Реферат ''Цікаві факти про Ніколу Теслу''

Фізика

Для кого: 9 Клас

27.06.2019

475

4

0

Опис документу:
В цьому рефераті Ви дізнаєтесь 10 цікавих фактів про Ніколу Теслу. Ось деякі з них: Тесла відпочивав приблизно 4 години на день. З них дві години йшло на роздуми і тільки дві години сон. Тесла майже професійно грав на більярді.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Нікола Тесла (1856 – 1943) – австро-угорський винахідник в області електротехніки і радіотехніки сербського походження, інженер, фізик.

Цікаві факти про Ніколу Теслу

Тесла панічно боявся мікробів, постійно мив руки і в готелях вимагав до 18 рушників в день. Закінчивши школу, він захворів на холеру і пролежав у ліжку майже 9 місяців.

Якщо під час обіду на стіл сідала муха, змушував офіціанта принести нове замовлення. Оселявся в готелі тільки в тому випадку, якщо номер його апартаментів був кратний трьом. Прогулюючись по вулиці, він міг в раптовому пориві зробити сальто. Він часто гуляв у парку і читав напам’ять «Фауста» Гете, і в ці моменти його спадала на думку блискучі технічні ідеї. У нього був незрозумілий дар передбачення. Одного разу, проводжаючи друзів після вечірки, він умовив їх не сідати в поїзд і цим врятував їм життя – поїзд дійсно зійшов з рейок, і багато пасажирів загинули або отримали травми… Тесла майже професійно грав на більярді. Тесла відпочивав приблизно 4 години на день. З них дві години йшло на роздуми і тільки дві години сон. Тесла плекав люту антипатію до жіночих сережкок, особливо з перлами. Запах камфори доставляв йому дуже сильний дискомфорт. Тесла рахував кроки при ходьбі, кількість тарілок з супом, чашок з кавою і шматків їжі. Якщо йому не вдавалося це зробити, то їжа не доставляла йому задоволення, тому він вважав за краще їсти в поодинці. Тесла ніколи не був одружений. Це сприяло його науковим здібностям В кінці 1890-х років між Ніколою Тесла і Томасом Едісоном розгорілася війна, яку потім назвали “війною струмів». Компанія Тесли працювала зі змінним струмом, а компанія Едісона – з постійним. Едісон всіляко намагався очорнити конкурентів – демонстрував публіці, як від змінного струму вмирають тварини і навіть розробив проект першого в світі електричного стільця (природно, який працював від “поганого” змінного струму). Незважаючи на виверти Едісона, Тесла взяв верх – в країні стали використовувати змінний струм. У 1897 році Тесла винайшов мініатюрний радіокерований корабель. Подібні іграшки з’явилися в наших магазинах тільки через 100 років. Тесла і Едісон ще не раз зустрічалися в житті. Один раз Тесла і Едісон були номіновані на одну і ту ж Нобелівську премію. Передбачалося, що вони розділять її навпіл. Але закляті вороги вважали за краще відмовитися від неї. Тесла помер у віці 86 років, в кімнаті 3327 готелю Нью-Йоркер. Незважаючи на всі його численні патенти, до кінця життя Нікола занурився в борги і бідність. Існує думка, що Тесла знищив всі документи, пов’язані з його геніальними винаходами. Але за заявами співробітників сербського музею Тесли, до нас дійшло щонайменше 60 000 наукових документів, написаних Ніколою.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.