Проект "РОСЛИНИ-ХИЖАКИ". Реферат "Чи бувають хижі рослини"

Опис документу:
Так багато незвичного в природі!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Білоцерківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4

Реферат підготувала

учениця 4-А класу

Денисюк Катерина

під керівництвом

вчителя-методиста

Омельчук Н. М.

Чи бувають хижі рослини?
Р
ослини-хижаки - не така вже й рідкість на планеті, їх більше ста видів. У районах з помірним кліматом найлегше зустріти росичку груглолисту. Цю зовсім невелику рослину можна знайти на торф'яних болотах. Її листя, зібрані в розетку, покриті червонуватими ловчими воло-сками-щупальцями з червоною голівкою нагорі. Вона виділяє липку рідину і тому вся поверхня листа начебто покрита росою. У центрі листа волоски короткі, по краях - довші. Мухи, мурашки, залучені блиском крапельок, потрапляють на лист і прилипають до нього. Жертва кидається, б'ється і при цьому зачіпає сусідні волоски. Вони тягнуться до комахи і обволікають її своїм слизом. Край листа починає повільно загинатися і накриває свою здобич, яка тут же і перетравлюється. Рідина, що виділяється волосками, за своїм складом схожа на шлунковий сік тварин. Переварені комахи всмоктуються всередину рослини.
Альдрована пузирчаста вільно плаває у воді, коренів у неї не-має. Її тонке стебло і частину листя завжди знаходяться під во-дою. На поверхні залишаються ловчі листя і шіловідние кінці череш-ків, які стирчать над водою, як списи. Лист складаються з двох по-ловинок, нахилених одна до іншої. Краї листа засаджені волосками і загнуті всередину. У центрі листа, біля головної жилки, безліч кру-глих травних залозок. Мікроскопічні мешканці водойм зачіпають волоски листа, і він вмить закривається. Чим молодший лист, тим швидше змикаються його половинки. Всередині листа утворюється порожнина, з якої вода поступово зникає і яка заповнюється повіт-рям. Вода, як потім і спіймані всмоктуються всередину рослини.
Ці рослини-хижаки мешкають в середній смузі Росії і в північних її районах. Але особливо багато зелених хижаків росте в Австралії та Новій Зеландії. Вони більші за своїх північних родичів і можуть лови-ти більшу здобич. Австралійська росянка гігантська виростає в довжиу до 1 м. Її гілки засаджені листям на довгих черешках і стир-чать в усі сторони, чекаючи на здобич.
В Іспанії, Португалії та Марокко на сухих кам'янистих грунтах зустрічається рослина, яку називають «португальської мухолов-ка». Інша його назва – росолист. Від короткого, прямого стебла від-ходять в сторони і вгору вузькі довгі листи, опуклі знизу і з жолоб-ком зверху. Зверху і по краях вони усипані залозами двох видів – си-дячими і на ніжках, останні виділяють густу липку слиз. До неї ду-же міцно приклеюються навіть великі комахи. А сидячі залізки ви-діляють травну рідина, і рослина протягом дня без праці поглинає кілька десятків великих мух.
У штаті Північна Кароліна в США на убогих піщаних грунтах зустрічається венерина мухоловка- ендемік тих місць. Пластинка листка перетворилася на дві округлі стулки з довгими міцними зу-бцями по краях. Коли половинки листа замикаються, зубці наклада-ються один на одного і утворюється подобу решітки. Чим відчай-душніше б'ється комаха, намагаючись звільнитися, тим міцніше стискаються стулки листа. З часом лист розкривається, і знову він у бойовій готовності.

Але саме чудово зручніше пристосування - у цефалотуса. Ця рос-лина-ендемік, зустрічається воно тільки на південному заході Ав-стралії. Нижнє листя на його стеблі перетворилися в глечик з кри-шкою. Верхні листя - товсті, плоскі, з залізячками на черешках і ни-жній стороні платівки. Довжина глечика - до 3 см. Всередині глечи-ка, в нижній його частині, по обидві сторони знаходяться два тем-но-червоних валика, що містять травні залозки. На дні глечика нія-ких залозок немає. Глечик строкато пофарбований, а залозки на кришечці виділяють сік, що нагадує нектар. Комахи беруть строка-тий глечик за квітку і довго лижуть солодкий сік, поки за дуже гладкою і слизькій поверхні глечика не сповзуть на його дно. Там їх чекає неминуча загибель. Чому ці рослини хижацький ведуть такий спосіб життя? Невже їм не вистачає живлення? Саме так, не ви-стачає. Цим рослинам бракує азоту, якого мало в болотних, сухих і кам'янистих грунтах. За багато століть свого існування вони при-стосувалися добувати необхідні їм азотовмісні та мінеральні речо-вини ось таким жорстоким способом.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
2
7
дн.
2
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!