«Музична мозайка». Варіанти вправ для музично-ритмічних ігор «Слухай, запам'ятай і повтори».

Опис документу:
Дидактична гра — гра, спрямована на формування у дитини потреби в знаннях, активного інтересу до того, що може стати їх новим джерелом, удосконалення пізнавальних умінь і навичок. Дидактичні ігри, ігрові заняття і прийоми підвищують ефективність сприймання дітьми навчального матеріалу, урізноманітнюють їхню навчальну діяльність, вносять у неї елемент цікавості.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

"Музична мозаїка"

Варіанти вправ для музично-ритмічної гри "Слухай , запам'ятай і повтори"

"Веселі музиканти".

Картинку рекомендується використовувати як наочний посібник для бесід , у процесі яких в дітей формуються первісні уявлення про різні види музичної діяльності , а також для організації колективного музикування на уроках музики . Картина допоможе активізувати увагу дітей , закріпити раніше одержані знання про ударні музичні інструменти та способи гри на них , виділити роль і значення кожного музиканта в колективі виконавців .

"Півник учиться співати".

Наочний посібник до бесіди

"Пісня , танець , марш - три види музики".

Короткий зміст бесіди . На картинці зображено півня , що навчає маленького півника співу . Спів - один з найдавніших і найбільш поширених видів музичного виконавства . Спів - це виконання музики голосом . Він буває сольним , ансамблевим і хоровим . У сольному співі бере участь один виконавець - співак ( музикант , що виконує музику голосом ), а в ансамблевому -два , три і більше виконавців , у хоровому - колектив , що складається з більш ніж дванадцяти виконавців .

Спів буває з супроводом музичних інструментів (фортепіано , баян . акордеон , бандура , балалайка та ін.) і без нього . Найпоширенішою і найпопулярнішою музикою , що виконується під час співу , є пісня . Пісня має мелодію і текст , що виражають її настрій , зміст і характер . Пісні бувають веселими і сумними , швидкими і повільними , голосними і тихими . Вони тісно пов'язані з життям , діяльністю людей і відображають їхні думки , почуття і переживання .

У ході бесіди рекомендується прослухати кілька різних за характером і змістом пісень і запропонувати дітям самостійно визначити їх темп , силу звучання , настрій . Пісні повинні відповідати віку та інтелектуальному рівню розвитку дітей .

Основні поняття . Спів , співак , сольний спів , співи в ансамблі, хороший спів , пісня .

Опорні поняття . Мелодія , музичний супровід , фортепіано , баян, акордеон .

Запитання для закріплення вивченого матеріалу . Чого навчає півень маленького півника ? Що таке сольний , ансамблевий та хороший співи ? Які бувають пісні і про що в них співається ?

У бесіді можна використати картинки "Дружний хор", "Кішка-піаністка", "Кіт-бандурист".

"Ложкарі".

Наочний посібник до музично-ритмічної гри "Слухай , запам'ятай і повтори" та бесіди про музичні інструменти .

Короткий зміст бесіди . На картинці зображені велика качка та двоє каченят , що грають на ложках . Навіть звичайні дерев'яні ложки можуть бути ударним музичним інструментом , якщо навчитися на них грати . В ансамблі з баяном , балалайкою та іншими музичними інструментами ложки можуть виконувати функцію ударних музичних інструментів для ритмічного супроводу . Грають на ложках, ударяючи їх одну об одну . На ложках грають в оркестрах і музичних ансамблях . Найчастіше їх використовують в оркестрах російських народних інструментів для виконання веселих , запальних танців , жартівливих пісень , частівок .

Музикантів , що грають на ложках , називають ложкарями. Як музичні інструменти ложки бувають різними за розміром і звучанням . Майстри народної творчості розписують ложки яскравими, барвистими візерунками .

У ході бесіди музкерівник може познайомити дітей з тим, як правильно тримати ложки під час гри . Подальше ознайомлення з ложками як музичним інструментом можна продовжити в грі "Слухай , запам'ятай і повтори" .

Основні поняття . Ложка, ложкар, ансамбль ложкарів .

Опорні поняття . Ударний музичний інструмент , оркестр, музичний ансамбль , частівки .

Запитання для закріплення вивченого матеріалу . Як звичайні дерев'яні ложки можуть стати ударним музичним інструментом ? Хто такі ложкарі ?

У бесіді рекомендується використати картинки "Учися грати на бубні", "Веселі барабанщики", "Дзвінкий трикутник ".

"Лелеки, які танцюють".

Наочний посібник до бесіди "Пісня , танець , марш -три види музики.

Короткий зміст бесіди . На картинці зображені лелеки , які танцюють . Танець - це ритмічні рухи під музику . Рухи в танці мають певну форму і значення ( такі рухи часто називають "мовою танцю" ) . Рух в танці нерозривно пов'язаний з музикою і відповідає її характеру , темпу і настрою . Танці бувають швидкі і запальні ( гопак , полька , лезгинка , тарантела ), плавні і повільні ( вальс , менует), граціозні й урочисті ( полонез, мазурка ). Виконавців ганців називають танцюристами . Музика , що супроводжує танець , називається танцювальною . Вона виконується на одному чи кількох музичних інструментах чи оркестром .

Основні поняття . Танець , танцювальні рухи , танцюрист, танцювальна музика.

Опорні поняття. Темп , соло , оркестр .

Запитання для закріплення вивченого матеріалу . Що таке танець ? Які бувають танці ? Як називають виконавців танців ? Яка музика називається танцювальною ?

"Кіт-бандурист ".

Наочний посібник до пізнавальної гри "Упізнай музичний інструмент" і бесіди про музичні інструменти .

Короткий зміст бесіди . На картинці зображено кота , що грає на бандурі . Це один з найстаріших музичних інструментів , який користується великою популярністю в Україні . Струнний щипковий інструмент , бандура має неголосне , але мелодійне і виразне звучання . Грають на бандурі , торкаючись ( "щипаючи" ) її струн кінчиками нігтів . З давніх часів бандура використовувалась для супроводу співу . Бандурист ( музикант , що грає на бандурі ) сам акомпанує своєму співу . Коли кілька бандуристів грають разом , таке виконання називається ансамблем або капелою бандуристів .

Основні поняття . Бандура , струнні щипкові музичні інструменти, бандурист , капела бандуристів .

Опорні поняття . Музичний ансамбль , музичний супровід.

Запитання для закріплення вивченого матеріалу . Як називається музичний інструмент , на якому грає кіт ? Чому бандуру називають струнним щипковим інструментом ? Що таке "капела бандуристів" ?

У бесіді рекомендується використати картинки "Ворон-балалаєчник", "Лисиця-скрипачка".

"Кошенята грають на роялі".

Наочний посібник до пізнавальної гри "Упізнай музичний інструмент" і бесіди про музичні інструменти .

Короткий зміст бесіди . Кошенята грають на музичному інструменті, який називається рояль . За своїм звучанням рояль схожий до піаніно . Навіть назва у цих двох інструментів одна - фортепіано . На відміну від піаніно , рояль використовується як концертний музичний інструмент.

Рояль має широкий діапазон звуків і насичений тембр
звучання , що дає можливість виконувати на ньому складні
музичні твори Його часто використовують для

акомпанементу іншим музичним інструментам і співам .

Піаніст - це музикант, що грає на роялі чи піаніно . Коли на роялі грають два піаністи , то таке виконання називається грою на фортепіано в чотири руки .

Основні поняття . Рояль , фортепіано , піаніст , гра в чотири руки.

Опорні поняття . Тембр , концерт , діапазон , піаніно , оркестр, акомпанемент.

Запитання для закріплення вивченого матеріалу . Як називається музичний інструмент , на якому грають кошенята ? Чим відрізняється рояль від піаніно ? Яку одну спільну назву мають ці два музичні інструменти ? Як називають музикантів , що грають на роялі ? Що означає поняття "гра на фортепіано в чотири руки" ?

В бесіді рекомендується використати картинки "Кішка-піаністка" , " Лисиця-скрипачка" , "Півник учиться співати".

"Упізнай музичний інструмент".

(Пізнавальна гра)

У ході гри музкерівник пропонує дітям прослухати грамзапис невеличкого музичного твору ( фрагмента ), виконаного на одному з відомих дітям музичних інструментів . Упізнавши музичний інструмент , діти повинні вибрати з комплекту "Музична мозаїка" картинку із зображенням цього музичного інструмента , правильно назвати його , самостійно охарактеризувати тембр і визначити групу музичних інструментів , до яких він належить. Для проведення гри слід підбирати нескладні музичні твори , доступні сприйняттю молодших школярів . Гру рекомендується проводити після ознайомлення з усіма музичними інструментами , що зображені на картинках комплексу "Музична мозаїка".

Гра 'Упізнай музичний інструмент" сприяє розвитку навиків слухання музики , вмінню запам'ятовувати й розрізняти звучання різних музичних інструментів , а також накопиченню дітьми музично-слухового досвіду .

"Учитися грати на бубні."

Наочний посібник до музично-ритмічної гри "Слухай, запам'ятай і повтори" та бесіди про музичні інструменти .

Короткий зміст бесіди . На картинці дорослий пес вчить цуценя грати на музичному інструменті , що називається бубон . Цей ударний музичний інструмент має велике поширення на території нашої країни . Його часто можна почути в музичних ансамблях і оркестрах українських народних інструментів , де: серед інших інструментів бубон посідає одне з найпочесніших і провідних місць . Під гри музикант , який грає на бубні , вільно тримає його однією рукою , а долонею або кулаком іншої руки вдаряє по тому боку інструмента , що затягнутий шкірою . Якщо треба , щоб бубон зазвучав голосніше , виділився серед звуків інших музичних інструментів , то по бубну вдаряють спеціальною калаталкою , як показано на картинці . Музиканти , що грають на бубні , повинні добре знати мелодію музичного твору , який вони виконують .

Основні поняття . Бубон , ударні музичні інструменти .

Опорні поняття . Ритм , мелодія , музичний ансамбль , оркестр.

Запитання для закріплення вивченого матеріалу . Як називається музичний інструмент, зображений на картинці? До якої групи музичних інструментів належить бубон ? Яку роль виконує бубон в оркестрі ?

У ході бесіди можна використати картинки "Музичний ансамбль", "Веселі музиканти".

"Веселі барабанщики"

Наочний посібник до музично-ритмічної гри "Слухай, запам'ятай і повтори" , пізнавальної гри "Упізнай музичний інструмент" і бесіди про музичні інструменти .

Короткий зміст бесіди . Музичний інструмент , на якому грають зайці , називається барабан . Це один з найдавніших ударних музичних інструментів , без якого в наш час не обходиться майже жоден музичний ансамбль чи оркестр . Під ритмічні удари барабана інші музичні інструменти звучать більш чітко і злагоджено .

Барабан - обв'язковий учасник всіх військових і спортивних парадів , святкових демонстрацій , шкільних свят пісні і строю . Так само , як і труба , барабан - сигнальний інструмент , який здавна використовували для передавання умовних сигналів .

Барабани бувають різними за розміром і звучанням . Барабани , зображені на картинці називаються малими . Грають на них двома невеличкими паличками , потовщеними на кінцях .

Музикантів , які грають на барабанах , називають барабанщиками . У них має бути хороший музичний слух . ( У ході бесіди дітей можна познайомити з піонерським барабаном , показати його будову , виконати кілька варіантів маршів або піонерських сигналів).

Основні поняття . Барабан , барабанщик , ударний музичний інструмент .

Опорні поняття . Ритм , ритмічний , музичний слух .

Запитання для закріплення вивченого матеріалу . На яких інструментах грають зайці ? Як називають музикантів , які грають на барабанах ? Чому барабан називають ударним музичним інструментом ?

У ході бесіди використати картинки "Духовий оркестр", "Ведмежата, що марширують".

"Ворон-балалаєчник ".

Наочний посібник до пізнавальної гри "Упізнай музичний інструмент" і бесіди про музичні інструменти .

Короткий зміст бесіди . На картинці зображено ворона , що грає на балалайці . Цей старовинний музичний інструмент є одним з найулюбленіших музичних інструментів російського народу . Балалайка - струнний музичний інструмент з легким , виразним тембром звучання і великими можливостями для виконавця . Слухати гру на балалайці люблять усі . її звуки приваблюють своєю простотою , відвертістю і разом з тим глибоким змістом . Цей інструмент призначений для сольного та оркестрового виконання , а також для музичного супроводу співам і танцям . Частівки - один з найпоширеніших музичних жанрів , найчастіше виконується під акомпанемент балалайки . Музиканта , що грає на балалайці, називають балалаєчником .

Основні поняття . Балалайка , балалаєчник , струнний музичний інструмент, частівки .

Опорні поняття . Тембр, соло , оркестр, акомпанемент.

Запитання для закріплення вивченого матеріалу Як називається музичний інструмент , на якому грає ворон ? Як називають музикантів , які грають на балалайках ? До якої групи музичних інструментів належить балалайка ? Що таке частівки і яке відношення до них має балалайка ?

У бесіді рекомендується використати картинки "Кіт-бандурист" , "Лисиця -скрипачка ".

"Сопілкарі".

Наочний посібник до пізнавальної гри "Упізнай музичний інструмент" і бесіди про музичні інструменти .

Короткий зміст бесіди . Музичний інструмент, на якому грають троє поросят , називається сопілкою . Це один з найдавніших українських народних музичних інструментів. Велике поширення сопілка має завдяки м’якому і світлому тембру звучання , а також доступності виконання і простоті виготовлення . Адже сопілка - один з небагатьох музичних інструментів , який досить легко можна виготовити самому. Для цього необхідно лише правильно обробити гілочку калини чи бузини ( на одному з уроків музкерівник може ознайомити дітей з процесом виготовлення сопілки ).

У давні часи одними з перших сопілкарів ( так називають музикантів , що грають на сопілках ) були пастухи . Саме тому сопілку нерідко називають пастушим музичним інструментом . У наш час сопілку як духовний мелодійний інструмент часто можна почути в сольному звучанні або в оркестрі народних інструментів.

Основні поняття . Народні музичні інструменти , сопілка , сопілкар , духовні музичні інструменти , мелодійні музичні інструменти.

Опорні поняття . Тембр, мелодія .

Запитання для закріплення вивченого матеріалу . На яких музичних інструментах грають троє поросят ? Як називають музикантів , які грають на сопілках ? Чому сопілку називають народним музичним інструментом ? Чи може звучати гілочка калини чи бузини ?

У бесіді можна використати картинки "Бегемот-трубач" , "Духовний оркестр", "Музичний ансамбль".

"Крокодил-акордеоніст "

Наочний посібник до пізнавальної гри "Упізнай музичний інструмент" і бесіди про музичні інструменти .

Короткий зміст бесіди . На картинці зображено крокодила , що грає на акордеоні . Акордеон - широко розповсюджений клавішний музичний інструмент . Він має багато спільного з Іншим музичним інструментом -баяном . Проте відрізняється від баяна більш різноманітним тембром звучання , формою і розташуванням клавішів на правій клавіатурі . ( Якщо музкерівник використовує на уроці акордеон чи баян , бажано наочно ознайомити дітей з будовою інструментів і принципом видобування звуків ). Як і баян , акордеон використовується в оркестрах , музичних ансамблях для акомпанементу співам та іншим інструментам , а також для сольного виконання .

Акордеоніст - музикант , що грає на акордеоні.

Основні поняття . Акордеон , акордеоніст , клавіатура , клавіші .

Опорні поняття . Тембр , оркестр , соло , музичний ансамбль , акомпанемент , баян .

Запитання для закріплення вивченого матеріалу . Як називається музичний інструмент , на якому грає крокодил ? Чим відрізняється акордеон від баяна ? Як називають музикантів , що грають на акордеоні ?

У бесіді рекомендується використати картинку "Ведмідь-баяніст".

"Духовий оркестр".

Наочний посібник до бесіди про різні типи музичного виконання.

Короткий зміст бесіди . Музичний колектив , зображений на картинці, називається духовим оркестром . Духовий оркестр - це колектив виконавців на духових і ударних інструментах . Найчастіше в духових оркестрах можна почути такі інструменти , як труба , тромбон , туба , барабан , тарілки , трикутник та ін. Духові оркестри мають широкий діапазон і велику силу звучання . Вони можуть виконувати танцювальну музику , акомпанувати сольному і хоровому співу . Але найбільш яскраво і виразно у виконанні духових інструментів звучить маршова музика . Духові оркестри бувають любительськими і професійними. Для того щоб оркестр звучав чітко і злагоджено , його виконанням керує диригент .

Основні поняття , Духовий оркестр , диригент , тромбон , туба .

Опорні поняття . Духові та ударні музичні інструменти , труба , пісня , танець , марш .

Запитання для закріплення вивченого матеріалу . Який оркестр називають духовим ? На яких музичних інструментах грають у духових оркестрах ? Для чого оркестру потрібен диригент ?

У бесіді рекомендується використати картинки "Бегемот-трубач", Дзвінкий трикутник" , "Веселі барабанщики" .

"Кішка-піаністка ".

Наочний посібник до пізнавальної гри "Упізнай музичний інструмент" і бесіди про музичні інструменти .

Короткий зміст бесіди . Музичний інструмент , на якому грає кішка , на називається піаніно Це один з найпоширеніших музичних інструментів , що використовується в основному для домашнього музикування .

Піаніно - струнний клавішний інструмент - має широкий діапазон звуків від низьких ( басових ) до найвищих ( що нагадує звучання невеликих дзвіночків ). Використовують піаніно для сольного виконання і супроводу співу чи іншим музичним інструментам ( акомпанементу ). Тембр піаніно , його будова нагадують рояль . Ці інструменти називають однією спільною назвою - фортепіано . Рояль відрізняється від піаніно тим , що призначений переважно для концертних залів і професійних виконгівців .

Піаністами називають музикантів , що грають піаніно чи роялі , а музика , що виконується на цих інструментах , називається фортепіанною.

Основні поняття . Піаніно , піаніст , струнний клавішний музичний інструмент , рояль , фортепіано , фортепіанна музика.

Опорні поняття . Діапазон , тембр , концерт , сольне виконання, акомпанемент.

Запитання для закріплення вивченого матеріалу . На якому музичному інструменті грає кішка ? Чим відрізняється піаніно від рояля ? Яка загальна назва у цих двох музичних інструментів ? Яку музику називають фортепіанною ?

У бесіді рекомендується використати картинки "Кошенята грають на роялі ", "Лисиця-скрипачка" , "Півник учиться співати".

"Дзвінкий трикутник"

Наочний посібник до музично-ритмічної гри "Слухай, запам'ятай і повтори" та бесіди про музичні інструменти.

Короткий зміст бесіди . На картинці зображено веселий танець мишенят . їм подобається танцювати під звуки простого , але незвичного музичного інструменти , на якому грає доросла миша . Цей інструмент називається трикутником. Звук у нього не голосний , проте досить дзвінкий і мелодійний. Трикутник добре чути навіть у великому оркестрі, де його часто використовують як ударний музичний інструмент . Грають на ньому спеціальною металевою паличкою .

Основні поняття . Трикутник , ударний музичний інструмент.

Опорні поняття. Оркестр .

Запитання для закріплення вивченого матеріалу . На якому музичному інструменті грає миша ? До якої групи музичних інструментів належить трикутник ?

У бесіді можна використати картинку "Веселі музиканти".

"Дружній хор ".

Наочний посібник до бесіди про різні види виконання музики .

Короткий зміст бесіди . На картинці зображено хор . Хор - це колектив співаків , які виконують вокальну музику . Один з найдавніших видів виконання вокальної музики , хоровий спів користується великою популярністю і в наш час . Хори бувають різними і відрізняються за тембром звучання , кількістю і складом виконавців і навіть за віком . Якщо в хорі співають діти , то такий хор називається дитячим .

Хористами називають співаків - виконавців , учасників хору . Музика , призначена для хорового виконання , називається хоровою і може виконуватись без музичного супроводу ( акомпанементу ) або у супроводі музичних ансамблів , оркестрів і окремих музичних інструментів . Для того щоб хор співав дружно і злагоджено , кожен хорист повинен уважно стежити за рухами рук диригента. Диригент керує хористами під час виконання ними музичних творів . На уроці музики диригентом може бути музкерівник .

Основні поняття . Хор , хоровий спів , хористи , дитячі хори , хорова музика , диригент .

Опорні поняття . Тембр , акомпанемент , музичний ансамбль , оркестр .

Запитання для закріплення вивченого матеріалу . Що таке хор ? Як називають музикантів-виконавців , співають у хорі ? Яку музику виконує хор ? Від кого залежить злагодженість у виконанні хором музичних творів ?

У бесіді рекомендується використати картинки "Півник учиться співати" , "Духовий оркестр" , "Кішка-піаністка", "Кіт-бандурист" , "Ворон-балалаєчник" .

"Ведмідь -баянист ".

Наочний посібник до пізнавальної гри "Упізнай музичний інструмент" і бесіди про музичні інструменти .

Короткий зміст бесіди. Музичний інструмент , на якому грає ведмідь , називається баян . Це один з найпоширеніших музичних інструментів . Він відзначається співучим і виразним тембром , широким діапазоном звучання . Баяністи ( так називають музикантів , що грають на баяні ) виконують на цьому інструменті соло або акомпанують співакам . Баян можна почути також в оркестрах і музичних ансамблях . Ансамбль , в якому грають тільки на баянах , називається ансамблем баяністів .

Деякі музичні інструменти , наприклад акордеон , схожі на баян . їх відрізняють за тембром , формою і розташуванням клавіш .

Основні поняття . Баян , баяніст , ансамбль баяністів , акордеон .

Опорні поняття . Тембр , соло , акомпанемент , діапазон

Запитання для закріплення вивченого матеріалу . На якому музичному інструменті грає ведмідь ? Як називають музикантів , що грають на баяні ? Як називається ансамбль , в якому звучать тільки баяни ? Які музичні інструменти схожі на баян ? Як їх відрізняють ?

У бесіді рекомендується використати картинку "Кроко дил-акордеоніст".

"Слухай, запам'ятай і повтори"

(Музично - ритмічна гра )

Мета гри розвивати у дітей здібність уважно вслуховуватись і запам'ятовувати найпростіші ритмічні малюнки , формувати первісні уявлення про тембри різних ударних музичних інструментів , готувати до більш складного виду музичної діяльності - колективного музикування.

У грі використовуються найпростіші ударні музичні інструменти : ложки , трикутники , дитячі барабан та бубон, дзвіночки та ін.

У грі беруть участь всі діти . Перед початком гри дітей можна розподілити на три-чотири підгрупи , кожна з яких виконуватиме невеличкі ритмічні вправи на певних ударних музичних інструментах ( наприклад , група ложкарів , група барабанщиків , група , що грає на дзвіночках, і т.д.).

Перед початком гри музкерівник має поставити перед дітьми основну умову - уважно прослухати ритмічний малюнок вправи , запам'ятати його і правильно повторити . Музкерівник проплескує в долоні одну з обраних ним заздалегідь ритмічних вправ і пропонує дітям повторити її так само , проплескавши в долоні . Вправу при необхідності можна повторити , добиваючись від учнів чіткого і ритмічного її виконання .

Переконавшись у тому , що діти запам'ятали і правильно повторили вправу , музкерівник пропонує кожній музичній групі виконати її на своїх музичних інструментах.

Наступний етап гри полягає в тому , що музкерівник , зайнявши місце за спиною дітей , виконує вправу на ударному інструменті однієї з груп . Група дітей , на музичному інструменті якої грав музкерівник , повинна назвати інструмент і повторити цю вправу за музкерівником.

На початку гри рекомендується використовувати найпростіші вправи . Поступово ускладнюючи завдання , музкерівник може запропонувати для гри вправи , в основі яких лежить ритмічний малюнок знайомих дітям музичних творів.

Наступний етап - гра з музичним супроводом . Виконавши на музичному інструменті мелодію добре відомої дітям пісні , музкерівник пропонує дітям повторити ритмічний малюнок пісні на найпростіших музичних інструментах , а потім проспівати її під власний акомпанемент . Переконавшись у тому , що діти упорались із завданням , музкерівник може виконати музичний супровід пісні разом з усіма .

У ході гри діти можуть обмінюватися музичними інструментами чи обирати їх за власним бажанням . Важливо , щоб у грі брали участь усі діти . Для цього кількість музичних інструментів має відповідати кількості учасників гри.

Гру можна проводити кілька разів протягом навчального року . Творча фантазія музкерівника і дітей допоможе зробити гру з кожним разом більш цікавою і захоплюючою.

"Учися грати на дзвіночках"

Наочний посібник до пізнавальної гри "Упізнавай музичний інструмент" і бесіди про музичні інструменти .

Короткий зміст бесіди . На картинці зображено гусенят , які вчаться грати на дзвіночках . Дзвіночки часто використовуються як ударні музичні інструменти в різних музичних ансамблях і оркестрах . Дзвіночки бувають різними за розміром і висотою звучання . На відміну від деяких інших ударних музикальних інструментів , дзвіночки мають певну висоту звука . Найбільш великі ( дзвони ) мають голосне , могутнє і низьке звучання , яке добре чути на великій відстані . Чим менші дзвіночки , тим ніжніше і вище їхнє звучання .

Основні поняття . Дзвіночки , дзвони , висота звучання .

Опорні поняття . Ударні музичні інструменти , музичний ансамбль , оркестр .

Запитання для закріплення вивченого матеріалу . Як називається музичний інструмент , на якому грають гусенята? До якої групи музичних інструментів належать дзвіночки ? Чим відрізняється звучання дзвіночків від звучання інших ударних музичних інструментів ?

У бесіді рекомендується використати картинки "Ложкарі", "Дзвінкий трикутник" , "Учися грати на бубні", "Веселі барабанщики", "Борсук грає на металофоні".

"Бегемот-трубач "

Наочний посібник до пізнавальної гри "Упізнай музичний інструмент" і бесіди про музичні інструменти .

Короткий зміст бесіди. На картинці зображено бегемота, що грає на трубі . Цей духовний музичний інструмент має світлий і виразний тембр звучання . Як мелодійний інструмент він часто використовується для сольного виконання . Трубу нерідко можна почути в різних оркестрах і музичних ансамблях , де їй , як правило , належить одне з провідних місць.

Трубу часто використовують як сигнальний музичний інструмент для передавання умовних сигналів . Закличні звуки труби не раз піднімали в атаку бійців , що захищали нашу Вітчизну від ворогів .

Трубач - музикант , що грає на трубі ,- повинен мати хороший музичний слух і бути добре фізично підготовленим.

Основні поняття . Труба , трубач , духовний музичний інструмент.

Опорні поняття . Тембр , мелодія , оркестр , музичний ансамбль , музичний слух , мелодійні музичні інструменти .

Запитання для закріплення вивченого матеріалу . На якому музичному інструменті грає бегемот ? Як називається музикант , що грає на трубі ? До якої групи музичних інструментів належить труба ?

У бесіді можна використати картинку "Духовий оркестр".

"Слухання музики".

Картинку рекомендується використовувати як наочний посібник у бесідах , мета яких підготувати дітей до сприймання музичних творів у процесі їх прослуховування . Зміст вступних бесід музкерівник визначає самостійно в залежності від конкретних умов і завдань уроку . Бесіди мають не тільки сприяти мобілізації уваги на слухання музики , а й виконувати його безперервність , тобто уміння слухати твір з початку до кінця , а також виховувати зацікавленість дітей в тому , щоб зрозуміти і відчути музику .

Картинка може використовуватись на музичних заняттях для активізації уваги дітей перед слуханням музики .

"Музичний ансамбль".

Наочний посібник до бесіди про музичні інструменти та різні види виконання музики .

Короткий зміст бесіди . На картинці зображено музичний ансамбль , в якому музиканти грають на сопілці , скрипці , бубні і цимбалах . Такі музичні ансамблі дуже популярні в Україні. Найчастіше вони виконують мелодії українських народних пісень і танців .

Музичний ансамбль - один з найпоширеніших видів колективного виконання музики . Існує цілий ряд різновидів ансамблів , одо відрізняється один від одного кількістю виконавців , складом музичних інструментів , силою і тембром звучання , а також характером музики , яку вони виконують .

На відміну від оркестрів , музичні ансамблі складаються з невеликої кількості виконавців і , як правило , обходяться без диригента . Злагодженість ансамблю під час виконання музичних творів залежить від взаєморозуміння музикантів та їхнього уміння чути одне одного.

Основні поняття . Музичний ансамбль .

Опорні поняття . Оркестр , диригент , пісня , танець , скрипка , бубон , сопілка , цимбали .

Запитання для закріплення вивченого матеріалу . Що таке музичний ансамбль ? Чим відрізняється музичний ансамбль від оркестру ? Яку музику найчастіше можна почути у виконанні ансамблю , зображеного на картинці?

У бесіді рекомендується використати картинки "Учися грати на бубні" , "Лисиця-скрипачка" , "Сопілкарі" , "Веселі музиканти" , "Духовий оркестр".

"Лисиця-скрипачка ".

Наочний посібник до пізнавальної гри "Упізнай музичний інструмент" і бесіди про музичні інструменти .

Короткий зміст бесіди . На картинці зображені лисиця , що грає на скрипці , і кіт , який акомпанує їй на піаніно . Скрипка - один з найпопулярніших і відомих у всьому світі музичних інструментів . Це струнно-смичковий музичний інструмент з широким діапазоном звучання . У верхньому регістрі її звучання може бути ніжним і стоншеним або різким і пронизливим , а в нижньому - м'яким і замисленим або могутнім і грізним . Щоб скрипка зазвучала , скрипач ( музикант , який грає на скрипці ) повинен провести по струнах смичком .

Скрипку використовують сольний і оркестровий інструмент . її можна почути у великих оркестрах і музичних ансамблях . У музичному ансамблі з українськими музичними інструментами -- сопілкою , цимбалами , бубном та іншими - вона посідає одне з провідних місць . Ансамблем скрипачів називають ансамбль , у якому грають тільки на скрипках . У концертах скрипка часто звучить під музичний супровід фортепіано . Такий супровід називають акомпанементом .

Основні поняття . Скрипка , скрипач , струнно-смичковий музичний інструмент , ансамбль скрипачів, акомпанемент .

Опорні поняття . Тембр , діапазон , регістр , оркестр , музичний ансамбль , фортепіано .

Запитання для закріплення вивченого матеріалу . На якому музичному інструменті грає лисиця ? Як називають музикантів , які грають на скрипці ? Як називається ансамбль , в якому звучать тільки скрипки ? Що таке акомпанемент ?

У бесіді можна використати картинки "Ворон-балалаєчник" , "Кіт-бандурист" .

"Борсук грає на металофоні".

Наочний посібник до пізнавальної гри "Упізнай музичний інструмент" і бесіди про музичні інструменти .

Короткий зміст бесіди . На картинці зображено борсука , який грає на дитячому ударному музичному інструменті металофоні . Існує цілий ряд музичних інструментів , призначених для дитячого виконання . Серед них -металофон . Він складається з металевих пластинок різної величини , що мають певну висоту звучання , і спеціальних паличок , якими ударяють по пластинках . На металофонах грають у шкільних музичних ансамблях , оркестрах .ю на уроках музики.

Основні поняття . Металофон , дитячий музичний інструмент , ударний музичний інструмент .

Опорні поняття . Висота звука , оркестр , музичний ансамбль.

Запитання для закріплення вивченого матеріалу . Як

називається музичний інструмент , на якому грає борсук ? До яких музичних інструментів належить металофон ? Де використовується металофон ?

У бесіді рекомендується використати картинки "Ложкарі", "Дзвінкий трикутник", "Учися грати на бубні", "Веселі барабанщики" , "Учися грати на дзвіночках".

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.