• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Основи здоров'я
  • План – конспект уроку з основ здоров’я, під час дистанційного навчання. Тема: Запобігання захворюванням, які передаються статевим шляхом. Засоби контрацепції.
Бібліотека

План – конспект уроку з основ здоров’я, під час дистанційного навчання. Тема: Запобігання захворюванням, які передаються статевим шляхом. Засоби контрацепції.

Опис документу:
План – конспект уроку з основ здоров’я, під час дистанційного навчання. Тема: Запобігання захворюванням, які передаються статевим шляхом. Засоби контрацепції. Дати учням уявлення про психологічні й фізіологічні наслідки ранніх та безладних статевих зв'язків, про ІПСШ і СНІД.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Красноградська гімназія «Гранд»

Красноградської районної ради Харківської області

План – конспект уроку з основ здоров’я,

під час дистанційного навчання.

9 клас

Учителя з основ здоров’я

першої кваліфікаційної категорії,

Хіль Тетяни Вікторівни

10 квітня

Тема уроку: Запобігання захворюванням, які передаються статевим шляхом.

Засоби контрацепції.

Ви сьогодні дізнаєтесь, що таке І П С Ш (інфекції, що передаються статевим шляхом), про засоби контрацепції,а також про телегонію.

Запишемо тему уроку в зошит.

Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) можуть завдати значної шкоди здоров’ю людини, оскільки призводять до різноманітних захворювань.

Торкнемося медичної сторони фізіологічних наслідків позашлюбних і дошлюбних статевих зв'язків.

На сьогодні відомо понад ЗО захворювань, що передаються статевим шляхом. Серед них — венеричні хвороби, гепатит В і С, ВІЛ-інфекція й заключна її стадія — СНІД. Тією чи іншою мірою вони небезпечні для здоров'я чоловіка, жінки та їхніх дітей. Цікаво, що корінь слова «венеричні» (мабуть, як і самі ці хвороби) веде свій початок від культу богині кохання й краси Венери. Вона не цуралася ні розпусти, ні подружніх зрад. Дійсно, є про що задуматися...

ІПСШ раніше називали венеричними хворобами. Щороку ми чуємо все нові й нові назви цих хвороб, і може видатися, що всі ці хвороби з'явилися нещодавно. Насправді нові назви з'являються тоді, коли сучасна діагностика точно визначає, який збудник спричинив захворювання.

На сьогодні виявлено понад 40 мікробів і вірусів, що спричиняють статеві інфекції.

Усі захворювання із групи ІПСШ передаються переважно статевим шляхом.

Крім того, тією чи іншою мірою всі ці хвороби можуть передаватися від матері до дитини, а деякі з них — і через кров.

Зараження не завжди й не відразу проявляється.

Кожне захворювання має свою тривалість «прихованого періоду», а часто взагалі може не проявлятися. У цьому разі людина не знає про захворювання, веде звичний спосіб життя й може бути джерелом зараження.

Найпоширенішими є сифіліс, гонорея, трихомоноз, хламідіоз, уреаплазмоз, кандидоз, вірусні статеві інфекції. Ці хвороби досить легко передаються від однієї людини до іншої під час статевого контакту.

Лікуванням ІПСШ може займатися лікар з фаховою освітою (дерматовенеролог, гінеколог, уролог).

Ефект телегонії

Говорячи про наслідки випадкових зв'язків, необхідно згадати явище телегонії. Приблизно 150 років тому кіннозаводчики, які виводили нові породи коней, для підвищення їхньої витривалості вирішили схрестити коня із зеброю. Досліди не вдалися: не відбулося ні єдиного зачаття: ні в коней від чоловічих особин зебр, ні в зебр-кобил від породистих жеребців. Досліди припинили й постаралися забути про них, думаючи, що справу закінчено. Проте через кілька років після в'язки породистих жеребців і матерів-чистокровок (які під час дослідів були покриті самцями-зебрами) стали народжуватися смугасті лошата. Як же могло трапитися, що, не завагітнівши від зебри, народивши кілька разів від породистих коней лошат, кобила раптом з доброго дива народила чужинця? Приголомшений науковий світ назвав це явище телегонією.

Досліди сучасників Ч. Дарвіна — професора Флінта, Фелікса Ледантека й інших учених — з іншими тваринами підтвердили цей феномен. Ф. Ледантек написав книжку, де в розділі під назвою «Телегонія, або вплив першого самця» описав проведені досліди. Тільки практики-собаківники не здивувалися, тому що давно вже знали: якщо хоча б раз породиста сука пов'яжеться з непородистим кобелем-дворнягою й навіть якщо в результаті цього в неї від нього щенят не буде, то в майбутньому породистих кобелів від неї не буде.

До нашого ж часу склалася парадоксальна ситуація: про це явище, що безпосередньо стосується народження повноцінного потомства, знають переважно тваринники.

Тоді, 150 років тому, сучасники відразу стали запитувати фізіологів: «Чи не поширюється ефект телегонії на людей?». Але вчених уже не треба було підганяти. Почалися інтенсивні фізіологічні, антропологічні, соціологічні, статистичні дослідження й навіть досліди, якщо, звичайно, така можливість випадала. І після багаторічних численних різнобічних дослідів безстороння наука заявила твердо: «Так, ефект телегонії поширюється й на людей, причому навіть у яскравіше вираженій формі, ніж у світі тварин».

Отже, телегонія (від «теле» — далеко й «гоне» — народження, походження) — наука, яка стверджує, що на потомство жіночої особини впливають у тій або іншій мірі всі її попередні статеві партнери не залежно від того, були в них діти чи ні. Відомо, що навіть через кілька років після позашлюбних зв'язків із заїжджими гастролерами, на міжнародних фестивалях, масштабних спортивних змаганнях наші дівчата стали народжували від білих генетично здорових чоловіків дітей «ні в матір, ні в батька, а в чорного молодця».

Зараз з'являються наукові пояснення того, як гени партнера можуть проникати в генетичну систему жінки. Дослідження показали, що жінка, навіть не завагітнівши, буде нести в собі яйцеклітини, в які будуть убудовані ланцюжки ДНК усіх її попередніх статевих партнерів, і передасть своєму майбутньому потомству їхні гени разом із генами батька дитини.

ЗАВДАННЯ:

  1. Повторіть тему : «Репродуктивне здоров’я молоді»

  2. Опрацюйте відео «ІПСШ» за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=aNai1UGWj0E&t=1s

https://www.youtube.com/watch?v=OcWBFL0p6cg

  1. Опрацюйте §25 (с.127-131)

  2. Запишіть в зошиті «Формула індивідуального захисту від ВІЛ-інфекції й гепатитів В і С»

  3. Виконану роботу в зошиті , надішліть у в Google Клас

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.