Поради батькам.Буклет « СІМЕЙНА ЗАРЯДКА»

Опис документу:
Буклет містить практичні поради для батьків дошкільників,як правильно організувати зарядку всієї родини.Також буклет містить комплекси вправ для сімейної зарядки адже турбота про дітей, їх благополуччя, щастя і здоров'я є головним завданням сім'ї.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Зарядка тонізує організм, підвищуючи основні процеси життєдіяльності - кровообіг, обмін речовин, дихання.

При періодичних заняттях поліпшується сон, апетит, підвищується працездатність.
Це прекрасний засіб зміцнення здоров'я корисно всім - і людям похилого віку та дітям. Гімнастика викликає великий інтерес, як у дітей, так і дорослих. Необхідно підібрати комплекс вправ, який підходить саме вам і регулярно займатися, а результати не змусять себе чекати.

Після гімнастики рекомендуються водні процедури - вологе обтирання, душ. При виконанні вправ необхідно стежити за диханням і самопочуттям, інтенсивні вправи поєднувати зі спокійними, нормалізують дихання.

Головне, щоб, як і при будь-якому іншому занятті, щоб гімнастика доставляла вам і вашій дитині задоволення. Нехай ранкова зарядка не носить примусовий характер для малюка, зробіть руху, перетворите гімнастику в гру, тільки ви знаєте, що любить ваша дитина і як його захопити.
Загальні правила для домашньої зарядки:


  • Ранкова зарядка не може повноцінно замінити рухливі ігри або спеціальні фізичні вправи

  • Одяг для зарядки не повинен заважати руху


  • Під час занять запропонуйте дитині спочатку, наприклад, зробити одну вправу для рук і плечового пояса, потім 2 - 3 вправи для тулуба і 2 - 3 вправи для ніг.

  • Закінчувати гімнастику найкраще спокійною ходьбою

  • Тривалість занять з молодшими дітьми повинна складати близько 5 хвилин, а зі старшими дітьми близько 8 хвилин.


  • Не слід включати в домашню зарядку вправи, що вимагають від дитини напруженої уваги.

  • Заняття повинні мати певну послідовність. Перші вправи не повинні вимагати великі витрати сил, а наступні можна виконувати з більшим навантаженням.


  • Вправи, що залучають великі групи м'язів вимагають меншої кількості повторень.


  • Якщо дитина втрачає інтерес до якихось вправ, постарайтеся їх замінити.


Турбота про дітей, їх благополуччя, щастя і здоров'я є головним завданням сім'ї. Фізична культура в сім'ї повинна займати в режимі дня особливе місце. Здоров'я дитини, розвиток його інтелекту, формування характеру, виховання у нього корисних рухових навичок і умінь - важливі завдання, що стоять перед батьками.


Процеси життєдіяльності залежать від рухової активності. Малорухливі лінивці частіше хворіють. Рух - це шлях не тільки до здоров'я, а й розвитку інтелекту. Наприклад, рух пальців рук сприяють розвитку різних відділів мозку, що відповідають за логіку, пам'ять, уяви, самостійності, уважності (ось чому багато вихователі використовують в роботі з дітьми пальчиковую гімнастику). Діти стають більш дисципліновані, зміцнюється воля і виробляється характер. Значення фізичних вправ безмежно. Ось чому вже в дошкільному віці важливо записати дитину в спортивну секцію або танці.

Зарядка всієї родини на м'ячі - фітболі (кулі):

«Пружинка»

І.П. - сидячи на кулі, ноги нарізно, руки на колінах, лікті розвести. - пружинити на кулі, спочатку повільно, потім у швидкому темпі; - підтягувати до грудей то одне, то інше коліно, руки розвести в сторони.

«Разгибання на кулі»

І.П. - встати на коліна і лягти животом на кулю, руки прямі на кулі. 1 - підняти руки, голову, випрямити спину. Живіт і ребра від кулі не відривати. 2 - в.п. Повторити 5-6 разів.

«Підніми кулю»

І.П. лежачи на спині, куля затиснути між кісточками, руки вздовж тулуба. 1 підняти ноги з кулею. 2 - в.п. Повторити 5-6 разів.

«Барабанщик».

І.П. - лежачи на спині, руки вздовж тулуба, ноги, зігнуті в колінах, покласти на кулю. - бити п'ятами по черзі по кулі зверху вниз.

«Кішечка»

І.П. - стоячи на колінах, долоні покласти на кулю. - вигнути спину («кішечка зла»). - прогнутися в спині ( «кішечка добра»)

«Віджимання»

І.П. - лежачи стегнами на м'ячі, ноги разом, руки упираються в підлогу. Кисті на ширині плечей. 1 вдих - руки зігнути. 2 видих - руки випрямити. Повторити 8-10 разів.

«Стрибки»

І.П. стоячи ноги нарізно, куля в витягнутих руках. - підстрибнути, зігнути ноги в колінах, дістати колінами куля. Повторити 8-10раз. І будьте завжди поруч з дитиною, виконуйте всі вправи разом з ним, це зблизить вас ще більше, та й принесе багато користі для вашого здоров'я.


Пам'ятайте! - Здоров'я дітей в наших руках! Будьте здорові!

Вихователь: Афанаскіна В.В.

« СІМЕЙНА ЗАРЯДКА»

м.Краматорськ,2020рік

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
0
міс.
3
0
дн.
0
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!