Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Проект
на тему:
”Виготовлення будинку із сірників”
План:
1. Обгрунтування вибору теми проекту
2. Фото готового виробу.
3. Банк ідей і пропозицій.
4. Ескізи альтернативних виробів.
5. Обгрунтування виробу,характеристика виробу
матеріалів та обладнання.
6. Технологічна картка.
7. Екологічне та економічне обґрунтування.
8. Висновок.
1. Обгрунтування виробу теми проекту
Сірники – один з найбільш легкодоступних матеріалів для створення різних виробів. Із сірників створюють і прості будиночки або колодязі, і шикарні палаци, а то й цілі вулиці і навіть міста.
Декоративні та художні вироби з деревини прикрашають нашу оселю,надають їй затишок і оригінальність. З цього матеріалу можна виготовити безліч корисних і гарних речей.
Створення виробів із сірників – це цікаве і захоплююче хобі, яке, до того ж, не вимагає великих витрат. Кілька коробок сірників завжди знайдеться в кожному будинку, а клей для роботи підходить практично будь-який.
2. Фото готового виробу
3. Банк ідей і пропозицій
4. Ескізи альтернативних виробів
5. Обгрунтування виробу, характеристика виробу матеріалів та обладнання.
Матеріали:
Сірники фірми «Козак», олівець HD
Сірники – для виготовлення необхідних деталей; Олівець HD – для нанесення необхідних позначок.
Інструменти:
Пінцет, лінійка.
Пінцет – для зручного встановлення деталей(в нашому випадку, сірників);
Лінійка – для проведення різноманітних вимірювань;
6. Технологічна картка Будиночок із сірників не потребує майже нічого, "крім спритності рук", трохи старанності і декількох годин вільного часу. Знадобиться: 6-7 коробок сірників, ґудзик або монета, книга або дискета або коробка від компакт диска (підставка для збірки).
3. Следующий ряд еще 8 спичек. Уложите их перпендикулярно предыдущим 8-ми тоже с небольшим расстоянием между ними. 4. Аккуратно сделайте "колодец" из 7-ми рядов, располагая головки спичек по кругу. 5. Сверху сделайте настил из 8-ми спичек. Кладите их головками в сторону, противоположную головкам спичек нижнего настила. 6. Перпендикулярно предыдущему ряду положите следующий - из 6-ти спичек (еще 2 крайние добавите позже). Сверху прижмите полученную конструкцию монетой. |
3. Акуратно зробіть "колодязь" з 7-ми рядів, розташовуючи головки сірників по колу.
4. Зверху зробіть настил з 8-ми сірників. Кладіть їх головками в сторону, протилежну голівкам сірників нижнього настилу.
5. Перпендикулярно попереднього ряду покладіть наступний - з 6-ти сірників (ще 2 крайні додасте пізніше). Зверху притисніть отриману конструкцію монетою.
6. Утримуючи монету пальцем, застроміть по кутах будиночка вертикально сірники головкою вгору. Сірники повинні пройти між верхнім і нижніми настилами, а краї їх - вийти знизу. Сірники нижніх настилів можна розсовувати іншим сірником або зубочисткою, стежити тільки, щоб будиночок НЕ з'їхав з нижніх сірників.
7. Вийшов будиночок на ніжках. Вставте сірники по периметру уздовж стін, розсуваючи настил допоміжної сірником або зубочисткою і притискаючи конструкцію пальцем.
8. Стисніть стіни будиночка з 4-х бічних сторін, підсунувши їх до увіткнених вертикально сірників. Вийміть монету сірником.
9. Візьміть будиночок в руки і стисніть його із всіх сторін.
10. Втисніть сірники, які йшли по периметру, щоб вони притискали головками настил. Одержаний квадрат з головок сірників - і є фундамент будиночка. Тобто те, що було верхом стало низом. Поставивши на нього будиночок, отримаєте каркас, в якому дивляться в різні боки кінці сірників. Вони потрібні для спорудження стін і даху будиночка.
11. Спочатку завершить стіни. Для цього вставте вертикально сірники головками вгору із вcіx 4-х бічних сторін.
12. Слідом укладіть ще по одному - тепер уже горизонтальному шару стін. При цьому сірники повинні йти по колу, як при будівництві колодязя, a головки - чергуватися з кінцями сірників.
Вставивши всі горизонтальні сірники, втисніть їх головки, щоб вони притиснули сірники сусідніх стін.
13. Тепер переходьте до виготовлення даху. Спершу вставте відсутні сірники в кутові отвори і, підтикаючи вертикальні сірники стін знизу, витягніть їх вгору.
14. Укладайте сірники даху перпендикулярно верхньому настилу, починаючи від країв і чергуючи напрямки сірників.
15. Спочатку укладайте по 2, потім по 4, по 6 і в 2-x центральних по 8 штук.
16. Обережно вставте сірники - «черепицю» головками до середини. Після цього притисніть їх по колу голівками бічних сірників, натискаючи на них пальцями.
17. На завершення можете прикрасити будиночок «трубою» з 4-х вставлених в дах сірників, "дверима" і "вікнами" із сірників, розламаних навпіл і вставлених в стіни.
7. Екологічне та економічне обґрунтування
Сірники це один з економних матеріалів, що є екологічно чистим продуктом і не задає шкоди довкіллю. Використаний матеріал на виготовлення виробу не є шкідливим для нашого здоров’я.
Сірники– один з найбільш легкодоступних матеріалів для створення різних виробів. Із сірників створюють і прості будиночки або колодязі, і шикарні палаци, а то й цілі вулиці і навіть міста. Щоб робити власні вироби із сірників для початківців, буде потрібно зовсім небагато: сірники, монета для утримання .
Ми витратили малу кількість коштів для виготовлення цього виробу.
Матеріали: | Вартість(грн, шт.): | Кількість(шт.): |
| 0.40 грн | 5 шт. |
Пінцет | 1.50 грн | 1 шт. |
Всього: | 3.50 грн. |
На уроці технології ми виготовляли виріб з сірників. Наш виріб вийшов таким, яким ми запланували зробити його спочатку. Куб з сірників вийшов оригінальним, та може прикрашати інтер’єр будинку. Ми задоволені своїм виробом!
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»