Музично-оздоровча робота. Ігровий масаж

Опис документу:
При проведенні масажу діти виконують різноманітні рухи пальцями і руками, що добре розвиває велику і дрібну моторику. Ігровий масаж знімає у дітей напругу. Поліпшується кровопостачання шкіри, зменшується напруга м'язів, дихання і серцебиття сповільнюються. Дитина заспокоюється і розслабляється.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Музично-оздоровча робота. Ігровий масаж

Ігровий масаж
Чому нам приємно плескати в долоні, ходити босоніж? Чому всім - і дорослим, і дітям - подобається масаж? Вся справа в тому, що масажуючи певні точки тіла, ми несвідомо посилаємо позитивні сигнали серцю, легеням, печінці, шлунку і іншим органам. Виконання масажних маніпуляцій розширює капіляри шкіри, покращуючи циркуляцію крові, активно впливає на обмінні процеси організму, тонізує центральну нервову систему. Крім того, піднімає настрій і покращує самопочуття людини. Навчання дітей найпростішим масажним прийомам найкраще відбувається в грі.
Вірші та пісеньки для ігрового масажу дуже подобаються дітям, вони забезпечують веселе спілкування, знімають напругу, вчать малюків довіряти іншим і співпереживати. Ігровий масаж забезпечує сенсорний розвиток самих маленьких. Діти сприймають інтонації голосу, зміст тексту, музичні тембри і шуми, темп і ритми музики.
При проведенні масажу діти виконують різноманітні рухи пальцями і руками, що добре розвиває велику і дрібну моторику. Ігровий масаж знімає у дітей напругу. Поліпшується кровопостачання шкіри, зменшується напруга м'язів, дихання і серцебиття сповільнюються. Дитина заспокоюється і розслабляється. Ігровий масаж позитивно впливає на центральну нервову систему. Ігровий масаж сприяє соціалізації дітей, формує у дітей довіру і увагу один до одного, розвиває терпіння і почуття гумору.
Ігровий масаж сприяє розвитку фантазії дітей: біжить по дереву павучок і капає на спину дощик, м'ячик, що стрибає по підлозі і ведмідь, що йде по лісу, однаково яскраво, хоч і по різному уявляються дітьми, що проводять і «отримують» ігровий масаж. Ігровий масаж також сприяє розвитку мови. Вірші та пісеньки малюки швидко запам'ятовують, а руху, що ілюструють текст, сприяють виразному виконанню.
Рекомендації по організації ігрового масажу в групі:
• плануйте для масажу достатньо часу, щоб не було поспіху;
• після масажу повинно залишитися трохи часу для відпочинку та обміну враженнями;
• масаж може проводитися через одяг, але слід зняти светри, а при масажі лежачи зняти взуття;
• при виборі партнера для масажу обов'язково враховується побажання дитини;
• необхідно дати достатньо часу для вибору партнера;
• масаж можна проводити тільки за бажанням дитини;
• дітям краще розташуватися по колу так, щоб вони могли бачити інших;
• ігровий масаж можна проводити в положенні стоячи або сидячи, що вимагає менше часу;
• можна використовувати матрасики, ковдри або подушки, щоб дітям було зручно лежати;
• дітям слід вказати можливі для масажу зони (спина, руки, ноги нижче коліна, воротничкова зона);
• масаж голови, обличчя та інших чутливих зон не проводиться;
• дорослий повинен звернути увагу на довгі нігті, попередити дітей про обережність;
• звернути увагу на дітей, що носять окуляри (окуляри можна не знімати або віддати дорослому).
Рекомендації для проведення масажу в дитячій групі:
• пісеньки і вірші для масажу слід підбирати з урахуванням віку дитини;
• тільки в тому випадку, якщо вони будуть цікаві малюкові, ігровий масаж стане для нього радісною подією;
• пропоновані для масажу спини вправи можна проводити, коли дитина лежить на животі, або сидить на стільці, спираючись на стіл, дитина може також сидіти на підлозі, стояти на четвереньках або лежати на колінах дорослого;
• перш ніж починати проводити масаж, слід попередньо прочитати дитині вірші або сказати кілька вступних фраз, щоб малюк зміг представити подальші дії дорослого;
• дорослий під час читання віршів повинен робити невеликі паузи для масажу;
• пропоновані для масажу спини пісеньки й вірші можуть використовуватися також для масажу рук або ніг нижче коліна;
• дітям для проведення масажу один одному можна надати вибір положення для масажу, іграшок для масажу і рухів. Проведення масажу дітьми повинно контролюватися дорослим;
• рухи під музику слід виконувати ритмічно і уникаючи сильного натиску або поплескування;
• бажано, щоб дорослий підспівував, а пізніше співав під мінусову фонограму;
• ігровий масаж може проводитися поверх сорочечки або футболки, а також, за бажанням малюка, на голій спинці;
• рекомендовані руху можна змінювати, виходячи з тексту пісеньок;
• перший час масаж краще проводити, використовуючи відповідні предмети - пензлик, гумовий їжачок, поролонову губку, іграшкову машинку, шматочки вати, паперові листочки, та інші, а також м'які іграшки у відповідності з текстом пісеньок. Масаж іграшками бавить малюків і не вимагає такого високого ступеня довіри, як масаж руками;
• дорослим з довгими нігтями при проведенні масажу треба бути дуже обережними і використовувати, якщо можливо, відповідні тексту пісеньок іграшки і предмети.

Ігровий масаж у процесі музичної діяльності
Навчання простішим масажним прийомам проходить у грі. На музичному занятті масаж проводжу під музику – слова проспівуються, або ритмодекламуються, іноді музика звучить просто фоном. Малюки закріплюють у грі навички вірного виконання елементарного масажу, розвивають дрібну мускулатуру пальців рук. Щоб дітям було ще цікавіше, пропоную їм стати героями улюблених казок, пісень. Вони можуть себе уявити скульпторами, художниками, які «ліплять» або «малюють» своє тіло і обличчя.
При проведенні масажу рекомендую дітям не давити з силою на вказані точки, а масажувати їх легкими рухами пальців, злегка надавлюючи або легко погладжуючи. Масажні рухи слід виконувати від периферії до центру.
Щоб нікому не було прикро, я практикую проведення масажу у колі. Діти стають дин до одного спиною по колу, тоді вся група або підгрупа дітей задіяна у грі. Це надає змогу уникати конфліктів серед дітей.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
3
міс.
2
8
дн.
0
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!