Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Платна розробка

Наукова робота на тему: Репресії радянської влади на Буковині

docx

Історія України

Для кого: 7 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, I курс, II курс, III курс, IV курс, V курс, VI курс, Дорослі, Змішаний

16.11.2022

49

0

0

Вміст матеріалу: показано 4 з 11 сторінок

docx
45,5 Кб

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Опис методичного матеріалу:

ХХ століття виявилося одним з найбільш складних і кривавих в історії України. У той же час воно ознаменувалося об’єднанням більшості українських етнічних земель у межах УРСР. Однак це об’єднання, яке об’єктивно відповідало віковічним прагненням українства до Соборності, відбулося в добу сталінізму й для керівництва СРСР мало зовсім інший зміст і мету, а саме: розширення меж радянської імперії на захід, зміцнення тоталітарної системи шляхом експлуатації людських і природних ресурсів приєднаних територій. Споконвічні українські землі Північна Буковина та Хотинщина стали одним із перших об’єктів зовнішньої експансії сталінського режиму. Одним з основних інструментів реалізації процесу інкорпорації західноукраїнських земель до політичної та економічної системи СРСР були масові політичні репресії проти реальної та “потенційної” опозиції.

У радянській історіографії проблема об’єднання українських земель висвітлювалася переважно однобічно. Перш за все підкреслювалися позитивні сторони цього процесу, в той же час факти застосування масових політичних репресій свідомо замовчувалися. Архіви, що знаходилися в розпорядженні спецслужб, були недосяжними для істориків. Актуальність праці визначається й тим, що вона є одним з небагатьох досліджень політичних репресій на регіональному рівні. Процес утвердження тоталітарної системи на території Північної Буковини та Хотинщини хоча і йшов за виробленим і апробованим на решті території СРСР сценарієм, однак він мав тут і вагомі регіональні відмінності, що детермінувалися низкою суб’єктивних і об’єктивних факторів. Питання по-літичних репресій на території регіону є невід’ємною, проте досі не вивченою ланкою новітньої історії України. Запропоноване дослідження, що виконане на широкій базі закритих раніше для науковців документів, повинно заповнити цю прогалину

Після покупки цей матеріал відразу стане доступним для використання повною мірою. Запитів на доступ не потрібно відправляти. Всі придбані матеріали зберігаються в кабінеті покупок.