Бібліотека методичних матеріалів

Вже додано: 419 835 матеріалів

Об'єднуємо знання та досвід освітян з всієї України.

Золота грамота за поширення досвіду.
Золота грамота за поширення досвіду.

Педагогіка є наукою, що спрямована на навчання, виховання та освіту людини в будь-який період її життя. Педагогіка покликана виховати повноцінну особистість для її гармонійного подальшого функціонування у соціумі.

Говорячи про основні завдання педагогіки, можна згрупувати їх за основними напрямками.

Перший – це розвиток особистості. Педагогіка спрямована на розвиток людського потенціалу завдяки поетапній зміні та доповненні психічних, фізичних, соціальних та духовних характеристик людини. Фізичні зміни пов’язані з розвитком та зміною самого тіла (окрім вікового дорослішання мається на увазі вдосконалення власних фізичних характеристик, зайняття фізичною культурою, здорове харчування, спосіб життя тощо). Психічний розвиток багато в чому залежить від фізичного, адже людина вчиться оцінювати дійсність, дозрівають психічні функції, з'являється усвідомлення власних потреб, здібностей та інтересів. Соціальний розвиток проявляється через входження людини в суспільні, економічні, виробничі, професійні та інші відносини. І як вершина – духовний розвиток, розкриття власного «Я», визначення свого призначення, цілей та прагнення до самовдосконалення. Все це можливо завдяки правильному педагогічному вихованню.

Другий напрямок – саме виховання, під час якого відбувається передача досвіду між поколіннями.

Наступним напрямком є освіта, що спрямована на засвоєння людиною усього спектру знань, умінь та навичок, які в подальшому формуватимуть її розвиток. Це завдання здійснюється завдяки системі освіти, створенню освітніх інституцій (садочки, школи, вищі навчальні заклади тощо), які мають для цього матеріальну базу, методичне забезпечення та кваліфіковані кадри.

Освітній процес здійснюється через наступний елемент – навчання. Саме його можна визначити як безпосередню взаємодію педагога і учня, в результаті якого здійснюються та реалізуються всі інші напрямки педагогіки.

Розглядаючи педагогіку варто також відзначити, що кожний вчитель прагне досконало оволодіти педагогічним мистецтвом, яке можна визначити як систему досконалого володіння сукупністю психолого-педагогічних вмінь та знань, педагогічною захопленістю, інтуїцією. Основною характеристикою такого педагога стає педагогічна майстерність, завдяки якій реалізується педагогічний потенціал.

Ідеальний вчитель це той, хто з легкістю або завдяки наполегливій праці може знайти підхід до будь-якого учня, той, кому не байдуже, як здійснюється навчання. Він встановлює дружні відносини з учнями, заохочує їх до навчання, до самонавчання та вдосконалення власної особистості, розвиває та розкриває потенціал дітей, використовуючи при цьому весь наявний арсенал сучасних навчальних технологій. Педагогіці можна навчатися, проте не кожен зможе назвати себе гарним вчителем.

Пошук методичних матеріалів
Очистити фільтр Критерії пошуку:
  • Для предмету: Педагогіка
6 681 матеріал
«Моя сім’я – моє багатство».
Педагогіка
Інші методичні матеріали
07.06.2021
29
0
6 681 матеріал