і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Проект "РОСЛИНИ-ХИЖАКИ". Реферат "Рослини-хижаки"

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Білоцерківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4

Реферат підготувала

учениця 4-А класу

Воровська Вікторія

під керівництвом

вчителя-методиста

Омельчук Н. М.

Рослини-хижаки

Хижі рослини — збірна, таксономічно неоднорідна група рослин, для яких характерна часткова або переважаюча, проте, не цілковита гетеротрофія.
Екологія Рослини-хижаки живуть у воді прісних водоймищ, на заболочених лугах і боло-тах, в торфі, піску, тобто на субстратах, бідних з'єднаннями азоту. Неминуче в таких умовах азотисте голодування, а також нестача фосфору, калія та інших ре-човин хижі рослини компенсують за рахунок перетравлювання невеликих тва-рин, в основному комах, яких ловлять за допомогою спеціальних органів – ме-таморфізованного листя. На поверхні такого листя є залозки, що виділяють тра-вні ферменти типа пепсину і органічні кислоти (мурашину, бензойну тощо). Фе-рменти розщеплюють білки тіла тварини до простіших, засвоюваних рослинами з'єднань.
Живлення У найвідоміших «хижаків» — росичок, непентесів і сараценій основну частину здобичі складають комахи (звідси інша назва цих рослин — комахоїдні). Інші - водні пухиринки і альдрованди ловлять найчастіше планктонних ракоподібних. Є і такі хижі рослини, які харчуються мальками риб, пуголовками або навіть жа-бами і ящірками.

В наземних хижих рослин коренева система розвинена слабо, у водних вона зредукована, проте, всі вони можуть існувати за рахунок речовин, що отримую-ться з ґрунту або води. Проте додаткове живлення тваринною їжею прискорює розвиток комахоїдних рослин, перехід до цвітіння і плодоносіння.
Види У світі налічується близько 450 видів таких рослин, що належать до 6 родин.

Рослини-хижаки в Україні Практично всі комахоїдні рослини України є рідкісними видами її флори — адже це переважно мешканці боліт, заболочених лук, водойм. Основними ре-гіонами їх зростання в Україні є Полісся, насамперед, Західне і Центральне, та Карпати.
Охорона у природі В Україні майже всі види рослин-хижаків занесені до Червоної книги України. Нині не охороняються на державному рівні лише 2 види комахоїдних рослин — росичка круглолиста та пухирник звичайний. Проте, ці види охороняються як регіонально рідкісні у низці областей України. Статус міжнародної охорони має альдрованда пухирчаста. Цей вид включений до Додатку І Бернської конвенції та до Додатку ІІ до Директиви Європейського Союзу до місць зростання. Товс-тянка двоколірна увійшла до Червоної книги МСОП (IUCN) з категорією EN (Ви-ди під загрозою вимирання).

Інші види також входять до червоних книг низки країн та регіонів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Так багато назвичного в природі!
 • Додано
  10.08.2018
 • Розділ
  Природознавство
 • Клас
  4 Клас
 • Тип
  Інші методичні матеріали
 • Переглядів
  82
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  0
 • Номер матеріала
  PW723397
 • Вподобань
  0
Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1000 грн
490 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь