Проект "РОСЛИНИ-ХИЖАКИ". Реферат "Мухоловка"

Опис документу:
Так багато назвичного в природі!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Білоцерківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4

Реферат підготувала

учениця 4-А класу

Светлічна Альона

під керівництвом

вчителя-методиста

Омельчук Н. М.

Мухоловка

Венерина мухоловка - вид хижих рослин. Наукова видова назва "muscipula" перекладається з латини як "мишоловка", ймовірно, із-за помилки ботаніка, принаймні так прийнято вважати. Є видом, культивованих в декоративному садівництві. Може вирощуватися як кімнатна рослина.

Опис рослини

Споконвічне середовище проживання м'ясоїдною діонеї - торф'яні трясо-винні болота у Флориді, Джорджії, Північній і Південній Кароліні (США). Венерині мухоловки ростуть в місцевості, що отримала назву «саванна» - складається з рельєфних низинних «острівців» площею від 1 до 5 га (в не-займаному вигляді їх збереглося не більше півсотні).

Рослина-мухоловка досягає висоти 20-30 см, утворює кругле гроно з мале-ньких білих квіток і листя довжиною 8-15 см. Листя венериной мухоловки зі-брані в розетку і ростуть з короткого підземного луковицеобразного стебла. Кожна рослина має від 4 до 7 подовжених листочків, на кінці яких формую-ться листя-пастки довжиною від 8 до 15 см. Ці особливі листки складаються з двох стулок і здатні складатися. По краях кожної стулки розташований ряд довгих тонких щетинок, які при закритті утримують здобич всередині і не до-зволяють їй вибратися.

По обідку стулки, уздовж внутрішнього ряду зубчиків пастки розташовую-ться залози. Вони виробляють і виділяють приємно пахне нектар, що приваб-лює комах в пастку. Кожна з двох внутрішніх плоских поверхонь пастки діонеї забезпечена 3 волосинками-тригерами. Якщо комахи в процесі поглинання не-ктару неодноразово торкнуться цих волосків, то пастка починає закриватися.

Спочатку пастка венериної мухоловки тільки злегка прикривається, і у ко-мах є можливість пересуватися взад-вперед в межах пастки. Якщо комаха ма-ленька, в принципі, у неї є шанс уникнути жалюгідної долі бути з'їденим і вря-туватися, прошмигнувши через отвір між зубцями. Коли таке відбувається, у тригерів припиняється стимуляція - і пастка знову розкривається повністю (приблизно через день). Цей механізм реагування просто необхідний діонеї: саме він допомагає запобігти втраті часу на «помилкове спрацьовування» па-стки з-за сторонніх перешкод (наприклад, краплини дощу, принесені вітром палички, гілочки або хітинові оболонки комах).

Але якщо ліпший в капкан пастки діонеї жучок не зміг з неї вибратися, то стимуляція тригерів триває, пастка закривається все щільніше. Починається процес травлення. Із залоз, розташованих на внутрішніх поверхнях стулок па-стки венериної мухоловки, рясно виділяються травний сік - комаха повністю тоне в цій рідині. Пастка залишається закритою протягом декількох днів. Коли вона, нарешті, розкривається, на світло з'являється лише неперетравлена хіти-нова оболонка колишньї комахи. Кожна пастка венериной мухоловки розрахо-вана приблизно на 3 травних процеси, а потім вона відмирає.

Квіти венериної мухоловки зібрані в суцвіття і розташовані на довгих стеблах, значно вище пасток, що природно, оскільки комахи опыляющие квіти, не повинні потрапити в листя-пастки. Квіти білого кольору, розміром близько 2 см з п'ятьма пелюстками. Цвітіння відбувається з травня по липень.

Плід - це коробочка, заповнена приблизно двадцятьма блискучими чорним і дуже дрібним насінням, розміром з крапку в кінці цього речення.

Крім насіння Венерина мухоловка розмножується через своє кореневище. Кожна рослина виробляє не більше семи листочків. Якщо у рослини спостері-гається більше семи листя, значить, від нього вже відокремилася нова молода рослина.

Типове забарвлення венериної мухоловки зелене. Пастки теж зелені, але їх внутрішні області при гарному освітленні можуть бути червонуватими. Молоді рослини навесні проводять пастки на кінці коротких черешків, які зібрані в ро-зетки і притиснуті до землі. З наближенням літа, черешки стають довшими і ве-ртикальними. Крім типової форми селекціонерами виведено безліч різних сор-тів - деякі з них залишаються притиснутими до землі цілий рік, інші злегка від-різняються забарвленням і розмірами. Так, є сорти з особливо насиченими тем-но-червоними внутрішніми областями пасток і навіть повністю червоні росли-ни. Однак такі рослини складно отримати в культурі з-за їх високої вимоги до яскравого освітлення.

Здорові, добре розвинені рослини дуже витривалі, і можуть без шкоди для себе переносити як посуху, так і тимчасове затоплення.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з НІМЕЦЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
7
дн.
2
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!