Новий рік за китайським календарем

Опис документу:
На сцені стоїть столик, застелений бамбуковою рогожкою. На ньому: ваза з квітами, чайник, дві чашки, два апельсини. На стіні: китайське віяло, полотно з китайськими ієрогліфами, ліхтарики. На стільці – китайка Ван Лі у національному костюмі. Учитель математики Діти, ми запросили до нас у гості китайську дівчинку Ван Лі, яка нам розповість про Китай, зокрема як святкують новий рік у неї на батьківщині, тому що завершення тижня математики припадає якраз на новий рік за китайським календарем.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Новий рік за китайським календарем

На сцені стоїть столик, застелений бамбуковою рогожкою. На ньому: ваза з квітами, чайник, дві чашки, два апельсини. На стіні: китайське віяло, полотно з китайськими ієрогліфами, ліхтарики. На стільці – китайка Ван Лі у національному костюмі.

Учитель математики Діти, ми запросили до нас у гості китайську дівчинку Ван Лі, яка нам розповість про Китай, зокрема як святкують новий рік у неї на батьківщині, тому що завершення тижня математики припадає якраз на новий рік за китайським календарем.

До зали заходить Катя Осадча.

Катя Я не заблукала? Це Сергіївська школа?

Учитель математики Ми вітаємо Катю Осадчу!

Катя Та не треба мені оплесків! Я ж на роботі! У мене інтерв’ю. Тут же святкують новий рік за китайським календарем?

Ван Лі Так, так! Ви вже поїли рису?

Катя При чому тут це?

Ван Лі Китайці за традицією вітають один одного, питаючи поїли ви чи ні.

Катя Он воно що. А ви нам розкажете, як зустрічають новий рік у Китаї?

Ван Лі У Китаї Новий рік має назву Чуньцзе і вважається святом початку весни; новий рік – це свято світла.

Люди запалюють ліхтарі та проходять вулицями міста, освітлюючи шлях новому року. Китайці вірять, що в їхній країні живуть огидні злі духи. Тому, щоб у новорічну ніч, поки люди святкують і розважаються, ці духи не залізли до їх осель, напередодні заліплюють усі вікна та щілини папером. А усіляку нечисть відлякують веселими та гучними хлопавками та петардами.

Катя Так он звідки ця традиція у нас!

Ван Лі Кожен день Нового року китайці святкують по-різному. У перший – славлять своїх предків та дякують богам за здоров’я родичів. На другий день

ходять у гості до батьків з подарунками та смачними стравами. Але найдивніше святкують жителі Китаю третій день Нового року: вони вважають, що саме у цей час домашні миші видають заміж своїх дочок, тож треба лягти якомога раніше, аби не заважати мишкам проводити пишні весілля.

Катя Цікаво! От якби мене запросили до Китаю на святкування нового року!

Ван Лі Тоді тобі знадобляться апельсини. На святкування нового року в Китаї гості приходять не з порожніми руками, а з апельсинами. Два апельсини співзвучні зі словом «золото». Традиція дарувати хазяїнам два апельсини і два інші апельсини одержувати від них зародилася близько в 1000 році до н.е.

Катя Виходить, апельсин – китайський фрукт?!

Ван Лі Так, родина апельсина – Китай. З німецької ареl – яблуко, син –китай. Китайське яблуко.

Учитель математики. До вашої уваги логічна задача:

Є три ящики: ящик з апельсинами, ящик з яблуками і ящик з яблуками та апельсинами. На кожному ящику є табличка з підписом, що всередині. Таблички взяли і поміняли: тепер всі таблички не на своєму місці. Є одна спроба: можна просунути руку в ящик і витягнути звідти один предмет. Після цього треба розмістити таблички правильно.( Бажаючі виходять і роблять одну спробу, пояснюючи при цьому свій вибір)

Катя Дозвольте і мені для математичних гурманів подарувати гламурну математичну формулу + = 1

Я читала, що Китай - країна, де живе велика кількість людей. Уявляю, скільки їм потрібно тон апельсин!

Ван Лі Так, Китай посідає ІІІ місце у світі за територією, поступаючись Росії та Канаді і він є найбільшою країною за чисельністю населення Воно складає 1 мільярд 300 мільйонів чоловік. По дорогах Китаю роз’їжджає 100 мільйонів автомобілів.

Катя Числа вражаючі. Я чула, що у вас працює 3240 телевізійних каналів і 250 FM каналів.

Ван Лі Велика країна – великі масштаби. Китайська цивілізація – одна з декількох прадавніх цивілізацій, яка має свою власну писемність. У китайській мові більше 80 тисяч ієрогліфів. У середньому китаєць за все життя встигає вивчити всього 5 тисяч ієрогліфів

Катя Мені розказували, що у Китаї неписьменним вважається той, хто знає менше 500 ієрогліфів. Службовці повинні знати 2 тисячі, селяни – 1,5 тисяч. Це – занадто! 33 букви – набагато легше і простіше. Складай собі слова, які хочеш!

Учитель математики Нехай зараз учні доведуть, що так просто писати грамотно.( Бажаючі під диктовку пишуть : циліндр, абсциса, паралелепіпед, координата, периметр, обчислити)

Катя Можливо, з комбінаціями предметів справа буде краща?

Учитель математики До вашої уваги п’ять овочів: помідор, картопля, перець, огірок, морква (картонні заготовки, декілька комплектів) . Утворіть групи з трьох овочів. Скільки всього їх буде? (На стенді учні розміщують комбінації овочів)

Ван Лі Катю, я хочу пригостити Вас чаєм. Мій народ п’є його 1800 років.

Катя Дякую. А ви мені розкажіть про китайські винаходи.

Ван Лі О, великими винаходами Китаю вважають: папір, компас, порох, друкарську машинку. А скільки дрібних ,- паперові гроші, рибацька котушка, гральні карти, вентилятор, туалетний папір, морозиво і навіть ресторанне меню! Китайці – великі винахідники! Вони придумали і вже 20 років проводять чемпіонат світу із запам’ятовування. Наприклад, за 15 хвилин треба пригадати імена 70 осіб, зображених на фотокартках.

Учитель математики Спробуємо і ми провести міні-змагання із запам’ятовування . Зараз буде прочитано уривок із відомого вірша К.Чуковського «Мойдодир». Ваше завдання – запам’ятати, скільки предметів втекло від нашого героя.

Катя Чим би ви мене б ще здивували, всезнайко Ван Лі?

Ван Лі Велика китайська стіна!

Катя Велика китайська стіна?

Ван Лі Так! Понад дві тисячі років , в ІІІ столітті до нашої ери, перший китайський імператор вирішив спорудити фортечну стіну, котра мала захистити його державу від набігів з півночі. І будувалася вона 2000 років!

При укладанні кам’яних блоків стіни вживалася клейка рисова каша з домішкою гашеного вапна. У первозданному вигляді загальна довжина стіни складає близько 8 тисяч 800 кілометрів. Стіна має ширину в основі близько 9 метрів і на вершині 6 метрів, висота стіни сягає 10 метрам. Через кожні 200 метрів встановлено чотирикутні сторожові башти.

А ще…

Катя Досить! !! Я вже заморилася від ваших космічних цифр.!

Ван Лі Тоді – УШУ! Традиційна національна гімнастика Китаю.

(Два хлопчики у білих кімоно під китайські мотиви показують рухи ушу).

Катя Молодці хлопці! А в математиці китайці такі ж красені?

Ван Лі О, престиж математики В Китаї високий! Навіть у давнину кожен чиновник, щоб отримати призначення на посаду, здавав, крім інших, і іспит з математики. Китай першим запровадив від’ємні числа , десяткові дроби, методи розв’язування систем лінійних рівнянь. Для запам’ятовування таблиці множення існує спеціальна пісня, яку учні вивчали напам'ять.

Катя Я знаю одну особу, якій ой важко давалася наука, зокрема математика! Давайте підглянемо за її «стражданнями»!

(Інсценівка із п’єси «12 місяців» К.Чуковського.)

Катя. А час, між іншим, швидко сплинув. Я скільки всього пізнала нового! Дякую Ван Лі, добра і щастя тобі і твоїй неповторній країні! До нових зустрічей! З новим роком!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00