Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Безперервний професійний розвиток педагогічних працівників: навчання як спосіб життя
»
Взяти участь Всі події

Мовленнєві ігри "приклади ігор"

docx

Дошкільна освіта

Для кого: Дошкільнята (3-4 роки)

07.02.2023

34

0

0

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Опис методичного матеріалу:

Мовленнєві ігри для молодшого дошкільного віку

Мовленнєві ігри

«Оживи картинку»

Мета: вчити будувати мікродіалог, використовуючи формули мовленнєвого етикету в різних ситуаціях.

Матеріал: сюжетні картинки, на яких зображено двох персонажів, що розмовляють.

Хід гри. Телепузик показує дітям картинки, на яких зображені персонажі в різних життєвих ситуаціях. Діти парами роздивляються їх і домовляються про зміст діалогу за картинкою, яка їм сподобалась. Решта дітей повинна здогадатись, якій саме картинці присвячується діалог. Таким чином прослуховуються усі пари. Телепузик обирає пару, яка найбільш вдало виконала діалог.

Підкажи телепузику

Мета: активізувати словник дітей формулами мовлен­нєвого етикету в ситуаціях спілкування.

Хід гри. Телепузик Називайко запрошує дітей позмага­тися, хто більше знає ввічливих слів. Телепузик повідомляє правила гри: я буду розповідати історію, коли ви почуєте ввічливе слово, потрібно замінити його на інше схоже слово, яке можна сказати в цій ситуації. Відповідати буде кожна дитина по черзі по одному слову, а я буду рахувати, хто скільки слів скаже.

Отже, почали.

  • Якось Любава прийшла на гостини до дітей у групу і промовила:

  • "Здрастуйте, діти!" (Діти по черзі промовляють формули мовленнєвого етикету в ситуації "Привітання"). Так, а як ще можна сказати? Все? Тоді я продовжую.

  • Любава побачила у групі новеньку дівчинку. Вона підійшла до дівчинки і сказала: "Я хочу з тобою познайоми­тися, як тебе звати?" (Діти по черзі промовляють формули мовленнєвого етикету в ситуації "Знайомство").

  • Вони стали грати разом. Любава випадково штовх­нула дівчинку. Вона підійшла до неї і сказала: "Вибач мені, будь ласка" (Діти по черзі промовляють формули мовлен­нєвого етикету в ситуації "Вибачення").

  • -У новенької дівчинки завтра буде день народження. Вона запросила Любаву: "Приходь, будь ласка, до мене на день народження" (Діти по черзі промовляють формулу мовленнєвого етикету в ситуації "Запрошення").

  • Любава прийшла у крамницю за подарунком. Вона підійшла до продавця і сказала: "Дайте мені, будь ласка, ляльку" (Діти по черзі промовляють формули мовленнєво­го етикету в ситуації "Прохання").

  • Коли настав час йти додому, Любава сказала дівчинці: "До побачення" (Діти по черзі промовляють формули мов­леннєвого етикету в ситуації "Прощання").

«Вручення подарунків»

Мета: активізувати вживання дітьми формул мовлен­нєвого етикету в ситуації вітання, вручення подарунків.

Хід гри. Вихователь повідомляє, що сьогодні в телепу­зика Називайка день народження, і він запрошує усіх дітей на своє свято. Діти - запрошені відтворюють ситуацію ві­тання з днем народження, вручення подарунків. Телепузик слідкує за правильністю використання формул мовлен­нєвого етикету, оцінює кожну пару, обирає найкращу.

«Імітація»

Мета: навчити розпізнавати різні емоційні стани, зба­гатити знання дітей немовними засобами виразності.

Матеріал: набір картинок із зображенням телепузиків, які мають різний настрій.

Хід гри. Телепузик просить кожну дитину взяти картки. Діти уважно розглядають усіх персонажів, які виражали певну емоцію, а потім зображали на своєму обличчі схожий настрій. Група дітей відгадує, який настрій зображувала дитина. Виграє та дитина, яка зробить це краще за всіх.

Висновки. Мовленнєво-ігрова діяльність у закаладі дошкільної освіти є ефективним засобом розвитку зв’язного мовлення у дітей передшкільного віку. У грі виховуються такі психологічні якості, які є передумовами фізичної і психічної готовності дитини до нормального переходу в наступний період життя. Вирішується і проблема всебічного виховання та розвитку дитини.

Успішна робота з мовленнєвої діяльності значною мірою залежить від вдалого керівництва і правильної організації ігор діяльності з дітьми передшкільного віку.

Особистість розвивається і формується в різних видах діяльності, що тісно взаємодіють між собою. Відтак, розвиток зв’язного мовлення дітей дошкільного віку залежить від того, наскільки раціонально поєднуються види діяльності в мовленнєвій практиці, наскільки дитина є активною у процесі виконання цих видів діяльності.

На жаль, у фаховій літературі цій темі приділяється недостатньо уваги, що змушує вихователя самостійно придумувати й апробовувати певні прийоми, розвивати дітей і одночасно з ними розвиватись і вдосконалюватись самому.