Презентація на тему: "Походження українського народу".

Увага! Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.

Культура

Для кого: 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас, Дорослі

30.12.2021

875

58

0

Опис документу:

Походження українського народу

Презентація

Проблема походження українського народу відноситься не тільки до царини історії, етнології, але й до політики (особливо політики) . Політизація проблеми походження українського народу пов’язане, в першу чергу, з довгим бездержавним періодом в історії українського народу XVIII – XIX ст., коли українські землі входи до складу Австро-Угорської, Російської імперії та СРСР.

Проте, навіть виборовши незалежність у 1991 році в українській історичній науці та громадсько-політичному житті досі тривають дискусії щодо походження українського народу. Остаточна невизначеність походження українського народу в історичній науці зумовленна молодістю української політичної нації та колоніальним комплексом меншовартості, від якого дуже важко відійти молодй нації.

Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Походження українського народу
Слайд № 1

Походження українського народу

Проблема походження українського народу відноситься не тільки до царини історії, етнології, але й до політики (особливо політики) . Політизація про...
Слайд № 2

Проблема походження українського народу відноситься не тільки до царини історії, етнології, але й до політики (особливо політики) . Політизація проблеми походження українського народу пов’язане, в першу чергу,  з довгим бездержавним періодом в історії українського народу XVIII – XIX ст., коли українські землі входи до складу Австро-Угорської, Російської імперії та СРСР. Проте, навіть виборовши незалежність у 1991 році в українській історичній науці та громадсько-політичному житті досі тривають дискусії щодо походження українського народу. Остаточна  невизначеність  походження українського народу в історичній науці зумовленна молодістю української політичної нації та колоніальним комплексом меншовартості, від якого дуже важко відійти молодй нації.

Розглянемо основі  теорії походження українського народу.  На сьогоднійшній день можна виділити декілька концепцій походження українського народу (...
Слайд № 3

Розглянемо основі  теорії походження українського народу.  На сьогоднійшній день можна виділити декілька концепцій походження українського народу (за ступенем давності): Трипільсько-арійська Азійська. Ранньослов’янська Києворуська Пізньосередньовічна Проте перш ніж розглядати ці теорії, потрібно відразу ж відкинути повністю заполітизовані гіпотези та фантастичні концепції, які не мають абсолютно ніякого джерельного підтвердження.

Відкинувши ненаукові теорії, тепер звернемось до наукових. Трипільсько-арійська. Трипільсько-арійська концепція походження українського народу мабу...
Слайд № 4

Відкинувши ненаукові теорії, тепер звернемось до наукових. Трипільсько-арійська. Трипільсько-арійська концепція походження українського народу мабуть найбільш давніша з поміж наукових концепцій. Згідно цієї концепції українці, як народ виникають ще за часів Трипілля 4-3 тис. до н. е. або давніх Аріїв – 2-1 тис. до н. е. Можна почути модифіковану версію, трипільці перейшли в арійців, або змішалися з останніми (так вважав український етнограф Ф. Вовк ). Слід зазначити, що культура Кукутені-Трипілля існувала крім території України, також на території Молдови та Румунії,   тож значить сучасні молдавани та румуни, також є нащадками трипільців? Крім того трипільці не були індоєвропейцями і мали відмінний від сучасних українців антропологічний тип (близький до сучасних вірмен). Арійська проблематика є ще більш складною, до сьогодні вчені точно не можуть пояснити – хто взагалі такі арійці, з якими народами ми можемо їх ототожнювати. Проблема ще більше ускладнюється через сумний досвід Другої Світової війни.

Азійська концепція походження  українців  частково схожа з попередньою. За цією концепцією предками сучасних українців були народи вихідці з Азії –...
Слайд № 5

Азійська концепція походження  українців  частково схожа з попередньою. За цією концепцією предками сучасних українців були народи вихідці з Азії – скіфи, сармати, гунни, хазари, печеніги, половці та ін. Азійські впливи на сучасну українську культури, а тим більше на давню дуже великі, і їх не можна відкидати, проте говорити, що половці чи інші азійські народи є предками українців не можна, тому що українці – це слов’яни.

Ранньослов’янська теорія походження українського є найбільш переконливою. Згідно цієї концепції українці як етнос виникають в часи Раннього Середнь...
Слайд № 6

Ранньослов’янська теорія походження українського є найбільш переконливою. Згідно цієї концепції українці як етнос виникають в часи Раннього Середньовіччя – V – VIII ст. до появи першої української держави Київської Русі. Очевидно, українці – це слов’янський народ, тому вони не могли виникнути раніше. Ця концепція органічно вписується в  європейську історію – формування сучасних європейських націй починається після падіння Римської імперї та в наступні століття. Англійці, французи, поляки, чехи виникають ще до часів формування етнічних держав у 9-11 століттях, чому тоді українці повинні складати виняток, адже українські землі також знаходилися на культурній переферії Римської імперії.

Києворуська концепція походження українського народу. Згідно цієї концепції український етнос виникає за часів існування першої української держави...
Слайд № 7

Києворуська концепція походження українського народу. Згідно цієї концепції український етнос виникає за часів існування першої української держави – Київської Русі у  ?X – X?? ст.  Але виникає питання спочатку виникає українська держава, а потім українці, якось не логічно? Звичайно Київська Русь значно прискорила етнічний розвиток українців, але коріння слід шукати в серед давніх слов’ян.

Пізньосередньовічна теорія походження українців була популярною за часів Російської імперії та СРСР, дуже сильно заполітизована. Головним прибічник...
Слайд № 8

Пізньосередньовічна теорія походження українців була популярною за часів Російської імперії та СРСР, дуже сильно заполітизована. Головним прибічником був М. Погодін, який стверджував, що найдавнішим населенням України були росіяни, які після монгольської навали втекли до межиріччя Оки та Волги, а на їх місце, з-за Карпат  прийшли поляки, чехи, угорці, німці, змішання яких і було причиною винекнення українців. В часи СРСР ця концепція існувала в дещо зміненому вигляді. В часи Київської Русі існував єдиний давньоруський народ, який після розпаду держави трансформувався в український, білоруський та російські етноси.

Дякую за увагу!
Слайд № 9

Дякую за увагу!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Увага! Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.