Поради батькам.Буклет « СІМЕЙНА ЗАРЯДКА»

Опис документу:
Буклет містить практичні поради для батьків дошкільників,як правильно організувати зарядку всієї родини.Також буклет містить комплекси вправ для сімейної зарядки адже турбота про дітей, їх благополуччя, щастя і здоров'я є головним завданням сім'ї.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Зарядка тонізує організм, підвищуючи основні процеси життєдіяльності - кровообіг, обмін речовин, дихання.

При періодичних заняттях поліпшується сон, апетит, підвищується працездатність.
Це прекрасний засіб зміцнення здоров'я корисно всім - і людям похилого віку та дітям. Гімнастика викликає великий інтерес, як у дітей, так і дорослих. Необхідно підібрати комплекс вправ, який підходить саме вам і регулярно займатися, а результати не змусять себе чекати.

Після гімнастики рекомендуються водні процедури - вологе обтирання, душ. При виконанні вправ необхідно стежити за диханням і самопочуттям, інтенсивні вправи поєднувати зі спокійними, нормалізують дихання.

Головне, щоб, як і при будь-якому іншому занятті, щоб гімнастика доставляла вам і вашій дитині задоволення. Нехай ранкова зарядка не носить примусовий характер для малюка, зробіть руху, перетворите гімнастику в гру, тільки ви знаєте, що любить ваша дитина і як його захопити.
Загальні правила для домашньої зарядки:


  • Ранкова зарядка не може повноцінно замінити рухливі ігри або спеціальні фізичні вправи

  • Одяг для зарядки не повинен заважати руху


  • Під час занять запропонуйте дитині спочатку, наприклад, зробити одну вправу для рук і плечового пояса, потім 2 - 3 вправи для тулуба і 2 - 3 вправи для ніг.

  • Закінчувати гімнастику найкраще спокійною ходьбою

  • Тривалість занять з молодшими дітьми повинна складати близько 5 хвилин, а зі старшими дітьми близько 8 хвилин.


  • Не слід включати в домашню зарядку вправи, що вимагають від дитини напруженої уваги.

  • Заняття повинні мати певну послідовність. Перші вправи не повинні вимагати великі витрати сил, а наступні можна виконувати з більшим навантаженням.


  • Вправи, що залучають великі групи м'язів вимагають меншої кількості повторень.


  • Якщо дитина втрачає інтерес до якихось вправ, постарайтеся їх замінити.


Турбота про дітей, їх благополуччя, щастя і здоров'я є головним завданням сім'ї. Фізична культура в сім'ї повинна займати в режимі дня особливе місце. Здоров'я дитини, розвиток його інтелекту, формування характеру, виховання у нього корисних рухових навичок і умінь - важливі завдання, що стоять перед батьками.


Процеси життєдіяльності залежать від рухової активності. Малорухливі лінивці частіше хворіють. Рух - це шлях не тільки до здоров'я, а й розвитку інтелекту. Наприклад, рух пальців рук сприяють розвитку різних відділів мозку, що відповідають за логіку, пам'ять, уяви, самостійності, уважності (ось чому багато вихователі використовують в роботі з дітьми пальчиковую гімнастику). Діти стають більш дисципліновані, зміцнюється воля і виробляється характер. Значення фізичних вправ безмежно. Ось чому вже в дошкільному віці важливо записати дитину в спортивну секцію або танці.

Зарядка всієї родини на м'ячі - фітболі (кулі):

«Пружинка»

І.П. - сидячи на кулі, ноги нарізно, руки на колінах, лікті розвести. - пружинити на кулі, спочатку повільно, потім у швидкому темпі; - підтягувати до грудей то одне, то інше коліно, руки розвести в сторони.

«Разгибання на кулі»

І.П. - встати на коліна і лягти животом на кулю, руки прямі на кулі. 1 - підняти руки, голову, випрямити спину. Живіт і ребра від кулі не відривати. 2 - в.п. Повторити 5-6 разів.

«Підніми кулю»

І.П. лежачи на спині, куля затиснути між кісточками, руки вздовж тулуба. 1 підняти ноги з кулею. 2 - в.п. Повторити 5-6 разів.

«Барабанщик».

І.П. - лежачи на спині, руки вздовж тулуба, ноги, зігнуті в колінах, покласти на кулю. - бити п'ятами по черзі по кулі зверху вниз.

«Кішечка»

І.П. - стоячи на колінах, долоні покласти на кулю. - вигнути спину («кішечка зла»). - прогнутися в спині ( «кішечка добра»)

«Віджимання»

І.П. - лежачи стегнами на м'ячі, ноги разом, руки упираються в підлогу. Кисті на ширині плечей. 1 вдих - руки зігнути. 2 видих - руки випрямити. Повторити 8-10 разів.

«Стрибки»

І.П. стоячи ноги нарізно, куля в витягнутих руках. - підстрибнути, зігнути ноги в колінах, дістати колінами куля. Повторити 8-10раз. І будьте завжди поруч з дитиною, виконуйте всі вправи разом з ним, це зблизить вас ще більше, та й принесе багато користі для вашого здоров'я.


Пам'ятайте! - Здоров'я дітей в наших руках! Будьте здорові!

Вихователь: Афанаскіна В.В.

« СІМЕЙНА ЗАРЯДКА»

м.Краматорськ,2020рік

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з НІМЕЦЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
1
міс.
0
0
дн.
0
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!