Міні-конспект уроку «Вступ. Що таке історія» (пропедевтичний курс «Вступ до історії», 5 клас)

Опис документу:
Базові матеріали до уроку історії в 5 класі. Складено відповідно до нової навчальної програми із курсу історії України для закладів загальної середньої освіти, затвердженої Міністерством освіти і науки України, з урахуванням особливостей структури підручника пропедевтичного курсу «Вступ до історії» для 5 класу (автори О. В. Гісем, О. О. Мартинюк). Для вчителів та вчительок історії. © Охредько О. Е., 2018

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок № 1. Вступ. Що таке історія

Мета уроку: сформувати в учнів початкове уявлення, що таке історія;
створити умови для розуміння, чи є історія наукою; ознайомити
з тим, що вивчають історія України та всесвітня історія; пояснити, як
співвідносяться минуле, сучасне та майбутнє з історією; характери-
зувати історію як предмет у 5 класі та розвивати вміння ставити за-
питання.

Обладнання: підручник

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Поняття та назви: історія, всесвітня історія, історія України, історик, іс-
торична подія.

Основні дати та події:

Очікувані результати: учні та учениці навчаться: застосовувати й пояс-
нювати на прикладах поняття й терміни; знати, що вивчають історія
України та всесвітня історія; як співвідносяться минуле, сучасне та май-
бутнє з історією; характеризувати історію як предмет у 5 класі та роз-
вивати вміння ставити запитання.

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

  2. ВСТУПНЕ СЛОВО ВЧИТЕЛЯ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ

Почати урок із бесіди, з метою виявити рівень знань учнів
з предмета, відновити їх, зацікавити учнів. Поставити запитання
«Що таке історія?». Підсумовуючи відповіді, пояснити, що саме
цим вони й будуть займатися протягом року.

Ознайомити учнів зі змістом курсу (розділи, теми, практичні
заняття та уроки тематичного оцінювання) і підручника (структу-
ра підручника, параграфа, особливі позначки), допоміжними мате-
ріалами — зошитом для контролю навчальних досягнень учнів, ат-
ласом, контурними картами тощо.

  1. ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

►► Вивчення нового матеріалу за планом

  1. Для чого вивчати історію?

  2. Що таке історія?

  3. Яку історію вивчати?

Розповісти учням та ученицям, для чого вивчається історія.

Охарактеризувати поняття «історія» та ознайомити учнів та уче-
ниць з тим, що вивчає історія України, а що — всесвітня історія.

Роз’яснити, що таке історична подія і хто займається вивчен-
ням історії.

  1. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Виконання завдань підручника: ...

  2. Опитування.

  3. Робота з історичною картою.

  1. ПІДСУМКИ УРОКУ

Вибірково перевірити виконання завдань, зупинитися на типо-
вих помилках.

  1. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

  1. Опрацювати матеріал підручника (с. 4—6).

  2. Виконати завдання підручника: .і .

  3. Творче завдання: написати сенкан (сінквейн) на тему «Історія».

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Мовленнєва майстерність педагога Нової української школи. Вербальний і невербальний імідж»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.