і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Предмети »

Проект "РОСЛИНИ-ХИЖАКИ". Реферат "Рослини-хижаки"

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Білоцерківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4

Реферат підготувала

учениця 4-А класу

Воровська Вікторія

під керівництвом

вчителя-методиста

Омельчук Н. М.

Рослини-хижаки

Хижі рослини — збірна, таксономічно неоднорідна група рослин, для яких характерна часткова або переважаюча, проте, не цілковита гетеротрофія.
Екологія Рослини-хижаки живуть у воді прісних водоймищ, на заболочених лугах і боло-тах, в торфі, піску, тобто на субстратах, бідних з'єднаннями азоту. Неминуче в таких умовах азотисте голодування, а також нестача фосфору, калія та інших ре-човин хижі рослини компенсують за рахунок перетравлювання невеликих тва-рин, в основному комах, яких ловлять за допомогою спеціальних органів – ме-таморфізованного листя. На поверхні такого листя є залозки, що виділяють тра-вні ферменти типа пепсину і органічні кислоти (мурашину, бензойну тощо). Фе-рменти розщеплюють білки тіла тварини до простіших, засвоюваних рослинами з'єднань.
Живлення У найвідоміших «хижаків» — росичок, непентесів і сараценій основну частину здобичі складають комахи (звідси інша назва цих рослин — комахоїдні). Інші - водні пухиринки і альдрованди ловлять найчастіше планктонних ракоподібних. Є і такі хижі рослини, які харчуються мальками риб, пуголовками або навіть жа-бами і ящірками.

В наземних хижих рослин коренева система розвинена слабо, у водних вона зредукована, проте, всі вони можуть існувати за рахунок речовин, що отримую-ться з ґрунту або води. Проте додаткове живлення тваринною їжею прискорює розвиток комахоїдних рослин, перехід до цвітіння і плодоносіння.
Види У світі налічується близько 450 видів таких рослин, що належать до 6 родин.

Рослини-хижаки в Україні Практично всі комахоїдні рослини України є рідкісними видами її флори — адже це переважно мешканці боліт, заболочених лук, водойм. Основними ре-гіонами їх зростання в Україні є Полісся, насамперед, Західне і Центральне, та Карпати.
Охорона у природі В Україні майже всі види рослин-хижаків занесені до Червоної книги України. Нині не охороняються на державному рівні лише 2 види комахоїдних рослин — росичка круглолиста та пухирник звичайний. Проте, ці види охороняються як регіонально рідкісні у низці областей України. Статус міжнародної охорони має альдрованда пухирчаста. Цей вид включений до Додатку І Бернської конвенції та до Додатку ІІ до Директиви Європейського Союзу до місць зростання. Товс-тянка двоколірна увійшла до Червоної книги МСОП (IUCN) з категорією EN (Ви-ди під загрозою вимирання).

Інші види також входять до червоних книг низки країн та регіонів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Так багато назвичного в природі!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Формування навчальної мотивації в учнів. Теорія і практика»
Черниш Олена Степанівна
72 години
790 грн
395 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти