і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Петрарка "Канцоньєре"

Курс:«Інтернет-ресурси для опитування і тестування»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1200 грн
360 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №XS784835
За публікацію цієї методичної розробки Дорох Галина Володимирівна отримав(ла) свідоцтво №XS784835
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Бібліотека
матеріалів
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Слайд № 2

20 липня 1304 року в італійському місті Ареццо у сім’ї нотаріуса Петракколо ді Паренцо та Елетти Каниджані народився син, якого охрестили ім'ям Франческо, — пізніше флорентійське прізвисько батька він замінив більш милозвучним латинізованим ім’ям «Петрарка». З початку ХІХ століття прекрасний будинок по вулиці Віа дель Орто під номером 28 був офіційно визнаний Будинком Петрарки. Нині його займає Академія Письма, Мистецтв та Науки імені великого поета, яка була створена в 1788-му році.

Слайд № 3

Вхід до будинку здійснювався зі сторони сусіднього провулку. У самому ж приміщенні можна побачити інтер'єр житла ХІІІ століття. .

Слайд № 4

У 1310 році нотаріус, вигнаний з рідного міста, облаштувався з родиною в Пізі, де Франческо Петрарка пройшов перше навчання і де, єдиний раз у житті, бачив знаменитого поета Данте Аліг’єрі, який був у місті проїздом. Але вже на початку 1312 року вся родина переїхала до Авіньйона.

Слайд № 5

Після чотирьох років занять із приватним учителем Франческо віддали в університет південнофранцузького міста Монпельє, де юнак, за примусом батька, вивчав юриспруденцію.

Слайд № 6

Але юридичні науки мало цікавили його: уже тоді почалося захоплення давньоримськими письменниками, серед яких улюбленими на все життя залишилися Вергілій і Цицерон. Батько не поділяв захоплення сина античністю. Якось, відвідуючи сина, він не знайшов у його кімнаті, заваленій манускриптами, жодного твору на юридичну тематику. Батько розлютився, й книги та рукописи полетіли в палаючий камін. Вергілій Цицерон

Слайд № 7

«Побачивши це, — розповідав пізніше Петрарка, — я гірко розридався, ніби вогонь палив моє власне тіло; і я добре пам’ятаю, як батько, розчулений моїми сльозами, вийняв із полум’я дві вже напівобпалені книги — однією рукою Вергілія, іншою — риторику Цицерона — і, протягуючи їх мені, з усмішкою сказав: «Візьми їх! Збережи першу для розваги, а другу — як посібник для твоїх занять правом»».

Слайд № 8

У 1320 році разом із братом він вирушив вивчати юриспруденцію до Болоньї — міста, що славилося стародавнім університетом, який готував юристів для всієї Європи. Три роки, проведені в Болоньї, мали вирішальне значення для духовного розвитку Франческо.

Слайд № 9

У Болоньї юнак, який уже називав себе Петраркою, познайомився з поетами, що писали італійською мовою й об’єдналися в гурток, імовірно, там він і почав писати вірші двома мовами: латиною та італійською. Його другом став Джакомо Колонна, який походив зі старовинної аристократичної римської родини.

Слайд № 10

У квітні 1326 року, після смерті батька, обидва брати повернулися до Авіньйона. Франческо працює клерком в кількох конторах. А у Страсну П’ятницю 1327 року в авіньйонській церкві Петрарка зустрів і покохав жінку на ім'я Лаура, яка надихнула поета на кращі його вірші. Лаура де Новес. ХVІ ст. Невідомий художник.

Слайд № 11

У 1337році, отримавши церковні синекури, він придбав будиночок у долині річки Сорги, де з перервами прожив 16 років (1337—1353). «Тут, — писав він, немає ні самовладних князів, ні гордовитих городян, ні лихомовства наклепу, ні партійних пристрастей, ні громадянських розбратів, ні лементу, ні шуму, ні скнарості, ні заздрості…, натомість тут є світло, радість, сільська простота і невимушеність, тут повітря м'яке, вітер ніжний, поля осяяні сонцем, струмки прозорі, ліс тінистий». Арнольд Бьоклін. Петрарка. 1867

Слайд № 12

1340 р. — одночасно надходять пропозиції про увінчання лавровим вінком від Паризького університету та Римського сенату. Петрарка обирає пропозицію Римського сенату. Король Роберт Анжуйський благословляє його вибір та дарує йому пурпурову королівську мантію. Після написання епічної поеми «Африка», 8 квітня 1341 року Петрарка був увінчаний лавровим вінком на Капітолійському пагорбі у Римі.

Слайд № 13

Петрарка виголосив промову латиною про сутність і значення поезії, після чого йому була вручена грамота, яка надавала звання лауреата і право читати лекції з історії та літератури в Римі й у будь-якому місті Італії. Лауреат (від лат. «увінчаний лавром») — в добу Античності почесним вінком з гілля лавра нагороджували переможців змагань. Гуманісти Ренесансу відродили цей звичай. Пізніше цю промову Петрарки назвали першим маніфестом гуманізму Відродження.

Слайд № 14

1344 року Петрарка здійснив першу подорож до Рима. Неабияке враження справили на нього пам’ятники архітектури: Колізей, Пантеон, тріумфальні арки, Капітолії. Пізніше його назвали «першим туристом нового часу». Петрарка об’їхав усю Європу як гість і посол очільників різних італійських держав.

Слайд № 15

У 1348 році спалахнула чума — чорна смерть, що скосила кілька мільйонів жителів Європи. Її жертвою стала кохана поета Лаура. Цією втратою розпочався останній період життя Петрарки. Він виїхав до Італії. Вісім років поет провів у Мілані. Від роботи відволікали лише дипломатичні доручення, які він успішно виконував не лише в містах Італії, а й у Парижі та Празі..

Слайд № 16

У 1361 році знову спалахнула чума, і Петрарка втік від неї у Венецію. Його приймали з пошаною: під час великого лицарського турніру на площі святого Марка йому було надано місце в мармуровій ложі поруч з дожем. Він пожертвував місту свої рукописи і манускрипти, які слугували основою для знаменитої бібліотеки святого Марка.

Слайд № 17

У відповідь йому було запропоноване в довічне користування палаццо на одному з венеціанських каналів. Але насувалася старість, і Петрарку більше приваблювало тихе життя в Падуї та її околицях — у містечку Аркуа.

Слайд № 18

Життя Петрарки проходило у спілкуванні з професорами університету і гостями. Серед них був і Джованні Боккаччо, який згодом став одним із його найближчих друзів, писав йому великі листи, робив подарунки: твори Ціцерона, Августина, переписану власноруч «Божественну комедію» Данте. Джорджо Вазарі Шість Тосканських Поетів. 1544 Джованні Боккаччо

Слайд № 19

На могилі поета є напис: «Тут його немає, шукайте його серед живих, серед тих, хто шанує його ім’я». Старість Петрарка зустрів у зеніті слави. Але 19 липня 1374 року перо випало з рук поета, що так і не дописав останнього рядка. Голова мудреця схилилася на розгорнуту книгу. Здійснилася ще одна мрія Петрарки: закінчити жити і писати в одну мить!

Слайд № 20

Він вважав, що людина має право на щастя в земному житті. Поняття «гуманізм» він розумів як усвідомлення людиною своєї унікальності і вміння жити насиченим життям, відкриваючи у собі багатство закладених Богом смислів. А нагородою за таке життя буде безсмертя, і не лише в його потойбічному розумінні, а й як пам’ять прийдешніх поколінь. Гуманізм — це прогресивний напрям у суспільній думці, ознакою якого є захист гідності людини, її свободи й права на всебічний, гармонійний розвиток.

Слайд № 21

Головна тема збірки — кохання поета до Лаури.

Слайд № 22

«Канцоньєре» («Книга пісень») — збірка віршів італійською мовою, справа всього творчого життя поета. 6 квітня 1327 року в церкві Св. Клари в Авіньйоні Ф. Петрарка зустрів жінку, яку покохав на все життя. Йому було 23, а їй — 20. Незнайомку звали Лаура, що в перекладі означає «та, що дарує славу».

Слайд № 23

Відомо, що вона померла молодою, а Петрарка через усе життя проніс почуття до неї й оспівував кохану у своїх поезіях. У 42 річницю їх першої зустрічі, через 21 рік після смерті Лаури, вже старий поет, перебираючи архів, знайшов сонет, який раніше йому не сподобався, і склав нові рядки: «В рік тисяча триста двадцять сьомий, у квітні, о першій годині шостого дня, ввійшов я в лабіринт, де виходу немає».

Слайд № 24

«Канцоньєре» містить 365 віршів (за кількістю днів у році) різних ліричних жанрів, з них - 317 сонетів, 29 канцон. Поет поділив збірку на дві частини: перша — «На життя мадонни Лаури», друга — «На смерть мадонни Лаури».

Слайд № 25

Сонет (іт. sonetto — звучати) — це жанр ліричного роду, віршована форма з 14 рядків, у яких йдеться про поєднання земного та небесного, матеріального та духовного. Як жанр сонет з’явився у XIII ст. в Італії та був розроблений Данте і Петраркою. Сонет складається з двох катренів та двох терцетів.

Слайд № 26

Катрен — чотиривірш, пов'язаний із уявленням про складові частини світу: земля, вода, повітря, вогонь. Катрени — це зав'язка або заспів. Терцет — тривірш, який символізує триєдиність Бога, духовне життя. Терцети — розв'язка або виспів. Закінчується сонет узагальненням, висновком чи риторичним запитанням. Перший чотиривірш ставить тему (тезу), у другому — тема поглиблюється. Перший тривірш включає антитезу, останній тривірш розв'язує це протиріччя.

Слайд № 27

 ліричний щоденник поета, приводом до написання якого стало кохання; переважна частина творів збірки за жанром - сонети; складається с двох частин "На життя мадонни Лаури", "На смерть мадонни Лаури"; змалювання земної жінки, краса якої відкриває авторові красу реального світу; розкриття суперечливих душевних переживань.

Слайд № 28

1. Є.Волощук., О.Слободянюк. Підручник для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів. Київ “Генеза” 2016. Ст. 181-184 2. Химинець А.А.http://svitliteraturu.com/load/ dopomoga_uchnju_iz_zar_lit/8_klas/franchesko_petrarka_dopomoga_uchnju/17-1-0-401. 3. http://shalash.dp.ua/index.php/8-biblioteka/8b-zarubeg-lit/985-franchesko-petrarka. 4. http://dovidka.biz.ua/franchesko-petrarka-hronologichna-tablitsya/. 5. Будинок Петрарки https://topturizm.com.ua/ italiya/26019.html. 6. https://yandex.ua/images/search?text=Франческо%20 Петрарка.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
8 клас Зарубіжна література. Презентація до уроку
 • Додано
  28.02.2018
 • Розділ
  Зарубіжна література
 • Клас
  8 Клас
 • Тип
  Презентація
 • Переглядів
  218
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  0
 • Номер матеріала
  XS784835
 • Вподобань
  0
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти