Проект "РОСЛИНИ-ХИЖАКИ". Реферат "З області фантастики"

Опис документу:
Так багато назвичного в природі!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Білоцерківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4

Реферат підготував

учень 4-А класу

Бичкар Назар

під керівництвом

вчителя-методиста

Омельчук Н. М.

Якщо ви думали, що рослини-хижаки - це з області фантастики, то можу вас обрадувати: це сама що ні на є дійсна реальність . За різним даними, відомо близько 400-500 видів м'ясоїдних рослин. Всі вони частина живильних речо-вин одержують за рахунок тварин (в основному комах), яких вони ловлять різними хитромудрими способами. У найбільш відомих "хижаків" - росичок, непентесів і саррацений - основну частину видобутку становлять комахи (зві-дси іншаназва цих рослин - комахоїдні). Інші – водні пузирчатки й альдро-ванди - ловлять найчастіше планктонних ракоподібних. Є й такі "хижі" рос-лини, які харчуються мальками, пуголовками або навіть жабами і ящірками. Існує три групи таких комахоїдних рослин - це рослини з листами-пастками, у яких половинки листів із зубцями по краї щільно захлопуються, рослини з листами-липучками, у яких волоски на листах виділяють приваблюючих ко-мах липку рідину, і рослини, у яких листи мають форму кувшинчика із кри-шечкою, наповненого водою.

Хижі рослини стали справжніми втіленням таємничості і непізнаності дикої природи. Вони підкорюють нас своєю винахідливістю, чудовою пристосову-ваністю до ворожого оточення і просто своєю красою. Якщо дотримуватися істини, то слід було б, звичайно, назвати їх комахоїдними, а не хижими. Але міф про рослини вбивць все одно продовжує існувати. Якщо в давні часи де-які з рослин взялися «поїдати», а вірніше «перетравлювати» комах, то виклю-чно, лише для того, щоб вижити у ворожому середовищі, де грунт настільки бідний або настільки кислий, що коріння не могли отримувати поживні речо-вини звичним шляхом. Не знайшовши іншої можливості задовольнити свою потребу в мінеральних солях і мікроелементах, ці рослини еволюціонували настільки, що змогли отримувати їх з органічної матерії. Саме тому хижі ро-слини почали ловити живі істоти, які забезпечують їм необхідне харчування. У міру налічується до п'ятисот видів рослин хижаків. І що найдивніше, багто комахоїдні рослини так малі, виглядають такими витонченими і ніжними, що зовсім не здаються підступними хижаками, обманом заманює і потім погли-наючими здобич.

Що змушує ці рослини «виходити на полювання»? Справа в тому, що ростуть «хижаки», як правило, на болотах, в багнистих і вологих місцях - там, де більшість рослин просто не можуть вижити через брак поживних речовин. А рослини-хижаки чудово відчувають себе в таких спартанських умовах, попо- внюючи раціон тваринною їжею. Звичайно, рослини полюють зовсім не так, як тварини, і видобуток у них не найбільша - комахи. Всі рослини мисливці - квіткові. Але не квітки (хоча часом дуже красиві) залучають комах. Головна принада для жертви - листя, що видають солодкий запах особливої ​​рідини, що виділяється рослинами. Саме так ловить своїх жертв росичка круглолиста, добре знайома жителям північних широт Росії. Росичка круглолиста На кожному листочку знаходиться до двох сотень волосків. На кінчику кож-ного волоска блищить крапелька рідини. Вона схожа на крапельку роси. Звід-си і назва рослини - росичка круглолиста. Це саме справжня рослина-хижак. Блискучі липкі краплі, що привертають комах, містять цілий набір речовин, які беруть участь у перетравлюванні жертв. До складу крапель входить також речовину кониїн, який знерухо- млює спійманих комах. У відповідь на рухи прилиплі комахи сусідні волоски тягнуться до жертви, а сам лист росички починає поступово закриватися. Переварювання жертви середнього розміру відбувається протя- гом 2-3 діб. На розкрився через деякий час лист, від жертви майже нічого не залишається.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ГЕОГРАФІЇ залишилося:
0
4
міс.
1
8
дн.
1
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!