Проект "РОСЛИНИ-ХИЖАКИ". Реферат "Рослинні пастки"

Опис документу:
Так багато назвичного в природі!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Білоцерківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4

Реферат підготувала

учениця 4-А класу

Дишлюк Вероніка

під керівництвом

вчителя-методиста

Омельчук Н. М.

Рослиннні пастки

Рослини-хижаки живуть у воді прісних водоймищах, на заболочених лугах і болотах, в торфі, піску, тобто на субстратах, бідних з'єднання-ми азоту. Неминуче в таких умовах азотисте голодування, а також не-стача фосфору, калія та інших речовин хижі рослини компенсують за рахунок перетравлювання невеликих тварин, в основному комах, яких ловлять за допомогою спеціальних органів — метаморфізован-ного листя. На поверхні такого листя є залозки, що виділяють травні ферменти типа пепсину і органічні кислоти. Ферменти розщеплюють білки тіла тварини до простіших, засвоюваних рослинами з'єднань. У найвідоміших «хижаків» - росичок, непентесів і сараценій основну ча-стину здобичі складають комахи (звідси інша назва цих рослин — ко-махоїдні). Інші — водні пухиринки і альдрованди ловлять найчастіше планктонних ракоподібних. Є і такі хижі рослини, які харчуються мА-льками риб, пуголовками або навіть жабами і ящірками. В наземних хижих рослин коренева система розвинена слабо, у водних вона зре-дукована, проте, всі вони можуть існувати за рахунок речовин, що от-римуються з ґрунту або води. Проте додаткове живлення тваринною їжею прискорює розвиток комахоїдних рослин, перехід до цвітіння і плодоносіння.


У світі налічується близько 450 видів таких рослин, що належать до 6 родин.

Ареали їх зростання — в найрізноманітніших куточках світу.

Рослини використовують п'ять механізмів різного типу для ловлі здобичі: - ловильні листки у формі глечиків; - листки, що стуляються; - липкі пастки; - засмоктувальні пастки; - пастки типу невиливайки.

Проте тип пастки не пов'язаний з належністю рослини до певної ро-дини. В одній і тій самій родині рослини можуть мати уловлювачі пристрої різних типів. В родині пухирникових є представники трьох груп, в родиніросичкових - двох. Приваблена чашечкоподібними ловильними листками, комаха сідає на листок і сковзає з його гладкої поверхні вниз, тонучи у травному соку. Поступово всі поживні речовини комахи рослина всмоктує через поверхню листка.

В Україні майже всі види рослин-хижаків занесені до Червоної книги України. Нині не охороняються на державному рівні лише 2 види комахо-їдних рослин - росичка круглолиста та пухирник звичайний. Проте, ці види охороняються як регіонально рідкісні у низці областей України.

Статус міжнародної охорони має альдрованда пухирчаст). Цей вид включений до Додатку І Бернської конвенції та до Додатку ІІ до Директи-ви Європейського Союзу до місць зростання. Товстянка двоколірна увійш-ла до Червоної книги МСОП (IUCN) з категорією EN (Види під загрозою вимирання). Інші види також входять до червоних книг низки країн та регіонів.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з НІМЕЦЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
2
дн.
1
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!