Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Цивільний захист у закладах освіти: складаємо мобілізаційний план
»
Взяти участь Всі події

Презентація на тему: "Богдан Хмельницький".

Історія України

Для кого: 8 Клас

17.08.2020

1481

47

2

Опис документу:
Презентація на тему: "Богдан Хмельницький" містить інформацію про досягнення, життєвий шлях та визначний внесок у історію України. Можна використовувати на уроках з історії України у 8 класі, а також на факультативах.
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Богдан Хмельницький (1595 - 1657) — український військовий, політичний та державний діяч. Гетьман Війська Запорозького, очільник Гетьманщини (1648–...
Слайд № 2

Богдан Хмельницький (1595 - 1657) — український військовий, політичний та державний діяч. Гетьман Війська Запорозького, очільник Гетьманщини (1648–1657). Керівник Хмельниччини — повстання проти зловживань коронної шляхти в Україні, котре переросло у загальну, очолену козацтвом, визвольну війну проти Речі Посполитої. Перший з козацьких ватажків, котрому офіційно було надано титул гетьмана. Намагався розбудувати незалежну українську державу, укладаючи протягом свого правління союзи з Кримським ханством та Московським царством. Представник роду Хмельницьких.

Битва під Цецорою 1620 р.
Слайд № 3

Битва під Цецорою 1620 р.

По підготовці до збройного виступу Хмельницький ужив заходів: — розіслав універсали до українського народу із закликами вступити до лав козацького ...
Слайд № 4

По підготовці до збройного виступу Хмельницький ужив заходів: — розіслав універсали до українського народу із закликами вступити до лав козацького війська; — налагодив виробництво пороху, організував закупівлю зброї та боєприпасів; — заручившись підтримкою Османської імперії, у лютому-березні 1648 р. у Бахчисараї українські посли уклали угоду з кримським ханом Іслам-Гіреєм ІІІ про військову допомогу у війні проти Речі Посполитої.

Слайд № 5

Перемоги 1648 року у битві під Жовтими Водами, Корсунем і Пилявцями запалили всенародне повстання українського народу проти адміністрації й шляхти ...
Слайд № 6

Перемоги 1648 року у битві під Жовтими Водами, Корсунем і Пилявцями запалили всенародне повстання українського народу проти адміністрації й шляхти Речі Посполитої та її агентури в Україні. Саме тоді було здійснено облогу Львова й Замостя, визволено з-під влади Речі Посполитої велику територію України.

Кадри з кінофільму “Вогнем і мечем”
Слайд № 7

Кадри з кінофільму “Вогнем і мечем”

Богдан Хмельницький в останні роки свого життя часто хворів. Упокоївся вранці 27 липня 1657 в Чигирині і 25 серпня був похований у Суботові, в Іллі...
Слайд № 8

Богдан Хмельницький в останні роки свого життя часто хворів. Упокоївся вранці 27 липня 1657 в Чигирині і 25 серпня був похований у Суботові, в Іллінській церкві, яку сам збудував.

Пам'ятник Богдану Хмельницькому в Києві
Слайд № 9

Пам'ятник Богдану Хмельницькому в Києві

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.