Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Методичні ігри для урізноманітнення уроків природничого циклу
»
Взяти участь Всі події

ПЕДАГОГІЧНИЙ МЕТОДИЧНИЙ КВЕСТ «Навчаємо граючись – граємо навчаючись»

НУШ

25.09.2021

241

31

0

Опис документу:

Метою квесту «Навчаємо граючись – граємо навчаючись» є продемонструвати цікаву форму роботи з учителями, ознайомити педагогічних працівників з дидактичними можливостями гри та роботи з конструктором LEGO, сприяти розвитку професійних якостей педагогів, активізувати творчий потенціал вчителів початкових класів, стимулювати бажання педагогів впроваджувати нові методи і прийоми у роботу, закріпити знання педагогів щодо нормативної бази НУШ,

Перегляд
матеріалу
Отримати код

ПЕДАГОГІЧНИЙ МЕТОДИЧНИЙ КВЕСТ

«Навчаємо граючись – граємо навчаючись»

Час проведення 9.00 – 10.00

Мета:

  • -продемонструвати цікаву форму роботи з учителями;

  • ознайомити педагогічних працівників з дидактичними можливостями гри та роботи з конструктором LEGO

  • -сприяти розвитку професійних якостей педагогів, активізувати творчий потенціал вчителів початкових класів;

  • - стимулювати бажання педагогів впроваджувати нові методи і прийоми у роботу;

  • - закріпити знання педагогів щодо нормативної бази НУШ;

  • - удосконалити знання педагогів в організації дистанційного навчання;

  • - переконати педагогів у необхідності змін в освітньому процесі для гармонійного розвитку дітей.

Обладнання: цукерки « Смайлик» червоного і зеленого кольорів, напис якостей сучасного вчителя( на цеглинках), атрибутика для фоторамки, LEGO DUPLO, LEGO SYSTEM, маршрутні листи, назви станцій, фото класних кімнат, ножиці, клей, скоч, маркер, 2 ватмана.





Хід заходу

  1. Вступ

Добрий день!

  • Сьогодні у нас буде не звичайне засідання, бо пройде воно у формі методичного квесту.

Квест надає отримання внутрішньої та зовнішньої мотивації і спонукає до участі в ньому, а добре поставлені творчі завдання дозволяють створювати освітній контент, який можна використовувати на уроках. Під час квесту ви розширите свої знання стосовно принципів роботи з конструктором LEGO DUPLO, LEGO SYSTEM, закріпите знання стосовно методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів 1-4 класів, створите макет сучасного освітнього простору. Отже, шановні колеги ,Ви потрапили до педагогічного квестленду. На Вас чекають неабиякі захоплюючі випробовування. І починаються вони зараз.

Пропоную Вам сісти зручно на стільці, схрестивши ноги та підперши рукою підборіддя. Отож, якщо Ви підперлись правою рукою і права нога зверху – отже ви налаштовані позитивно на наш захід і бажаєте плідно працювати. Якщо все протилежно – ліва рука і нога – хоча це не ваше особисте бажання, але потрібно... Якщо рука і нога протилежні – все залежить від ситуації: якщо цікаво – буду працювати, якщо ні – зроблю вигляд, що працюю.

  • Щоб набратися енергії і підбадьоритися, пропоную пригоститися цукерками. ( Кожен отримує цукерку).

  • А тепер ми поділимося на дві команди. Це вирішать цукерки, які ви отримали. Поділіться на команду червоних і зелених. Придумайте, будь ласка, і запишіть у маршрутний лист назву своєї команди.


  1. Ознайомлення з правилами квесту.

- Настав час познайомити всіх вас, шановні друзі, з умовами нашого квесту. Отже, квест буде тривати, приблизно, 45 хв. Кожна команда отримає маршрутний лист (Додаток 2) , у якому позначено почерговість станцій, на яких ви будете виконувати різні завдання. Цих станцій – 6.

За кожне виконане завдання ви будете отримувати цеглинку LEGO з написом якості сучасного вчителя в НУШ. Ці якості будуть перепусткою на наступну станцію.

  • Для кожної команди кінцевою буде станція «Посміхнись», де на вас буде чекати фоторамка, яку ви доповните тими цеглинками, які будете отримувати впродовж усього квесту.

  • Бажаю гарного настрою і результативної роботи!

  1. Робота на станціях

Станція «Ранкове коло» (5 хв)

Обладнання : LEGO DUPLO

Опис вправи: Спочатку вчитель пропонує стати в ранкове коло і взяти таку кількість цеглинок LEGO DUPLO, із скількох складів складається їхнє ім’я.

Запитання до дітей

Із кількох складів складається ім’я? Назвіть його. (Кожен по черзі виконує).

Які маєте захоплення?

Далі вчитель пропонує за допомогою конструктора зобразити вежу своїх захоплень. (Учителя беруть цеглинку і називають свої захоплення, будуючи вежі.)

Висновок: Захоплююча у вас вийшла вежа. Похваліть себе вербальною оцінкою, щоб вона починалася на літеру Б.

Приклад

Бажаю успіхів!

Блискуча відповідь!

Бажання плюс уміння — приносить успіх!

  • Ви дуже активні особистості, всебічно розвинуті тому отримуєте ці якості. (Вручення цеглинок Lego з написом «Активні», «Всебічно розвинуті»).


Станція «Розумна голова» (5 хв)

Обладнання : LEGO DUPLO

Опис вправи: на цій зупинці ви повинні пройти експрес-тест на те як добре ви знаєте нормативну базу НУШ.

Потрібно на запитання дати правильну відповідь, обравши відповідну цеглинку.

Синій колір – відповідь А

Зелений - відповідь Б

Червоний – відповідь В (Додаток 3).

  1. Коли розпочалася робота початкової школи за новим державним стандартом на компетентнісній основі?


А)2018 рік б)2019 рік в)2020 рік

  1. Скільки триває початкова освіта


А) 2 роки б)4 роки в)1 рік

  1. Що є метою початкової освіти?


А) передати людині знання, вміння, навички;

б) вивчення проблем виховання та навчання людей;

в) всебічний розвиток дитини,її талантів,здібностей ,компетентностей та наскрізних умінь

  1. Скільки циклів за Державним стандартом має початкова школа?


А) 4 б) 2 в)3

5. Як оцінюється результат особистісних надбань і обєктивних результатів у навчанні учнів 1-2 класів?

А) бальною оцінкою

б) вербальною оцінкою

в) рівневою оцінкою




6. На яких засадах педагогіки грунтується НУШ?

А)триєдиності мети

б)партнерства

в)схоластичної дидактики

7. Оцінка є конфіденційною інформацією, доступною лише для учня/учениці та його/її батьків.

А) так

Б) ні

В) інше

8. У початковій школі здобувача освіти оцінюють за …

А) особистісні надбання

Б) обєктивні результати навчання

В) особистісні надбання і обєктивні результати навчання

9.У межах формувального оцінювання за результатами опанування певної програмової теми рекомендують проводити…

А) контрольні роботи

Б) діагностувальні роботи

В) підсумкові роботи

10. У свідоцтвах досягнень учнів у кожній колонці пропонується фіксувати стан сформованості обовязкових результатів навчання…

А) сформовано - ˅, ще формується – нічого не записувати.

Б) сформовано – «+», ще формується – «-»

В) коротким записом: сформовано – «сф», ще формується – «не сф.»

11. Онлайн урок повинен тривати

А) Для учнів 1 - 2 класів – не більше 10 хв.

Б) Для учнів 1 класів – не більше 10 хв., а для учнів 2 класів – не більше 15 хв.

В) Для учнів 1 - 2 класів – не більше 15 хв.

12. Календарно-тематичне та поурочне планувана здійснюється вчителем…

А) за спеціальним шаблоном, який рекомендує МОН

Б) за спеціальним шаблоном, який було затверджено рішенням педагогічної рада освітнього закладу

В) у довільній формі

13.Основна функція оцінювальна, яка розпочинається з перших днів перебування дитини у школі і триває постійно – це…

А) формувальне оцінювання

Б) діагностувальне оцінювання

В) підсумкове оцінювання

14.Якщо учня не було в школі в день проведення діагносту вальної роботи, то …

А) він пише її після повернення

Б) після повернення він її не пише

В) він виконує її дистанційно


Висновок: Ви молодці, нормативну базу НУШ знаєте на відмінно тому , похваліть себе і свою виконану роботу вербальною оцінкою, щоб вона починалася на літеру В.

Приклад

В

Вже краще!

Відмінно!

Вражена нашою роботою!

(Отримують цеглинки з написом «Розумні», «Наполегливі», «Ерудовані», )


Станція «Розминка (енерджайзери)» (10 хв)

Обладнання: LEGO DUPLO

Опис вправи: вчителі стають у коло. Кожен тримає по цеглинці LEGO. Промовляють слова і передають цеглинку.

Візьму у праву руку,

Сьогодні не зібюсь,

Зєднаю дві долоньки

З сусідом поділюсь.

  • Поділіться досвідом і запропонуйте свою розминку з цеглинками LEGO. (Демонструють свої розминки)

Висновок: Неймовірно веселі, цікаві, задорні вийшли руханки. Оцініть, будь ласка, свою роботу вербальною оцінкою, щоб вона починалася на літеру З.

Приклад

З

Задоволена твоєю роботою!

Знайко біжить, а незнайко лежить.

(Отримують цеглинки з написом «Веселі», «Комунікативні», «Енергійні»)


Станція «Клас моєї мрії» (15хв)

Обладнання: колаж із фото класних кімнат, мольберт, LEGO SYSTEM.

Опис завдання: (висять фото із зображенням класної кімнати кожного вчителя, утворюючи колаж. Вчителі розглядають їх).

  • Ви підготували освітній простір для своїх діток керуючись наказом МОН №283 від 23.03.2018 про затвердження методичних рекомендацій щодо організації освітнітнього простору НУШ.

  • Зараз вам випаде нагода спроєктувати «Клас своєї мрії», у якому вам і дітям було б комфортно працювати.

читель пропонує взяти конструктор LEGO SYSTEM і за допомогою конструктора пропонується пофантазувати і змоделювати «клас своєї мрії». Після виконання завдання учителі його презентують).

Висновок: Похваліть себе вербальною оцінкою, щоб вона починалася на літеру С.

Приклад

С

Суперова робота.

Спасибі за насолоду від перевірки роботи!

  • Дякую вам за креативність, нестандартні, оптимістичність. (Отримують цеглинки з написом «Креативні», «Нестандартні», «Оптимістичні»


Станція «Дистанційне навчання» ( 5 хв)

Обладнання: маркер, ватмани

Завдання: записати назви освітніх програм, платформ, соціальних мереж, які використовуєте під час дистанційного навчання.

Висновок: Оцініть, будь ласка, свою роботу вербальною оцінкою, щоб вона починалася на літеру Т.

Приклад

  • Так тримати!

  • Терпіння нам!

(Отримують цеглинки з написом «Мобільні», «Організовані»,» Конструктивні».


Станція «Посміхнись» (5 хв)

Обладнання: всі отримані картки з якостями сучасного вчителя, атрибутика для

фоторамки, скоч, ножиці, сухий клей.

Опис вправи:

  • Вітаю вас педагоги-мандрівники. На кожній зупинці ви отримували одну з якостей сучасного вчителя, а зараз є можливість проявити оригінальність, творчість. З допомогою макета та карток, які ви отримували, треба створити фоторамку для загальної фотографії. (Робиться знімок вчителів у створеній рамочці)


Висновок: На цій станції вчителі здобули такі якості, як оригінальність, творчість, сміливість.

  • Оцініть всю свою роботу впродовж квесту вербальною оцінкою, щоб вона починалася на літеру М.

М

Ми багато вже вміємо!

Ми досяли успіху!

Ми молодці!


3. Підсумок квесту.

Давня мудрість говорить: "Хто стоїть на місці, той відстає". А хто не хоче відставати, мусить рухатися вперед, і не зупинятися, досягнувши вершини, а підійматися вище. У цьому й полягає основна місія сучасного учителя. Вже не достатньо бути на уроці та поза ним актором, режисером, діловодом, диригентом, дипломатом, психологом, новатором і компетентним фахівцем. Модель сучасного вчителя передбачає готовність до застосування нових освітянських ідей, здатність постійно навчатися, бути у постійному творчому пошуку. Ці якості не видаються додатком до диплома про педагогічну освіту, а формуються у щоденній учительській праці. Сьогодні ми розуміємо: бути гарним професіоналом, означає бути в постійному пошуку, зростанні, розвитку.

Нашу зустріч я б хотіла закінчити притчею «Щастя».

Бог зліпив людину з глини, і залишився у нього невикористаний шматок. «Що ще зліпити тобі? - запитав Бог. «Зліпи мені щастя, - попросив чоловік. Нічого не відповів Бог, і тільки поклав людині в долоню той шматочок глини.

  • Що мав на увазі бог, залишивши шматочок глини? (відповіді)

  • Все в наших руках.






















Додаток1





«Ранкове коло»

«Розумна голова»



«Розминка (енерджайзери)»



«Клас моєї мрії»



«Посміхнись»





«Дистанційне навчання»









Додаток 2

Маршрутний лист команди __________________

1

Станція «Ранкове коло» (5 хв.)

2

Станція «Клас моєї мрії» (15 хв.)

3

Станція « »

4

Станція «Розминка» (10хв.)

5

Станція «Розумна голова» (5 хв.)

6

Станція «Посміхнись» (5 хв.)







Маршрутний лист команди __________________

1

Станція «Розумна голова» (5 хв.)

2

Станція «Ранкове коло» (5 хв.)

3

Станція «Розминка» (10хв.)

4

Станція «Клас моєї мрії» (15 хв.)

5

Станція «

6

Станція «Посміхнись» (5 хв.)

















Додаток 3

- А

- Б



  • В



Додаток 4





















Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.