Бібліотека методичних матеріалів

Вже додано: 419 050 матеріалів

Об'єднуємо знання та досвід освітян з всієї України.

Золота грамота за поширення досвіду.
Золота грамота за поширення досвіду.

Сучасна освіта має на меті розвиток гармонійної та всебічно розвиненої особистості. Музика є видом мистецької діяльності і відіграє важливе значення у становленні сучасної людини, надає естетичного забарвлення її життю.

Сучасні музичні уроки побудовані таким чином, щоб на кінцевому етапі діти оволоділи музичною культурою. Саме тому доцільно використовувати різні види музичної діяльності для формування цілісного сприйняття музичного мистецтва Сюди можна віднести хоровий спів, музично-ритмічні рухи, гру на музичних інструментах, навчання музичної грамоти або просто прослуховування відомих музичних творів тощо.

Становлення музичного смаку в дитини починається ще з раннього дитинства. Це залежить і від батьків, які слухають її вдома, і від дошкільних навчальних закладів, якщо дитина їх відвідує, то обов’язково знайомиться з азами музики. Авжеж не варто забувати про технічний прогрес та мережу інтернет, які відкрили доступ до музики усього світу. Кожен обирає собі її до смаку.

Проте, прийшовши до школи, дитина повинна розвиватися, і музичні уроки – не виняток. Завдання вчителя – сформувати в учня естетичний смак, ознайомити його з різними музичними стилями, привити любов до прекрасного.

Одним з найдієвіших способів залучення дітей до музики вважається їх активна участь в процесі її виконання. Тут можна використовувати співи, адже всі, хтось краще, а хтось гірше, можуть співати. Виконання пісень дає дітям розуміння їх змісту, у них виникає певне ставлення до твору, що в свою чергу розвиває мислення та чуттєву сферу.

Прослуховування творів на уроках розвиває музичний слух та сприйняття, ознайомлює зі світовими надбаннями.

Але ще одним аспектом музичного навчання в школі є правильно побудований урок та наявна матеріально-технічна база для його проведення. Без цього все буде марним.

Так, вчитель має ретельно готуватись до заняття, продумувати тему та чітко визначати ціль уроку, добирати методи та прийоми для його проведення, використовувати як індивідуальні, так і групові форми роботи на уроці, продумувати цікаві домашні завдання тощо. Сама ж структура уроку має приблизно такий вигляд: музичне привітання, розспівування та повторення музичної грамоти, вивчення пісні, музично-ритмічні рухи, прослуховування музики, закріплення матеріалу та опитування, підсумки та домашнє завдання. Саме вчитель розбавляє цю модель своїми доробками та творчим підходом до навчання.

Щодо матеріально-технічного забезпечення, то до нього можна включити тематичні зошити, сучасні технології, програвачі, музичні інструменти та інше необхідне приладдя.

Отже проведення цікавого музичного уроку, який буде поштовхом для всебічного розвитку дитини, багато в чому залежить від майстерності та креативності вчителя.

Пошук методичних матеріалів
Очистити фільтр Критерії пошуку:
  • Для предмету: Музика
6 045 матеріалів
Техніка мови та фізіологія співу
Музика
Інші методичні матеріали
08.06.2021
15
1
6 045 матеріалів