових робіт, для переробки кам'яних і в'яжучих матеріалів, для приготування бетонів і розчинів, для оздоблювальних робіт, для арматурних робіт, для виробництва будівельних виробів і конструкцій. Окремий клас будівельних машин і устаткування становить механізований інструмент.

В данному рефераті розглядається автогрейдер - один з численних представників класу машин для земляних робіт. Існують різні за своїм устроєм і параметрам автогрейдери, але всі вони забезпечуються однаковим за формою і принципу дії робочим органом у вигляді вузького і криволінійного в поперечному перерізі відвалу. Відвал кріпиться до поворотного кола, встановленому на тяговій рамі, яка з'єднана з основною рамою машини універсальним шарніром.

1.Призначення та класифікація автогрейдеров

Автогрейдери є самохідні планувально-профіліровочні машини, основним робочим органом яких служить повноповоротний грейдерний відвал з ножами, встановлений під кутом до поздовжньої осі автогрейдера і розміщений між переднім і заднім мостами пневмоколісного ходового обладнання. При русі автогрейдера ножі зрізають грунт, і відвал зрушує його в сторону.

Автогрейдери застосовують для планувальних і профілювальних робіт при будівництві доріг, спорудження невисоких насипів і профільних виїмок, уривки дорожнього корита і розподілу в ньому кам'яних матеріалів, зачистки дна котлованів, планування територій, засипки траншей, ровів, канав і ям, а також очищення доріг, будівельних майданчиків, міських магістралей і площ від снігу в зимовий час.

Автогрейдери використовують на грунтах I ... III категорій. Процес роботи автогрейдера складається з послідовних проходів, при яких здійснюється різання грунту, його переміщення, розрівнювання і планування поверхні споруди.

Сучасні автогрейдери конструктивно подібні і виконані у вигляді самохідних трьохосних машин з повноповоротним грейдерним відвалом, з механічною і гідромеханічної трансмісією і гідравлічною системою управління робочими органами.(Рис.1)

(Рис.1 Автогрейдер GR1803)

Класифікація автогрейдерів

Автогрейдери класифікують за конструктивною масою, типом трансмісії, колісної схемою і типу бортових передач.

За конструктивною масою і потужністю двигуна автогрейдери поділяються на легкі (9 т і до 80 кВт), середні (13 т, 130 кВт), важкі (19 т, 185 кВт) і особливо важкі (понад 19 т і 185 кВт).

Колісна схема автогрейдерів визначається формулою А * Б * В, де А - число осей з керованими колесами; Б - число осей з провідними колесами і В - загальне число осей. Колісна схема вітчизняних автогрейдерів легкого і середнього типів 1 * 2 * 3, важкого типу 1 * 3 * 3.

За типом трансмісії розрізняють автогрейдери з механічною і гідромеханічною трансмісіями. Гідромеханічна трансмісія забезпечує автоматичне і плавне зміни швидкості руху автогрейдера, механічна - ступеневу.

Бортові передачі бувають двох типів - у вигляді бортових редукторів (у легких і середніх автогрейдерів) і роздільних провідних мостів (у важких автогрейдерів).

2. Навісне обладнання для грейдерів

Автогрейдер ДЗ98

Висота відвала , мм.

990

Довжина відвала, мм.

3220

Глибина копання, мм.

150

Маса, кг

1425

Бульдозерний відвал, який має криволінійну поверхню, розміщений перед передніми колесами .Відвал виробляє безпосередню роботу з грунтом і будівельними матеріалами. Його ніж може повертатися в горизонтальному і вертикальному напрямку, тим самим формуючи укоси або зрушуючи грунт в потрібне місце. В технічно просунутих моделях, є функція нівелювання, яка дозволяє оператору працювати з більш високою точністю фінішного профілювання, що особливо важливо на складних інженерних об'єктах.

Прокладальне обладнання - це конструкція, розміщена перед передніми колесами автогрейдера і призначена для зрушування грунту і снігу в поперечному напрямку за рахунок оральної дії.

Высота отвала, мм.

950

Длина отвала, мм.

3400

Глубина копания, мм.

200

Масса, кг

1410

 

Розрихлювальне обладнання (кирковщик) - додаткове обладнання, що складається з рами, з'єднаної за допомогою кронштейнів кріплення із задньою частиною автогрейдера (А-120), або перед передніми колесами (ДЗ98) і призначене для впровадження і розпушування на невелику глибину таких матеріалів, як грунт, асфальтові, гравійні та подібні дорожні покриття

Высота, мм.

1070

Длина, мм.

1920

Глубина рыхления, мм.

260

Масса, кг

1200

 

Снігоочисний відвал, що встановлюється попереду і призначений для очищення доріг і територій від снігових заметів.

Высота отвала, мм.

1630

Длина отвала, мм.

3228

Масса, кг

1215

 

До додаткового обладнання також відноситься автоматична система

управління відвалом.

3.Характеристики автогрейдеров

Автогрейдер ДЗ-98

Клас: 250

Експлуатаційна маса, кг: 19500

Двигун: ЯМЗ -238 НД 3

Потужність, кВт: 173

Трансмісія: механічна

Швидкість в км / год: 3,5-46

Колісна формула: 1х3х3

Число передач вперед: 6

Число передач назад: 6

Габаритні розміри

Довжина, мм: 9800

Ширина, мм: 3220

Висота (без маяка): 4000

Автогрейдер ДЗ-98: європейська інтеграція!

«Група ГАЗ» провела презентацію в Латвії автогрейдера ДЗ-98В, що випускається на заводі «Челябінські будівельно-дорожні машини» для міністерства транспорту і керівників найбільших дорожніх компаній країн Балтії. Важкий автогрейдер ДЗ-98 призначений для виконання великих обсягів земляних і профілювальних робіт в різноманітних умовах дорожньо-будівельного виробництва. Головним достоїнством новинки є комплектація техніки німецьким двигуном Deutz. Габаритні розміри ДЗ-98В: довжина - 9800; ширина - 3220 при висоті - 4000 мм. Дану техніку доцільно застосовувати при виконанні енергоємних земляних робіт великого об'єму або у важких дорожніх умовах. Крім того, новий автогрейдер - перша машина даного класу, яка має сертифікат відповідності для реалізації і експлуатації його на території європейських країн.

Автогрейдер ГС-18.05

Автогрейдер ГС-18.05 призначений для профілювання і планування поверхні земляного полотна доріг, зведення насипів, розрівнювання і переміщення грунту, гравію або щебеню по полотну при будівництві та ремонті доріг, а також для влаштування кюветів, бічних канав і виїмок. Може використовуватися при очищенні доріг від снігу та льоду. Шарнірно зчленована рама, поворотний грейдерний відвал дозволяють виробляти широкий захоплення дорожнього полотна, ефективно використовуючи бульдозерний і грейдерний відвали. Завдяки полноповоротного грейдерного відвалу можна вести профілювання при русі заднім ходом.

Технічні характеристики:

Клас 180

Двигун ЯМЗ236Д4,130квт.

Трансмісія механічні., 12 вперед, 4 назад

Швидкість руху 3,2-38 км \ год

Колісна формула 1х2х3

Довжина грейдерного відвалу 3740 мм

Висота грейдерного відвалу 630 мм

Опускання відвалу 450 мм

Винос грейдерного відвалу 700 мм

Кут повороту відвалу 0 ... 90 град.

Маса 16650 кг

Габаритні розміри 9,6 x 2.5 x 3.5 м

Автогрейдер А-120

Автогрейдер А-120 - самохідний грейдер.

Автогрейдер А-120 застосовується в дорожньому будівництві для планування і профілізації поверхні грунту, переміщення грунту і дорожньо-будівельних матеріалів, для будівництва, ремонту і утримання ґрунтових доріг. Автогрейдер застосовується також для очищення доріг від снігу та льоду

Двигун автогрейдера А-120.1

Модель ЯМЗ-236M2

Тип 6 -ціліндровий, дизельний, з водяним охолодженням

Потужність двигуна 180 к.с. / 132 кВт

Номінальна частота обертання 2100 об / хв

Пуск електростартерний

Трансмісія автогрейдера А-120.1

Тип гидромеханическая з перемиканням передач під навантаженням з приводом на всі колеса

Кількість передач: вперед - 4

назад - 2

Ходова частина автогрейдера А-120.1

Колісна формула 6х4

Кількість мостів 2

Провідні мости задні

Задні мости балансирная візок, що забезпечує прокачування балансиров в поздовжній площині

Головна передача одноступенева конічна, з диференціалом

Бортові редуктори заднього моста планетарні

Напівосі повністю розвантаженого типу

Колісні гальма колодкові, на провідних колесах

Рама шарнірно-зчленована

Максимальний кут складання рами, не менше ± 25 °

Підвіска переднього моста шарнірна, що забезпечує прокачування моста в поперечній площині

Шини 14,00-20

Тиск в шинах 0,25-0,3 МПа

Управління автогрейдера А-120.1

Управління: - зчепленням - механічне

- коробкою передач - гідромеханічне

- поворотом передніх коліс - гідравлічне

Управління гальмами: - колісними - гідравлічне з пневмоусілітелем

- стоянковим - механічне

Управління робочими органами, нахилом коліс гідравлічне

Кабіна

Простора і світла кабіна автогрейдера безпечного виконання з відмінною оглядовістю з вбудованою системою захисту машиніста при перекиданні машини (ROPS), від падаючих предметів (FORS)

Додаткове обладнання

Устаткування з неповоротним відвалом

розрихлювальне обладнання

Устаткування з кірковщіка

Снігоочищувальне обладнання

Модифікація Комплектація

A-120.10010 З неповоротним відвалом і розрихлювальне обладнання

A-120.10020 З неповоротним відвалом

A-120.10030 З кірковщіком

A-120.10040 Снігоочисне обладнання

A-120.10050 Снігоочисне обладнання З поворотним відвалом

Автогрейдер А-120.1 може комплектуватися двигунами CUMMINS, коробками перемикання передач Zahnradfabric, кондиціонерами і сидіннями водія західного зразка.

Автогрейдери фірми Volvo

Фірма Volvo розробила нові автогрейдери серії G900 з семи моделей, дві з яких з приводом на всі колеса. Моделі G930 - G960 оснащені двигуном D7 (об'єм циліндрів 7,2 л), моделі G970 - G990 - двигуном D9 (об'єм циліндрів 9,4 л) власного виробництва. Двигуни фірми Volvo відрізняються високим крутним моментом, низькими значеннями частоти обертання і витрати палива, відповідають вимогам по емісії ступені IIIA в EC (і US TIER 3) і застосовують V-ACT-Technik фірми Volvo. Це означає, що вони працюють при низькій емісії та мають великі резерви по потужності. На всіх семи моделях є три ступені потужності - для оптимальної роботи двигуна і витрати палива в залежності від швидкості пересування. Гідроциліндри підйому відвалу розташовані на великій відстані і, працюючи спільно з гідроциліндром повороту, забезпечують оптимальну установку відвалу і його стійкість. Гідравлічна система Load Sensing і потужний привід поворотного круга забезпечують високу точність переміщення грунту.

На машинах встановлена ​​нова коробка передач HTE840 власної розробки з ручним і автоматичним перемиканням швидкості. Використовуючи функцію Autoshift, оператор вибирає тільки мету, а швидкість автоматично встановлюється в залежності від умов роботи. Функція ShuttleShift збільшує швидкість робочого циклу, оскільки необхідні швидкості вперед-назад включаються без перемикання муфт. Функцію Autoshift має коробка передач Volvo HTE1160 з 17 ступенями швидкості: 11 вперед і 6 назад, що свідчить про хорошу чутливості управління (при низьких швидкостях) і ефективному пересуванні (при більш високих швидкостях), а все разом про високу точність роботи при нормальній швидкості пересування

У автогрейдерів з приводом на всі колеса досягається найкращий контакт з грунтом навіть у важких грунтових умовах. Простим натисненням на кнопку вимикається передній привід, тандем-привід забезпечує велике тягове зусилля і високу швидкість. Крім того, є «повзуча» швидкість з гідростатичним переднім приводом. При цьому середній відвал не штовхається, а тягнеться, забезпечуючи точне планування.

Кабіна оператора зі збільшеною площею огляду (в порівнянні з попередньою моделлю) знижені рівень шуму і вібрації, встановлені фільтри для очищення повітря, а невеликий надлишковий тиск повітря забезпечує чистоту робочого місця. Всі органи управління знаходяться на центральному пульті, який можна пересувати і нахиляти, педалі і важелі досяжні і не вимагають великого зусилля при роботі. Кабіна забезпечена системами захисту ROPS / FOPS.

4.Системи контролю і управління

Загальний опис систем управління будівельною технікою.

Існують кілька видів систем управління, починаючи з простих, що працюють по струні і лазеру, до високопродуктивних тривимірних систем GPS. Більшість з цих систем зазвичай встановлюються на техніку вже після початку її експлуатації, хоча деякі з виробників вже зараз пропонують техніку з попередньо встановленою системою.

Тривимірні системи управління

Автогрейдер, обладнаний тривимірною системою управління BladePro 3D.

Найбільш революційні зміни в області проведення земляних робіт досягаються при введенні в виробництва тривимірних систем управління. Тривимірна система визначає координати XYZ відвалу машини і порівнює ці дані з попередньо завантаженою цифровою моделлю. Обчислюється проектна висота і поперечний ухил для поточної позиції, і система автоматично переміщує відвал на потрібну висоту і ухил, використовуючи встановлений електрогідроклапан.

Інформація про поточний стан відвалу та його ухил по відношенню до проектної поверхні показується на екрані в кабіні машини. Системи управління на основі GPS можуть забезпечити точність до 30 мм і можуть дозволити машиністам виконати більшу частину земляних робіт, використовуючи як автоматичний режим управління відвалом, так і ручний. При використанні системи управління з електронним тахеометром ATS точність проведення земляних робіт може бути досягнута до ± 5 мм, дозволяючи провести остаточну обробку земляного полотна.

Існують два основних типи 3D систем автоматичного управління:

1. Система, заснована на використанні GPS. Ця система завантажує проектну поверхню, і планове положення елементів будівельного майданчика і дозволяє оператору виконати більшу частину земляних робіт і часто використовується на початкових етапах проекту, коли треба проводити роботи з досить великим обсягом переміщуваного грунту. Система GPS (Global Positioning System) заснована на використанні мережі навігаційних супутників спеціальним чином розташованих на орбітах навколо планети. На обох сторонах відвалу машини встановлюються дві GPS антени. GPS - приймач в машині кілька разів на секунду обчислює точну позицію цих антен і передає ці дані в комп'ютер для обробки.

2. ATS (Advanced Tracking Sensor) - електронний тахеометр з системою самонаведення і стеження - використовується для проведення точних робіт. Електронний тахеометр ATS автоматично відстежує спеціальний відбивач, встановлений на відвалі машини, постійно вимірює його позицію і передає виміряні дані в комп'ютер, встановлений в кабіні машини, який порівнює ці дані з проектними.

Основною перевагою системи ATS є "пошуковий інтелект", який в разі якщо візирна лінія між відбивачем на машині і електронним тахеометром перервана (наприклад, проїхала машина між автогрейдером і тахеометром), дозволяє за дуже короткий проміжок часу автоматично знайти і швидко навести знову на відбивач.

Обидві 3D системи забезпечують машиніста машини всіма перевагами 3D системи управління. Бортовий комп'ютер визначає точну позицію кожного кінця відвалу. Потім порівнює ці позиції з проектною висотою і обчислює, на скільки треба підняти або опустити відвал. Ця інформація відображається на екрані комп'ютера у вигляді положення машини на плані місцевості, в розрізі (поперечний профіль), у вигляді текстової інформації, а також на спеціальних індикаторах. Ці індикатори використовуються для ручного управління відвалом машини, вказуючи машиністу напрямок переміщення відвалу і напрямку зсуву від будь-якої заданої лінії. В автоматичному режимі, підйом і опускання відвалу відбувається за допомогою електрогідроклапана.

3.Система Trimble BladePro 3D призначена для установки на автогрейдери, асфальтоукладальники або дорожні фрези. На відміну від лазерних систем, які в основному призначені для роботи на прямолінійних ділянках і майданних об'єктах, або на відміну від ультразвукових систем для яких необхідно встановлювати копірну струну, система Trimble BladePro 3D дозволяє формувати поверхні практично будь-якої форми і без будь-якої розбивки.

Система складається з наступних основних компонентів:

• бортовий комп'ютер, керуючий роботою системи (рис. 1);

•електронна система стеження за переміщенням машини (роботизований тахеометр і активний відбивач);

• датчик ухилу і повороту відвалу;

• електрогідроклапани, для управління циліндрами відвалу;

• програмне забезпечення Terramodel, для проектування і перетворення даних.

Основний принцип роботи з системою досить простий. В бортовий комп'ютер завантажуються проектні дані в цифровому вигляді по ділянці робіт. Роботизований тахеометр встановлюється в зручному місці і прив'язується у 2 - 3 опорних точках до місцевої будівельної системи координат. Після включення системи тахеометр автоматично знаходить активний відбивач, встановлений на відвалі машини, і постійно відстежує його переміщення з максимальною кутовою швидкістю 23 ° / сек.

Частота визначення координат позиції відвалу може бути встановлена ​​до 6 раз в секунду. Координати передаються в бортовий комп'ютер по радіомодему. Бортовий комп'ютер використовує дані від тахеометра, датчика нахилу і повороту відвалу для обчислення положення і поточного ухилу леза. Ці дані порівнюються з проектним положенням, т. Е. Тим становищем леза відвалу, яке повинно було б бути в даній позиції. В результаті обчислюються величини, на скільки треба підняти або опустити лівий або правий гідроциліндр відвалу. Зміна положення циліндрів відбувається автоматично або, при необхідності, вручну, орієнтуючись за інформацією на екрані бортового комп'ютера.

В результаті машиністу не потрібно вести автогрейдер тільки по одній проходці, а він може вже переміщатися по полотну практично в будь-якому напрямку, формуючи точну копію запроектованої поверхні дороги. При цьому не потрібно робити розбивку на трасі: розставляти пікетажні кілочки з відмітками або натягувати струну для роботи з ультразвуком, контролювати за допомогою будь-яких геодезичних інструментів полотно після проходів автогрейдера - машиніст сам скаже, де треба додати грунту, де треба - зрізати.

При використанні системи BladePro 3D на основі роботизованого тахеометра Trimble ATS (аналог Trimble 5600 Robotic) точність формування, наприклад, земляного полотна дороги може бути досягнута в межах +/- 5 - 10 мм, в результаті економиться не тільки час на проведення робіт, але і матеріал, в тому числі і дорогу асфальтобетонну суміш верхніх шарів.

Система є універсальною, тобто вона може працювати і в звичайному 2D режимі, наприклад з використанням лазерного приймача і лазерного будівника площини (лазерного нівеліра) або ультразвуковим датчиком.

5.Економічна ефективність автогрейдера з АСУ

У зв'язку з постійним зростанням вимог до якості будівельної продукції виникає необхідність підвищувати загальний технічний рівень будівельних робіт, їх надійність, довговічність, естетичність, технологічність. Земляні роботи займають в загальній схемі будівництва особливе місце, особливо при спорудженні доріг, шляхопроводів, аеродромів і т. Д. Тому питання точності проведення земляних робіт мають принципове значення, бо вони, в кінцевому рахунку, визначають рівень якості будівельних робіт.

Сьогодні будівельники всього світу активно застосовують сучасні системи автоматизованого управління Trimble для того, щоб отримувати вигідні підряди, оскільки такі системи значно скорочують тривалість і вартість виконуваних робіт. Найчастіше системи автоматичного управління практично повністю окупають себе вже на першому проекті.

Так чому ж вигідніше купувати будівельну техніку з автоматичною системою управління? Проілюструємо це на простому прикладі економії асфальтобетону при будівництві дороги.

Всім відомо, що додаткові витрати асфальтобетону, що виникає при нерівностях земляного полотна дороги досить дороге задоволення, тому вигідніше правильно сформувати основу, ніж "засипати" потім нерівності асфальтом.

Розглянемо типовий розріз дорожніх одягів для доріг з твердим покриттям з асфальтобетону. Згідно з проектом повинно бути:

Що зазвичай виходить в реальності?

При використанні стандартного автогрейдера, наприклад, виробництва країн СНД:

• клас точності планування близько ± 50мм

• еквівалентна товщина шару, що укладається 175 мм ((225 + 125) / 2)

Грейдер з системою Blade Pro або BladePro 3D

• клас точності системи ± 5мм

• реально отримується точність 2s ± 10мм

Еквівалентна товщина шару, що укладається 135 мм ((125 + 145) / 2)

Розрахунок економічної ефективності

(Тільки для шару асфальтобетону. З урахуванням подстилающих шарів, ефективність вище в 1.5 ... 2 рази)

Різниця еквівалентної товщини шару, що укладається sHеф = 175 - 135 = 40 мм

Площа зекономленого шару при ширині 9м sS = 9 * 0,04 = 0.36 кв. м

Обсяг зекономленого матеріалу на 1 км sV = 0.36 * 1000 = 360 куб. м

Економія на 1 км при ціна А / Б $ 30 за 1 куб.м s $ a = 360 * 30 = $ 10800

Порівняння витрат:

Розглянемо автогрейдер імпортного виробництва

При ціні грейдера іноземного виробництва з САУ ~ $ 300 000

Грейдера, виробництва СНД без САУ ~ $ 40 000

Таким чином, якщо оцінювати витрати на використання автогрейдера з системою BladePro і BladePro3D і витрати на використання автогрейдера без будь-якої автоматичної системи, то можна зробити висновок, що в результаті нерівностей земляного полотна йде перевитрата матеріалу на асфальтобетонне покриття. Але без автоматичної системи управління відвалом автогрейдера ця перевитрата набагато більше. І вже на перших кілометрах дороги собівартість автогрейдерів стане однаковою. При експлуатації автогрейдера на ділянці будування дороги більше 40 км, на зекономлені кошти можна купити ще один автогрейдер.

Звичайно, цю оцінку не можна вважати аксіомою по економії асфальтобетону при використанні систем автоматичного управління. Всім ясно, що багато нерівностей підстилаючого полотна будівельники просто не помічають, і в кошторисах на роботи вже заздалегідь "планується" перевитрата матеріалу, або в кращому випадку, використовують перероблений асфальт для приховування нерівностей. Але в будь-якому випадку ця економічна оцінка дає загальне уявлення про доцільність використання Систем Автоматичного Управління.

Крім економії на асфальтобетоні при використанні САУ реально можна скоротити витрати на геодезичні роботи, наприклад, встановивши на автогрейдер або бульдозер тривимірну систему (Trimble BladePro3D або SiteVision) це відмова від необхідності проводити розбивку, розставляти кілочки, здійснювати контроль полотна після кожного проходу автогрейдера і т.д. Цей тип систем використовує цифрову модель проекту для обчислення необхідного положення відвалу, від машиніста машини буде тільки вимагатися вести машину, так би мовити "по приладах". При використанні більш простих - так званих 2D систем від геодезиста буде вимагатися тільки встановити лазерний будівник площини і задати проектний подовжний і поперечний ухили або виставити копірну струну. Як і з тривимірними системами, контроль над правильністю проведення робіт здійснює сам машиніст машини.Також, якщо враховувати можливості роботи деяких видів систем практично в будь-яку погоду і в нічний час, то можна отримати додаткову економію ще близько 30%. Таким чином, системи автоматичного управління дозволяють не тільки економити матеріал, засоби на геодезичні роботи і контроль, паливно-мастильні матеріали, але оптимізувати робочий час дорогої будівельної техніки. Наприклад, не буде необхідності тримати автогрейдер на кожній з ділянок проведення робіт, а буде вигідніше, швидко виконавши необхідну роботу в одній, перебазувати техніку на іншу ділянку.

Визначення продуктивності автогрейдера

П = (B - b) * V * m / t, м2 / ч

B - ширина смуги планування, ширина відвалу

b - ширина смуги перекриття

V - робоча швидкість

m - кількість проходів по одному місцю

t - час циклу

t = Σ ti

t1 - час переміщення грунту

t2 - підйом відвалу в транспортне положення

t3 - час зворотнього ходу

t4 - час маневрування

t5 - час перемикання передач

t6 - час опускання відвалу в робоче положення

Список литературы

 1. СДМ, №2, 2007 г.

 2. http://www.trimblegcs.ru/

 3. http://www.navgeocom.ru/

 4. http://www.grader.biz/

 5. http://www.china-tech.ru/

 6. Хмара Л. А., Кравець С. В., Скоблюк М. П. та ін. Машини для земляних робіт : Харків : ХНАДУ, 2014. 548 с.

 7. Сукач М. К. Будівельні машини і обладнання. Київ : Ліра-К, 2016. 390 с.

 8. Вавилов А.В., Леонович И.И., Максименко А.Н. Дорожно-строительные машины. - Мн.: УП “Технопринт”, 2000. - 515с.

 9. 2. Ветров Ю.А. Машины для земляных работ.- Киев: Выща школа, 1981. - 384с.

 10. 3. Дорожно-строительные машины и комплексы. /Под ред. В.И. Боловнева. - М.: Машиностроение, 1988, - 384 с.

 11. 4. Машины для земляных работ. /Под ред. Н.Г. Гаркави. - М.: Высш. школа, 1982. - 335 с.

 12. 5. Строительные машины. / Под ред. Д.П. Волкова. - М.: Высш. школа, 1988. - 319 с.

 13. 6. Теория, конструкция и расчет строительных и дорожных машин. / Под ред. Л.А. Гобермана. - М.: Машиностроение, 1979. - 408 с.

 14. 7. Хархута Н.Я., Капустин М.И. Дорожные машины. - Л.: Машиностроение. 1968. - 416 с.

 15. 8. Яцкевич В.В. Методическое пособие “Машины для земляных работ”. - Мн.:1999. - 30 с.

У сучасному будівництві одне з найбільш значних місць належить земляних робіт - виробничих процесів зі зведення земляних споруд і видобутку копалин матеріалів. Велика трудомісткість виробництва земляних робіт викликає необхідність їх максимальної механізації, масовість і різноманітність - численність парку машин.

Прискорення науково-технічного процесу та зростання продуктивності праці зажадали створення і освоєння ефективних систем різних машин для комплексної механізації будівництва. Серед них велику питому вагу займають машини для земляних робіт.

Всі будівельні машини й устаткування ділять на класи: транспортують, вантажопідйомні і монтажні, навантажувальні і розвантажувальні, для земляних робіт і пальових робіт, для переробки кам'яних і в'яжучих матеріалів, для приготування бетонів і розчинів, для оздоблювальних робіт, для арматурних робіт, для виробництва будівельних виробів і конструкцій. Окремий клас будівельних машин і устаткування становить механізований інструмент.

В даному курсовому проекті розглядається автогрейдер - один з численних представників класу машин для земляних робіт. Існують різні за своїм устроєм і параметрам автогрейдери, але всі вони забезпечуються однаковим за формою і принципу дії робочим органом у вигляді вузького і криволінійного в поперечному перерізі відвалу. Відвал кріпиться до поворотного кола, встановленому на тяговій рамі, яка з'єднана з основною рамою машини універсальним шарніром.

ЗМІСТ

ВСТУП

1.Призначення та класифікація автогрейдеров………………………………..4

2.Навісне обладнання для грейдерів .............................. 5

3.Характеристики автогрейдерів ....................................... 7

4.Системи контролю та управління .................................... ..12

5.Економічна ефективність автогрейдера з АСУ............... ..20

Список використаної літератури ............................................

Гре́йдер (англ. grader, от англ. grade — нивелировать, выравнивать) — прицепная или самоходная машина для планировки и профилирования площадей и откосов, разравнивания и перемещения грунтаснега или сыпучих строительных материалов.

Выполнение всех функций грейдера происходит с помощью специального рабочего органа — отвала с ножом, который смонтирован на раме машины. Его можно поднимать, опускать, поворачивать в горизонтальной и вертикальной плоскости.

Самоходные грейдеры носят также название автогрейдеры. Отвал автогрейдера снабжен механическим или гидравлическим управлением, приводимым в действие от двигателя.

Иногда на автогрейдере устанавливается вспомогательный орган — кирковщик, который состоит из 7—11 зубьев, предназначенных для разрушения дорожных одежд и покрытий при ремонте дорог.

Грейдеры применяются при строительстве и содержании дорог, аэродромов, в сельском хозяйстве.

Первые автогрейдеры в СССР (модель В-1) были выпущены в 1947 году Пайдеским заводом дорожных машин (тогда — Механической центральной ремонтной мастерской). Конструктором грейдера был Арнольд Вольберг (эст. Arnold Volberg), основой для него послужил грузовой автомобиль ГАЗ-АА[1][2][3].

Длина ножей грейдеров, выпускаемых в СССР, а впоследствии и в России — 2,5—4,5  м; производительность 45 м3/ч.

Автоматика нивелирования для автогрейдера[править | править код]

Автогрейдер, оснащенный автоматикой нивелирования

Автогрейдеры, имеющие объемный гидравлический привод регулировки положения отвала, могут оснащаться автоматическими системами нивелирования, применение которых облегчает работу оператора и позволяет добиться необходимых параметров профилируемой поверхности за меньшее число проходов грейдера, что повышает технико-экономические показатели машины.

Рекордсмены[править | править код]

Самый большой из когда-либо созданных в мире грейдеров — Acco Grader итальянской компании Umberto Acco Company. Был выпущен в единственном экземпляре. Весил 160 тонн, имеел два двигателя Caterpillar, суммарная мощность которых составляет 1700 л.с. Мотор на 1000 л.с. находился в задней части машины, на 700 л.с. — в передней.

Первоначально «рекордсмена» построили для экспорта в Ливию. Однако из-за действовавших в то время ограничений на торговлю с Ливией машину так и не доставили заказчику, да и после победы революции Каддафи последняя предпочла преимущественно советские машины ДЗ. В итоге машина оставалась на хранении в Италии (в основном как туристический аттракцион), а к сентябрю 2012 года была разобрана: отвал, кабина и задние колеса проданы, шасси разрезано на металлолом[4].

23

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.